Малките спортисти от ДГ „Здравец", град Болярово (и филиалите в Стефан Караджово, Воден и Шарково), се включиха в спортните мероприятия по повод 17 май – Международния ден на предизвикателството и Ден на българския спорт. Гости на спортния празник бяха общинският кмет Христо Христов, общинският съветик Янко Анев и секретарят на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни Любослав Ценов.
Кметът на общината поздрави децата и преподавателките със спортния празник и поднесе поздравителен адрес на директора Калина Гюрова по случай 24 май – Денят на българската просвета и култура и славянската писменост. Пожела на учителския колектив да са все така всеотдайни и търпеливи, а на малките им възпитаници – много успехи в учението и спорта.
Децата от двете групи – „Мики Маус“ и „Буратино“ бяха разделени на два смесени отбора – отбор „Ябълка“ с капитан Йоана и отбор „Круша“ – с капитан Петьо. Те се състезаваха в три игри с различни препятствия, като новите спортни уреди – подарък за спортния празник, бяха включени в тези състезания.
Боксова гала вечер ще превърне "Арена Созопол" в сцена на епични сблъсъци, включително дългоочаквания главен мач за шампионския пояс на Световния боксов съвет. В него българският боец Петър Драганов ще се изправи срещу Родриго Дамиан Кориа от Аржентина. Днес се проведе официалният кантар на състезателите преди мачовете. Събитието започна с..
Мотивационната среща и изложба „Родена за Олимп“ с участието на олимпийската шампионка по художествена гимнастика Стефани Кирякова ще се проведе на 8 август в Експо център „Флора“, Бургас. Събитието е първа спирка от националното олимпийско турне на Стефани Кирякова, посветено на четвъртата годишнина от спечелването на златния олимпийски медал в..
Станислав Жеков ще води тима в А областна група. Първата цел пред него е да направи селекция и да сформира група от млади футболисти, с които да направи подготовка и да стартира участие в надпреварата. Жеков е добре познат на бургаската публика. Има огромен опит и сериозна визитка като футболист в професионалния футбол. Като треньор в последните три..
Арена „Созопол“ ще бъде домакин на бойна гала вечер, която ще се проведе на 9 август. Надпреварата ще събере най-успешните български състезатели по бокс, кикбокс и ММА, които ще премерят сили в поредица от зрелищни двубои. Кулминацията на програмата ще бъде сблъсъкът за пояса на Световния боксов съвет в полусредна категория до 70 кг, за която..
Отбори от България, Румъния, Молдова, Косово, Испания и Франция ще премерят сили в започващия днес в Бургас международен турнир по плажно ръгби KRASIKO. От 10 до 19 часа на Sport Toto Beach Arena на Северния плаж ще се изиграят общо 25 срещи. Участващите формации ще са мъже, жени, деца до 14 години и юноши до 16 години. Това е осми поред..
Двата бургаски клуба се представиха достойно на първото Европейско отворено първенство на IJKA, проведено в спортна зала „Арена Бургас“. Клубовете от Бургас демонстрираха отлични резултати по време на първото Европейско отворено първенство на IJKA (Международна японска карате асоциация), организирано от IJKA Представителство България и Българската..
Тази събота, 2 август, Бургас ще е домакин на осмия международния турнир по плажно ръгби KRASIKO. На Северния плаж сили ще премерят отбори от България, Румъния, Молдова, Косово, Испания и Франция. От 10 до 19 часа на Sport Toto Beach Arena Burgas ще се изиграят общо 25 срещи. Участващите формации ще са мъже, жени, деца до 14 години и юноши до 16..
Мотивационната среща и изложба „Родена за Олимп“ с участието на олимпийската шампионка по художествена гимнастика Стефани Кирякова ще се проведе на 8..
Боксова гала вечер ще превърне "Арена Созопол" в сцена на епични сблъсъци, включително дългоочаквания главен мач за шампионския пояс на Световния..