

ДАНС, МВР и МО са предприели допълнителни мерки, с които да се гарантира сигурността, включително по вода и въздух, в района на обектите на Лукойл - елементи на критичната инфраструктура на територията на България. След проведени през изминалата седмица работни съвещания в МС, с участието на ръководствата на МО, МВР и службите за сигурност, се..
Само за месец експертите от Агенцията по храните (БАБХ) са спрели на границата над 320 тона пратки с храни и фуражи, които не съответстват на европейските стандарти. За отхвърлените стоки са създадени специални уведомления в Европейската система за бързо оповестяване. В рамките на официалния ветеринарен и фитосанитарен контрол по граничните пунктове в..
При плащане от 1 януари 2026 г. потребителите да внимават, защото на касовите бележки общата сума ще се изписва първо в евро, а след това в лева – обратно на реда към момента. Ако не забележат, могат да се заблудят и да останат с впечатление, че дължат близо два пъти по-малко. За това предупреди основателят на онлайн платформата "Ние, потребителите"..
"Всеобщо е убеждението, че този бюджет е инструмент за оцеляване", каза в Карлово президентът Румен Радев. Той очаква да види крайните параметри на финансовата рамка на държавата. Според Радев в бюджета няма стимули за растеж на икономиката, а по-скоро задушаване. "Изключително важно е рафинерията..
Черният петък тази година се пада на 28-ми ноември. Но много магазини вече започнаха своите промоции. Кампаниите се провеждат под формата на „Черен уикенд“ или „Седмица на намаленията“. Ценни съвети как да не попаднем в капана на фалшивите промоции дава Богомил Николов, изпълнителен директор на Българска национална асоциация „Активни..
Бургаският регион отбелязва увеличение на туристическите посещения и реализираните нощувки през летния сезон 2025 г. Общият брой нощувки за периода май-август достига 8.46 милиона , което е с 3% повече в сравнение с лятото на 2024 г. и практически изравнява предпандемичното ниво от 2019 г. Това показват данни на Бургаската регионална туристическа..
Дирекция „Бюро по труда“ – Бургас организира обща трудова борса с участието на около 20 работодатели от различни икономически сектори. Събитието ще се проведе на 20 ноември от 10:00 часа във Военния клуб в Бургас. Инициативата се осъществява съвместно с Изпълнителна агенция „Военни клубове и военно-почивно дело“, Сдружение „Нов път“ и организацията..
При плащане от 1 януари 2026 г. потребителите да внимават, защото на касовите бележки общата сума ще се изписва първо в евро, а след това в лева – обратно..
Само за месец експертите от Агенцията по храните (БАБХ) са спрели на границата над 320 тона пратки с храни и фуражи, които не съответстват на европейските..
ДАНС, МВР и МО са предприели допълнителни мерки, с които да се гарантира сигурността, включително по вода и въздух, в района на обектите на Лукойл -..