Жребий да определя кой търговец да вземе свободна позиция в Бургас, ако за нея има повече от един кандидат. Предложението е на председателя на комисията за павилионна търговия Георги Дражев. Това го правим, за да защитим бизнеса, добави той:
„Когато, на този етап, виждахме проблем с няколко кандидата за едно хубаво място, няма друго решение. За да спрем корупционни практики – да оставим жребия. Жребият ще влезе в наредбата. Такава е и препоръката на съда. Дали сме съответното изменение. Смисълът е следния: да не феодализираме нито един район, нито едно място. Защото се знае, че има определени места, които дават от 20 до 50 000 лв. на сезон“
532 заявления за павилионна търговия са разгледани от началото на годината, добави Георги Дражев. Припомняме, че Бургаският административен съд вече отмени няколко решения на комисията, защото понятието „жребий“ не е регламентирано.
Междувременно, общинският съветник Бойчо Георгиев предлага контролът върху тази комисия да се поеме отново от служители на администрацията.
България остава предпочитаната дестинация за нашите сънародници. Това показва представително проучване за нагласите на българите към туризма и почивките в страната, реализирано по поръчка на Министерството на туризма. То е извършено от социологическа агенция „Тренд“ и е по повод Световния ден на туризма. 51% от анкетираните заявяват, че..
Успешен сезон с ръст от 5% на туристите и 10% на приходите отчитат от Бургаската регионална туристическа камара в Световния ден на туризма. С 10% обаче са завишени и разходите, отбелязват от камарата. Оттам уверяват, че сектор туризъм е един от най-подготвените за приемането на еврото. Христина Славова, член на управителния съвет на..
Министърът на земеделието Георги Тахов каза, че законопроектът за виното и спиртните напитки, който беше свален от обществено обсъждане, ще бъде преработен и представен в новия си вариант, след като бъде съгласуван и с браншовите организации: "Той мина през всички работни групи и беше в пълен синхрон с европейското ни законодателство и с регламентите..
Безплатни посещения на два любими обекта в Бургас днес. Поводът е 27 септември - Световен ден на туризма, а инициативата е на общината. Общинско предприятие „Туризъм“ се присъединява към инициативата на общинската администрация и ще посреща посетители при вход свободен в два от най-посещаваните си обекти - остров Света Анастасия и..
Старите традиции на местните рибари от Културно туристическия комплекс „Ченгене скеле“ ще бъдат популяризирани с нов проект. За неговото изпълнение Община Бургас ще кандидатства за финансиране пред Национален фонд „Култура“. Проектът носи наименованието „Ченгене скеле – пътуване през историята на Бургаския залив“ и е на обща стойност 54 050,00..
Обновяване на експозиционната къща „Евксински понт“ се планира по проект, с който община Бургас ще кандидатства пред Национален фонд „Култура“. С реализирането му посетителите ще имат възможност да се запознаят с нов виртуален гид под формата на филм. Предвижда се още в нея да бъдат експонирани макети, които да дават по-пълна представа за морското..
Без съгласие между бизнеса и синдикатите приключи обсъждането на минималната работна заплата за 2026 г. на Комисията по доходи и жизнено равнище към Националния съвет за тристранно сътрудничество. Заради липсата на консенсус е взето решение на 6 октомври да се проведе заседание на Съвета, научи БНР. Правителството предвижда от 1 януари догодина..
Безплатни посещения на два любими обекта в Бургас днес. Поводът е 27 септември - Световен ден на туризма, а инициативата е на общината. Общинско..
България остава предпочитаната дестинация за нашите сънародници. Това показва представително проучване за нагласите на българите към туризма и..
Министърът на земеделието Георги Тахов каза, че законопроектът за виното и спиртните напитки, който беше свален от обществено обсъждане, ще бъде преработен..