„Надявам се много хора да се включат, хора с добри сърца, да помогнат в инициативата, за да се събере необходимата сума. Приканвам всички почитатели на хубавите песни да дойдат и да помогнат, кой с каквото и с колкото може!“, призова Катя Георгиева.
„Винаги съм приемал такива покани и призовавам всеки, който желае да подкрепи тези хора. Заповядайте, няма да бъдете разочаровани от концерта! Момчетата от Дома са се подготвили много добре, ние също с Катя ще изпълним няколко наши песни!“, каза Стоян Ганчев.
В Дома за хората с умствена изостаналост в Русокастро са настанени 130 младежи и мъже с различна степен на умствени увреждания. Съдомиялната машина е необходимост, но за да бъде закупена са нужни близо 6 хиляди лева. От Дома се надяват с благотворителния концерт и базар да успеят да съберат сумата.
Проявите предстоят от 17 часа в Младежкия културен център в Бургас.
Ние от БНР - Бургас подкрепяме каузата и се надяваме, че благодарение на хора с добри сърца, необходимата сума ще бъде събрана!
повече може да чуете в звуковия файл:От днес Българският червен кръст започва раздаването на помощи на нуждаещи се в Ямболска област. Хранителните пакети ще се раздават по график в петте общини на областта, като кампанията ще приключи най-късно в Ямбол. Близо 7200 жители на областта имат право да получат пакетите с трайни хранителни продукти и хигиенни материали. В Ямбол..
Днес от 8:30 часа до 17:00 часа ще бъде спряно водоподаването в бургаския комплекс „Зорница“ на блокове с номера 1, 2, 9, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 40, 57, 58, 61, новите кооперации в района, Спортна зала "Бойчо Брънзов" и УМБАЛ Бургас. Това предупреди водоснабдителното дружество в Бургас. Причината за спирането на водата на посочените места е..
От понеделник, 13 октомври БЧК –Бургас ще предоставя хранителни продукти и хигиенни материали на нуждаещите се лица от бедни и рискови семейства, застрашени от социално изключване. Дейностите са част от операция „Подкрепа“. Тя е част от програмата за храни и основно материално подпомагане 2021 – 2027 г. съфинансирана от Европейския..
Проблемът с незаконното строителство е многопластов и е изключително важно да се регулира през парите, тези които отпускат кредите – банките и застрахователите. Това мнение споделиха разследващият журналист Генка Шикерова и арх. Петър Диков, бивш главен архитект на София и председател на Съюза на архитектите в България. В предаването "Неделя 150"..
От понеделник до четвъртък на четири пъти в следобедните часове за около половин час ще се спира изцяло трафика за София в участъка в ремонт на АМ „Тракия“ между 24-и и 33-и км, съобщават от АПИ. В следобедните часове - в 12 ч., 14 ч., 16 ч. и 18 ч., за около 30 - 45 минути ще се спира движението на всички превозни средства, пътуващи..
Пенчо Пенчев е най-дългогодишният кметски наместник в община Средец. За работата му в местното самоуправление в Деня на българската община разказват във фейсбук страницата на администрацията. С повече от 25 години служба, неуморна работа в полза на хората, той е пример за всеотдайност, човечност и родолюбие, подчертават от общината. През..
Осем нови къщи са изградени за пострадалите от пожарите в крайграничното село Воден. Допълнително са закупени две, а друга е в процес на завършване, съобщи кметът на община Болярово Христо Христов. Той се надява за зимата голяма част от новоизградените жилища да са обитаеми: "Направихме възможното-удължихме с една година ползването на..
От понеделник, 13 октомври БЧК –Бургас ще предоставя хранителни продукти и хигиенни материали на нуждаещите се лица от бедни и рискови семейства,..
Протест срещу насилието над деца се провежда в Бургас и още няколко града. Поводът е случаят със сигнал за тормоз в детска градина "Радост" в Каблешково...
Осем нови къщи са изградени за пострадалите от пожарите в крайграничното село Воден. Допълнително са закупени две, а друга е в процес на завършване,..