Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отборът по водна топка на „Черноморец" се бори за медали

Трета формация на ватерполния "Черноморец" ще се бори за медал в настоящия сезон от държавните първенства по водна топка. Място в супер финала спечелиха юношите до 15 г., които се класираха на второ място след изиграването на мачовете от финалната шестица. Воденият от Петър Йонов тим по категоричен начин се справи с домакините от "Аква Спорт" и "Черно море", които се задоволиха с последните две места в класирането.

Във Варна, на комплекс "Приморски", "Черноморец" записа четири убедителни победи. Нашите момчета разбиха "Аква Спорт" с 11:2, "Черно море" с 13:7, "Ботев 2000"/Враца/ с 10:3 и столичния ЦСКА с 13:3. Единствената загуба "акулите" инкасираха в първия си мач на турнира от оглавилия класирането "КПС Варна" с 6:8. На бургаските ватерполисти им бе необходимо време, за да настроят играта си на голям басейн, като след първото полувреме те изоставаха с 2:6. В останалите две части "Черноморец" стопи натрупания пасив, но при 6:7 пропусна да изравни след грешка при разиграване на зоната. Варненци се възползваха от шанса и спечелиха срещата. Така те завършиха първи с 15 т.

С актив от 12 т. втори е "Черноморец". Топ 4 на държавното първенство затвориха двата варненски тима "Черно море" -  9 т. и "Аква Спорт" - 6 т. Спечелените точки от финалната шестица няма да се зачитат по регламент. Извън супер финала останаха "Ботев 2000" - 3 т. и ЦСКА 0 т.

Мачовете за разпределение на медалите при 15-годишните ще се играят на 6 и 7 юли. Решението на родната федерация е домакин на супер финала да бъде Варна.

Изборът обаче като че ли не е най-удачният...

Както е известно българският национален отбор ще участва на Европейското първенство по водна топка за U15, домакин на който от 21 до 28 юли е Бургас. В състава девет от състезателите са от Варна - петима от "КПС Варна", трима от "Черно море" и един от "Аква Спорт". "Черноморец" има трима свои представители - вратарят Александър Раднев и полевите играчи Янис Христов и Георги Митев. От "Ботев 2000" има двама състезатели, а от столичния "Локо НН" - един. Националите са в процес на подготовка и най-пълноценна тя би била на мястото, където ще се играят евродвубоите - басейн "Парк Арена ОЗК". А супер финалът от шампионата ще бъде финалният щрих от подготовката на "лъвчетата" за Европейското първенство. 

Първият лагер сбор на U15 е от 18 до 23 май във Варна. България е в група "В" заедно с отборите на Испания, Гърция и Турция в първата фаза на Евро 2019 в Бургас.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Олимпийски медалистки спортуват с бургаски деца

Бургаските деца и техните семейства имат възможност да се срещнат и спортуват със звезди на българската художествена гимнастика.  Спортният полуден ще се проведе днес от 10:30 до 13:00 ч. в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас при  входът е свободен. В спортната инициатива ще се включат Ренета Камберова, абсолютна световна шампионка (2014 г.) и..

обновено на 30.03.25 в 09:20
снимката е илюстративна

Община Сливен планира да изгради зала по бокс

В капиталовата програма на община Сливен е предвидено да бъде проектирана боксова зала и е отреден такъв терен. Това обяви кметът Стефан Радев по повод коментара на треньора на клуба по бокс Щилян Кабранов ден по-рано, че от общината отговарят само с обещания за нова зала, а на тях им се налага да тренират в бивш търговски обект, след като са преместени..

публикувано на 27.03.25 в 16:20

В Ямбол предстои вечерен лекоатлетически пробег

Вечерен лекоатлетически пробег, състезания за различни възрасти и много забавления ще съпътстват петото издание на „Ямбол рън“, което ще се проведе на 29 март. Жители и гости на Ямбол ще се срещнат с най-добрите бегачи от цялата страна, а освен състезанието, което е част от веригата „Рън България“, в града ще има още три събития посветени на атлетиката...

публикувано на 27.03.25 в 07:30

Клубът по бокс в Сливен настоява за нова зала

Да бъде изградена нова зала за тренировки по бокс, поиска ръководството на боксовия клуб в Сливен в навечерието на 80-тата годишнина от създаването на спорта в града.  В момента състезателите тренират в бившите хали в центъра на града, общинска собственост. Клубът бе настанен там временно, след като залата, в която са тренирали близо 40 години, бе..

публикувано на 26.03.25 в 16:12

Футболният терен в Минералните бани ще бъде даден под наем за 10 години

Футболното игрище, което е част от Спортно – оздравителния център във вилна зона „Минерални бани“, ще бъде дадено под наем за 10 години. Това решиха с пълно мнозинство общинските съветници на заседанието си днес.  Интерес към спортното съоръжение проявява Българският футболен съюз, който има планове да инвестира в ремонт и обновяване на терена...

публикувано на 25.03.25 в 14:05

Бургас има европейски шампиони по джу джицу (ОБНОВЕНА)

Мелиса Дачева и Чавдар Русинов спечелиха златните медали в категория „Дуо“ на Европейското първенство по джу джицу, което се проведе в Ларнака, Кипър.  Българчетата са европейски шампиони до 14 години. Те са родени през 2014 година, но се състезават в по – горната възрастова категория. Мелиса и Чавдар тренират в Централния полицейски карате..

публикувано на 24.03.25 в 15:51

МВР започва проверка в тотото

МВР започва проверка на случая с тегленето на тиража на тото 5/35 от неделя, 23 март. Това научи БНР от свои източници.  Случаят е възложен на Главна дирекция "Национална полиция". Това е станало, след като вътрешното ведомство е било сезирано от спортното министерство. БНР научи още, че проверката има за цел да установи дали в случая има данни за..

публикувано на 24.03.25 в 13:49