Традиционни национални ястия ще могат да опитат бургазлии този петък /5 юли/ пред Пантеона в Морската градина във вечер, посветена на българската кухня, организирана от Община Бургас. Победителите от две от изданията на кулинарното предаване "Мастършеф" Севда Димитрова и Станислав Райчев ще демонстрират на живо от 19.30 часа тънкостите в приготвянето на деликатесите по атрактивен и иновативен начин.
Кулинарни умения ще покажат и преподаватели и възпитаници от Професионална гимназия по туризъм "Проф. д-р Асен Златаров".
Приготвените ястия ще бъдат предложени за дегустация с получено талонче срещу дарена сума на входа на зоната за кулинарни демонстрации. Едно талонче ще важи за едно ястие. Събраните средства ще бъдат предоставени с благотворителна цел за закупуване на уреди за детска площадка на деца със специални нужди, възпитаници на училище "Отец Паисий".
Събитието ще започне час по-рано - в 18.30, с пресъздаване на обичаите и традиционните занаяти в българската култура. Със съдействието на Регионална занаятчийска камара жителите и гостите на Бургас ще се запознаят отблизо с везбарството и тъканата дантела, плетените мъниста, плъстарството, грънчарството, кошничарството.
Изложба на народни носии ще бъде представена от експертите от Етнографската експозиция на Регионален исторически музей.
Вечерта на българската култура ще бъде придружена от богата фолклорна програма с участието на ПФА "Странджа" и ФА "Лукойл-Нефтохим".
Събитието е част от програмата на фестивала "Заедно в Бургас", организиран от Община Бургас.
Любов, брак, деца…но какво, ако искрата угасне?! Инициативата „Седмица на брака“ цели именно да възвърне и заздрави връзката на двама влюбени. Събития, предизвикателства, семинари и дори конкурс за двойки са част от едноседмичното приключение за семейни и несемейни. Инициативата е стартирала преди 28 години във Великобритания. У нас се..
Екстериорът на дома е не само първото, което хората забелязват, но и елементът, който ежедневно ви посреща и изпраща. Той създава първото впечатление, определя атмосферата на пространството и представя вашия вкус и личен стил. Добрият екстериор не е красива визия – той трябва да бъде функционален, издръжлив и съобразен с предизвикателствата на..
Фондация „Майки за донорството“, чрез благотворителен онлайн базар , набира средства в подкрепа на двойки с репродуктивни проблеми. Тя е неправителствена организация, учредена преди 10 години от жени станали донори на репродуктивен материал. Целта й е да се информира обществото за необходимостта от даряване на яйцеклетки и сперматозоиди...
Музикален разказ за весела компания предлагат на своите почитатели група "Черно Фередже". Те ще гостуват тази събота в „Модерен театър“ в Бургас. Музикантите, заедно с Фънки обещават да покажат най-нестандартното от себе си и да накарат публиката да пее заедно с тях, песни познати на голяма част от аудиторията още от детството. Е дин от..
Много бургазлии се събраха, въпреки мрачното и прохладно време, пред сградата на Културен дом НХК, за да участват в работилницата, посветена на Китайската лунна нова година. Фестивалът на пролетта започна от обяд и продължава до 16 часа. В работилницата хората можеха да си направят хартиен китайски фенер, да си изтеглят специално..
В най-романтичния месец на любовта, виното и мечтите Етно кафене и музей ще изненада жители и гости на града с едно различно събитие, съобщават от Община Бургас. На 1 февруари от 14:00 часа всеки желаещ може да се присъедини към специална творческа работилница, която е насочена към визуално представяне на целите и мечтите за 2025 година. Организатор..
Кукерската група „Каваклии“ от Долно Езерово получиха специалната награда на областния управител на Перник от фестивала „Сурва 2025“. Това беше 31 – то му издание в което участваха над 12 хиляди души и 22 чуждестранни групи от Гърция, Испания, Република Северна Македония, Черна гора, Сърбия, Словакия, Словения и Италия. Каваклии са..
Любов, брак, деца…но какво, ако искрата угасне?! Инициативата „Седмица на брака“ цели именно да възвърне и заздрави връзката на двама влюбени...
Екстериорът на дома е не само първото, което хората забелязват, но и елементът, който ежедневно ви посреща и изпраща. Той създава първото впечатление,..