Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Телефонни измамници и „мулета“ залови бургаската полиция (обновена)

| обновено на 25.07.19 в 16:24
Районният прокурор на Бургас Иван Кирков (вляво) и началникът на ОД на МВР Калоян Калоянов


Петима души, замесени в телефонни измами, са задържани от полицията. Две от престъпленията им са доказани, предстои да им бъдат присъединени още пет, за над 60 000 лв. Всичките са извършени на територията на област Бургас.  

Жена от Средец, на 97 години, е една от измамените, която е дала 600 лв. на престъпниците. Другата пострадала е от Бургас, тя е приготвила 2 000 за тях. Рядкост е да заловим същинските измамници, коментира районният прокурор на Бургас Иван Кирков. Те са двама, от гр. Ветово, а тримата им помагачи са от областния център:

„Има налични още пет досъдебни производства, по които е установена съпричастност на тези лица. В момента се работи по документиране на тяхната престъпна дейност. Като за общо седемте досъдебни производства, размерът на нанесените вреди на лицата, възлиза на около 60 000 лв.“

Работихме заедно с Главната дирекция „Национална полиция“ и с колегите ни от Русе, поясни началникът на областната дирекция на МВР в Бургас Калоян Калоянов:

„Схемата е класическа – помощ на полицията за предотвратяване на телефонни измами и залавянето на телефонни измамници“

На петимата задържани днес им връчват обвинения. Те са задържани за 48 часа, предстои да им се иска постоянен арест.

Все пак и в банките работят превантивно и ни сигнализират, когато възрастни хора теглят големи суми пари, уточни Калоян Калоянов. Само за един месец са предотвратени пет случая, след намеса на банкови служители


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Полицията иззе 371 флакона "райски газ" край Черноморец

Голямо количество "райски газ" (диазотен оксид) са иззети от два паркирани леки автомобила в местността "Аклади" край Черноморец. Акцията е на служители от сектор "Икономическа полиция" и Районното управление – Созопол. Автомобилите, и двата със софийска регистрация, са ползвани от 35-годишен мъж. В първия са открити 51 кашона с по шест флакона по..

публикувано на 12.08.25 в 13:30

Морето край Созопол изхвърли на брега военен дрон (видео)

Морето край Созопол изхвърли на брега военен дрон. Безпилотният летателен апарат е открит от плажуващи на плаж "Хармани", които са подали сигнал на телефон 112. На място са се отзовали полиция и военни. По счупените крила и раковините по корпуса може да се предположи, че дронът е престоял във водата няколко месеца, съобщават от Министерството на..

публикувано на 12.08.25 в 12:00

Днес отменят бедственото положение в Средецко, няма активни огнища за момента

Бедственото положение, обявено заради пожарите в три населени места в община Средец, ще бъде отменено днес, съобщи кметът Иван Кичев: "Последните данни сочат, че вече почти няма активни огнища, така че вероятно днес ще го отменя. Няма опасност за населението. Днес има вятър от сутринта, по принцип духа по обед, но този път е от рано, затова и продължават..

публикувано на 12.08.25 в 09:45

Разследват се причините за катастрофата, при която загина 52-годишен военнослужещ

Разследват се причините за катастрофата, при която загина 52-годишен военнослужещ, а други двама души са ранени, единият също е военен.  Сблъсъкът стана вчера следобед между военен джип и лека кола на пътя Елхово - Болярово. За ранения военнослужещ се организира транспортиране във ВМА, съобщи директорът на ямболската болница "Св. Пантелеймон" д-р..

публикувано на 12.08.25 в 09:25

Двама непълнолетни софиянци са задържани за серия кражби в Бургас

Служители на Второ районно управление – Бургас установиха, че задържан за кражба на парфюми 18-годишен софиянец е действал заедно с още двама криминално проявени младежи на 16 и 17 години. Момчето е било спряно по пътя Бургас - Созопол. Разследването показало, че те са извършили няколко кражби от търговски обекти в Бургас. От магазин за козметика в..

публикувано на 12.08.25 в 08:55
Военни от Ямбол се включват в гасенето на огъня край село Скала

Локализиран, но не загасен, е пожарът край сунгурларското село Скала /ОБНОВЕНА/

Двата фронта на пожара край сунгурларските села Скала и Бероново са локализирани след цяла нощ работа. Възникнал е трети в смесена широколистна и иглолистна гора, далеч от населените места. Районът е труднодостъпен, което налага работа на ръка. Фронтът на огъня е над 10 км. Гори основно борова гора, съобщи областният управител Владимир..

обновено на 12.08.25 в 08:25

Младеж пострада след катастрофа с мотор в село Косовец

17-годишен младеж от Руен е пострадал след самостоятелна катастрофа с мотор в поморийското село Косовец. Момчето е шофирало кросов мотор в гориста местност край населеното място.  Той е откаран в болница с фрактура на челото, без опасност за живота.  Работата по случая продължава.

публикувано на 12.08.25 в 08:11