В 6 часа тази сутрин либийският танкер е акостирал на Бургаското пристанище. В момента той няма документи за нормална експлоатация, каза директорът на Изпълнителната агенция "Морска администрация" капитан Живко Петров.
Корабът е отплавал преди седмици от Бургаското пристанище с настояване да му бъде извършен ремонт в турското пристанище Тузла, но неясно защо не се е отправил към Турция, а е останал в изключителната икономическа зона извън българските териториални води.
"Преценили са, че може да извърши еднократен преход и му беше разрешен. След което, не извършиха еднократен преход до това престанище и ние предприехме последващите действия."
В момента танкерът е собственост на дружеството „Булгаргеомин“, но е с панамска регистрация, според която името му е БДИН. На 21-и декември е извършена смяна на екипажа на кораба, каза директорът на главна дирекция „Гранична полиция главен комисар Светлан Кючуков:
Сега корабът трябва да бъде сертифициран и да се извърши провека на системите му, каза още Живко Петров:
Еврозоната, помощите за украинските бежанци и войната там, ковид-19 са най-често срещаните теми по, които наблюдаваме дезинформация. Около това се обединиха участниците в кръгла маса на тема: „Свобода на медиите и плурализъм. Негативните ефекти от дезинформацията за ЕС в региона”. Меморандум за сътрудничество срещу фалшивите новини обедини всички..
Предстои реформиране на дома за стари хора в Средец. Ще бъде запазен капацитетът на услугата, като след дни потребителите ще бъдат извозени и настанени в общинското общежитие в града докато се извършва цялостното реновиране. Маргарита Стойчева от дирекция "Икономическо развитие" в общината посочи: "Приключили са обществените поръчки, избран е..
Тодор Стамболиев отново е избран за обществен посредник на Бургас. Той започва третия си мандат с подкрепата на 37 общински съветници, които гласуваха за него на днешното заседание на местния парламент. Четирима се борят за поста обществен посредник на Бургас В надпревара за поста бяха допуснати още трима кандидати – юристите Калина..
Засега Бургас няма да има картинг писта. След близо час дебати Общинският съвет отхвърли предложението за отдаване под наем на терен в местността Росенец за изграждането на писта с електрически картинги. Ще има ли Бургас писта с електрически паркинги Предложението бе във връзка със заявено от фирма инвестиционно намерение за изграждането на..
В Бургас вече ще се плаща 2 лева на час за паркиране в синя и зелена зона. Това решиха общинските съветници след продължили час и половина дебати на заседание днес. От администрацията като вносител на предложението мотивират поскъпването от 1.30 на 2 лева с натоварения трафик в централна градска част и като една от мерките за освобождаване на..
Агенция „Пътна инфраструктура“ ще наложени неустойки за близо 115 хил. лв. с ДДС на пътноподдържащите фирми в областите Бургас и Монтана за закъсняла реакция при снегопочистването на републиканските пътища при снеговалежа през миналата седмица. Санкцията за изпълнителя, отговарящ за поддържането на републиканската пътна мрежа в област..
Кръгла маса на тема "Свобода на медиите и плурализъм. Негативните ефекти от дезинформацията за ЕС в региона" ще се състои днес от 13:00 часа в Областната управа в Бургас, съобщиха от сдружението с нестопанска цел "Хоризонти". Основна тема на дискусията ще бъде подмяната на реалността, неверните твърдения за Европейския съюз (ЕС),..
Благотворителен концерт „Заедно за Радослав“ предстои в Бургас на 2 март, тогава ще се проведе и базар в негова подкрепа. Младият мъж има нужда от..
В Бургас вече ще се плаща 2 лева на час за паркиране в синя и зелена зона. Това решиха общинските съветници след продължили час и половина дебати на..
Локалната система за ранно оповестяване на предприятие, съхраняващо отровни вещества, ще бъде тествана в Ямбол на 25 февруари. При проверката на..