Опитваме се да почистваме частично там, където е затлачено, поясни Васил Панделиев.
„Конкретно за ул. „Атанас Манчев“ има изградена частично канализация, мисля че през 80-тте години на миналия век. За дъждовни води. Към нея, живеещите по улицата са включили и битовите си води. За почистването, то не е дълго разстоянието, но е необходимо да влезе специализирана техника. И, съответно, средства, които не са планирани за тази година. А ние правим всичко възможно и сме започнали, с наши сили, пак да почистваме и смятам, че ще успеем до края на август, тази година“
В района на ул. „Странджа“ се изсипват води от септичните ями, ще санкционираме тези, които замърсяват, посочи Васил Панделиев.
По друга тема, вълнуваща местните жители, кметът призна, че през миналата година е имало забавяне в доставката на дърва за огрев, заради нежелание на фирми да извършват тази дейност:
„Тази година ние навреме започнахме преговори с фирмите. Местните, които знаем, че имат ресурс да добиват дърва за населението. Надявам се, ако не до септември, до средата на октомври да привършим“
Цялото интервю, в което Васил Панделиев отговаря на въпроси на жители на Община Сунгурларе, можете да чуете в прикачения файл.
Жълт и оранжев предупредителен код за силен вятър издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 26 области в страната. Според прогнозата на НИМХ днес облачността ще бъде променлива, по-често значителна. На отделни места, главно в Югозападна България и планинските райони, отново ще има краткотрайни валежи от дъжд. Там е възможно..
Във връзка с все още нормализиращия се режим на водоподаване, след отстраняваните аварии по водопреносната мрежа от вчера, в отделни зони на гр. Айтос ще има смущения във водоснабдяването до възстановяване на работното налягане на мрежата. Поради авария вода няма да има в селата Винарско /от 8:30 до 13:30ч./ и Черни връх /от 8:30 до..
Хоби готвачи и бъдещи професионалисти ще готвят заедно в третото издание на кулинарния двубой организиран от информационен сайт „Черноморие-БГ“. Домакин ще е Професионална гимназия по туризъм „Асен Златаров“ в Бургас, а всички участници ще разполагат с еднакви продукти осигурени от Lidl. В традиционния бургаски „Кулинарен двубой“ ще премерят сили..
Бургазлии излязоха на символичен протест пред сградата на Съдебната палата. Организатор е инициативата "Правосъдие за всеки". Причината - недоволство от случващото се в държавата и неспазването на закона и Конституцията. Протест под мотото" Кой блокира конституцията?" тази вечер в Бургас "Конституционният съд е най-висшият правов орган в..
Започва проектиране и изграждане на реплика на надгробния паметник на Александър Георгиев Коджакафалията в Бургас. Оригиналният монумент е поставен през 1916 г. в близост до бул. "Сан Стефано", до югозападния край на оградата на бившето Помощно училище "Отец Паисий". През 1950 г. е премахнат, а каменните елементи са преместени пред Механотехникума...
Правителството прие изменения в Програма „Транспортна свързаност”. В областта на водния транспорт предвиждат приключване на капиталното драгиране на басейна в пристанище Бургас, с което ще се създадат необходимите условия за подход и нови маневрени зони за корабите в акваторията на пристанище Бургас.
Кампания под надслов "Заедно в борбата на Петя" се обединява да помогне на 36-годишната Петя Матева от Варна. От 3 години жената води неравна битка с рака. След като откриват бучка в гърдата ѝ, на Петя е поставена диагнозата ниско диференциран инвазивен дуктален тройно негативен карцином. Тогава лекари-онколози не са давали особена надежда, съветвайки..
21-годишната студентка Светлозара Савова от Карнобат пише стихотворения и ги продава благотворително, за да помогне на близка роднина в битката ѝ с..
Живущите на няколко улици в централната градска част в Бургас ще бъде без вода днес, съобщават от ВиК. На 12 март, сряда от 09:00 ч. до 17:00 ч. ще бъде..
Гората.бг, ще подари десетки хиляди плодни, медоносни и паркови дръвчета на хората от Бургас и Айтос. 25 хиляди ще бъдат раздадени в морския град, а 14..