Ученици от V-ти до VII-ми клас от бургаските училища ще вземат участие в областната викторина "Да запазим децата на пътя" на Националната програма за безопасност на движението на подрастващите. Събитието ще се проведе днес от 10.00 часа в зала "Георги Баев" на Културния център "Морско казино".
Отборите са от седем училища: ОУ "Елин Пелин" - Бургас, ОУ "Княз Борис I" - Бургас, ОУ "Пейо Яворов" - Бургас , ОУ "Христо Ботев" - Сунгурларе, ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" - Загорци, ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" - Обзор, СУ "Иван Вазов" - Поморие.
Учениците ще решават теоретичен тест, тест за първа долекарска помощ и практическа задача по темата и ще подреждат пъзели на пътни знаци. Победилият отбор от днешната викторина ще участва в 3-ти кръг от националната викторина, който ще се състои през месец май в Смолян.
Грамоти и награди са осигурени от Центровете за личностно развитие в градовете Поморие, Несебър, Средец, Сунгурларе и Бургас.
Викторината се организира от РУО - Бургас и Център за подкрепа на личностното развитие - Бургас, със съдействието на Областна дирекция на МВР - Сектор "Пътна полиция", Съюз на българските автомобилисти - Бургас и Български червен кръст -Бургас.
Община Поморие обяви обществена поръчка за изпълнение на строително-монтажни работи по втория етап от реконструкцията на вътрешната амортизирана водопроводна мрежа на село Гълъбец. Проектът обхваща изграждане на нови клонове и съоръжения в границите на регулацията на населеното място, съгласно техническата спецификация, част от документацията за..
Цените на основни хранителни продукти продължават да се повишават и тази седмица, а тези на повечето плодове и зеленчуци на борсите у нас поевтиняват, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се покачва,..
Община Айтос е обявила обществена поръчка за основен ремонт на сградата на читалище „Васил Левски – 1869“ в града. Проектът цели да осигури съвременно, функционално и енергийно ефективно пространство за културни събития, репетиции, обучения и други обществени дейности, като същевременно се запази архитектурният облик на сградата. Основният ремонт..
Българите ядат повече зеленчуци, плодове, месо и кисело мляко, но по-малко сирене. Това сочат най-новите данни на Националния статистически институт за бюджетите на домакинствата и тяхното потребление през второто тримесечие на 2025-а година в сравнение със същия период на миналата година. Малко над 30 процента от всички разходи на едно лице от..
Нощта в Българово е преминала спокойно след вчерашния голям пожар, който се разрази във вилната зона „Лозницата“. Вятърът е утихнал и няма разгорели се огнища. Три екипа на пожарната са били дежурни на място, за да реагират, ако се налага, а патрули на "Общинска полиция" и местни жители са обхождали района, за да следят огънят да не се възобнови. Все..
Хиляди се събраха в местността "Петрова нива" край Малко Търново, за да отдадат почит на загиналите в Илинденско-Преображенското въстание. Навършват се 122 години. Националният събор се провежда под патронажа на президент Румен Радев. Присъстваха още вицепремиерът Атанас Зафиров, председателят на Народното събрание Наталия Киселова,..
Минималната работна заплата ще бъде малко над 1200 лв. До дни, когато ще излязат данните на националната статистика за средното трудово възнаграждение, ще се изчисли точно колко ще бъде от следващата година. Това каза за БНР министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. „Формулата, по която се определя минималната работна заплата е..
Националният възпоменателен събор "Петрова нива" ще се проведе днес в едноименната местност край Малко Търново. С разнообразна програма ще бъдат..
Хиляди се събраха в местността "Петрова нива" край Малко Търново, за да отдадат почит на загиналите в Илинденско-Преображенското въстание. Навършват се..
Минималната работна заплата ще бъде малко над 1200 лв. До дни, когато ще излязат данните на националната статистика за средното трудово възнаграждение,..