Петото издание на Burgas Skate Open ще се проведе в три дни от август. И тази година десетки професионалисти от цял свят ще се борят за внушителен награден фонд, а публиката ще се наслади на невероятните им трикове. Състезанието ще се проведе на Пантеона и в скейт парк "Изгрев".
За комфорта на публиката, в дните на състезанието около скейт парка ще има много музика и зони с храна и напитки. Събитието се организира от "Амнезия скейтшоп", с подкрепата на Община Бургас. Ето и предварителната програма по дни:
16 август - Пантеона
* Cash For Tricks
* Изложба със скейт фотографии на Ивайло Дончев и Велико Балабанов
* Музика: DJ Ivo Happy
* Афтър Парти, Графична база
* Регистрация BSO
* Sync Hole изложба
* BBQ
* Скейт видео прожекция
* Музика: DJ Skill
17 август - Скейт парк "Изгрев"
* Регистрация BSO
* Квалификации за неспонсорирани и спонсорирани
* Музика: DJ Ivo Happy
18 август - Скейт парк "Изгрев"
* Финал за неспонсорирани и спонсорирани
* Best Trick
* Награждаване
* Музика и концерт - Grime BG (информация скоро)
* Във всички дни - зона за отдих, бар и храна!
Кметът на Бургас Димитър Николов награди младите спортисти от двата местни клуба по кудо, които спечелиха медали на Европейското първенство, проведено в морския град. На срещата присъстваха и зам.-кметът по туризъм и спорт Манол Тодоров, както и началникът на дирекция „Спорт“ Веселина Деведжиева, които поздравиха децата за постиженията им. Бургас..
Бургаската ветроходка Александра Лукоянова от Яхт клуб „Черноморец – Бургас“ завоюва златен медал на 53-тото Балканско първенство по ветроходство , проведено в Несебър между 16 и 19 октомври. Сред повече от 120 състезатели от шест балкански държави тя триумфира в олимпийския клас ILCA 6 Women , демонстрирайки високо майсторство и отлична спортна..
Двадесет и два представителни отбора от 13 училища в община Бургас участваха в регионалното първенство по шахмат, част от Ученическите игри за учебната 2025/2026 година. Състезанието се проведе на 17 октомври в спортна зала „Нефтохимик“ . Шахматистите бяха разделени в четири възрастови групи — от 1. до 4. клас , 5. – 7. клас , 8. – 10. клас и..
Един от най-трудните плувни маратони в света този на Северния канал между Северна Ирландия и Шотландия, който Цанко Цанков преплува юли месец, е увековечен на лента. Прожекцията на документалния филм е в неделя, 19 октомври от 12 часа в НХК. Входът е свободен. Според самия плувец-рекордьор, това е един от най-добрите филми, които са правили, тъй..
Отборът на Професионалната гимназия по химични технологии "Акад. Н. Д. Зелинский” спечели купата на БМФ Порт Бургас 2025 г. по време на Десетото издание на турнира по мини футбол за младежи. В оспорван и финал с дузпи младите спортисти надиграха другия финалист, класирал се на второ място, тимът на Профилирана природоматематическа гимназия „Акад...
Златните спортисти на България Ружди Ружди, Емона Иванова и Станка Златева ще влязат в ролята на вдъхновители на децата и младежите със специални потребности по време на спортния празник с кауза - „Сливен спортува ЗАЕДНО“. Началото е предвидено за днес от 10.00 часа, пред залата за борба „Станка Златева“. Именитите спортисти ще споделят своите..
Професионалната сцена на бойните спортове ще има своя европейски дебют в Бургас, където в спортна зала „Арена Бургас“ ще се състои първата в историята на Европа галавечер по санда – SANDA PRO FIGHT . Събитието е част от Балканските открити ушу игри (Balkan Open Wushu Games) , които ще се проведат от 13 до 16 ноември в морския град. Галавечерта е..
Бургаската ветроходка Александра Лукоянова от Яхт клуб „Черноморец – Бургас“ завоюва златен медал на 53-тото Балканско първенство по ветроходство ,..
Кметът на Бургас Димитър Николов награди младите спортисти от двата местни клуба по кудо, които спечелиха медали на Европейското първенство, проведено в..
Двадесет и два представителни отбора от 13 училища в община Бургас участваха в регионалното първенство по шахмат, част от Ученическите игри за учебната..