Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кабелните оператори проверявани и от НАП

Снимка: Emitel

Национална агенция за приходите участва в акция на отдел "Киберсигурност" към ГДБОП, с логистичната подкрепа на Европол и Комисията за регулиране на съобщенията, за укрити печалби, неплатени данъци и авторски права от кабелните оператори. В най-масовия случай става въпрос за нерегистрирани абонати и инкасиране на суми без фискални бонове. По време на проверките софтуерите в някои обекти са били изключени, с цел проверяващите да нямат достъп до информацията. Иззети са документи и компютърни конфигурации.

Осъществени са контролни действия върху дейността на бургаски кабелен оператор и телевизия. Извършени са също проверки на други оператори в Бургас, Пловдив и София. 35 екипа на НАП провериха обекти в тези области. Установени са над 30 нарушения на Наредба № Н-18/13.12.2006 г. за регистриране и отчитане на продажби в търговските обекти чрез фискални устройства, за които ще бъде наложена принудителна административна мярка „Запечатване на обект“. Предприети са действия за обезпечаване на доказателства по реда на Данъчно-осигурителния процесуален кодекс.

„Проверките продължават и контролните действия на НАП ще обхванат и други оператори, за които има индикации, че не отчитат в пълен размер приходите от предоставяните услуги.“, каза по повод проведената акция заместник-изпълнителния директор на НАП Пламен Димитров.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
ул Конт Андрованти в Бургас

Затварят ул. „Конт Андрованти“ в Бургас през уикенда

В центъра на Бургас улица „Конт Андрованти“ при кръстовището с улица „Цар Петър“ ще бъде затворена за движение през уикенда от 9:00 до 17:00 часа. Ограничението се налага заради товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на улица „Тракийска“ до сградата на Националната агенция за приходите. От Община Бургас уточняват, че движението..

публикувано на 17.10.25 в 17:30

Временна промяна в движението в ж.к. „Зорница“ заради подмяна на водопроводи

От 10:00 часа на 20 октомври 2025 г. (понеделник) ще бъде въведена временна организация на движението в бургаския квартал „Зорница“. Причината е подмяна на водопроводната мрежа. За периода на ремонта се затварят частично кръстовището между блокове 40, 39 и 33, както и кръстовището между спортна зала „Бойчо Брънзов“ и блок 38. От Община Бургас..

публикувано на 17.10.25 в 17:00

Започва реконструкция на водопроводната мрежа в Болярово и Попово /ОБНОВЕНА/

В Болярово предстои рехабилитация на част от водопроводната мрежа. Подмяна на ВиК тръби започва и в село Попово . Реконструкциите по мрежата са по спечелен от община Болярово проект на стойност над 1,6 млн. лева. Финансирането е от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони Срокът за изпълнение е 36 месеца . Проектът се..

обновено на 17.10.25 в 14:45

Няма средства за възстановяване на велоалеята към Сарафово

Сарафово е един от най-бързо развиващите се и променящи се бургаските квартали. Разрастването му заради строителството на нови имоти доведе до нужда от нова инфраструктура и ремонти. Активност по най-наболелите проблеми проявяват граждани, които често правят подписки и поставят пред общината свои въпроси. Те не пропуснаха да представят проблемите..

публикувано на 17.10.25 в 14:02

В Болярово се оплакват от вдигане на цените, сиренето с 3 лв. по-скъпо от Ямбол

Опасности и рискове има при всяка трансакция, когато преминават пари от един към друг и сигурно ще има и при преминаването към еврото от 1 януари, предупреди Кирил Желязков, член на УС на АИКБ, участвал в информационната среща в Ямболска област. Пред БНР той посочи, че като информатик, а не като предприемач, "най-слабото място в една информационна..

публикувано на 17.10.25 в 09:10

От днес е отменено бедственото положение в "Елените"

От днес е отменено бедственото положение във вилно селище "Елените" и местност "Козлука".  Това се случва 14 дни след катастрофалното наводнение в курорта, взело четири жертви. Заповедта е на кмета на община Несебър Николай Димитров. Той се мотивира, че към момента няма данни за опасност за живота и здравето на населението и с оглед овладяване..

публикувано на 16.10.25 в 15:30

Спокойна е обстановката в Бургаско, въпреки продължаващия дъжд

Въпреки продължаващия дъжд в Бургас и региона, обстановката е спокойна, заявиха от областната администрация. Няма постъпили сигнали за бедстващи или пострадали хора. Интензивни валежи е имало в Царево през цялата нощ Единични сигнали за локални наводнени участъци на улици и шахти са постъпили за Бургас. По данни на дежурните в общината те..

публикувано на 16.10.25 в 13:49