Създателите на съвременни истории, най- младите ни разказвачи. Срещата ни с тях в училище „Васил Априлов“ е вълнуваща на старта на учебната година.
Как копривата стана бодлива разказва Михаела Димитрова, към силата и смисъла на мечтите ни повежда Магдалена Христова, Анна Халачева разказва за една вече сбъдната мечта, а срещата с Принца и вълшебния кон е на Юлияна Рускова.
Четвъртокласничката Люба Станчева се вдъхновява за писането от своя баща Петър Станчев, инженер и автор на една книга. Затова и нейната основна тема е семейството. Баба й, лекарка по професия, е първата, която с гласа си е пресъздавала вълшебни светове.
Като ми четеше, въздействаше. Ние се подкрепяме, много се обичаме и сме заедно във всеки един момент. А чувствата си изразявам като ги пиша, вместо да ги казвам на глас.
Училището е като мой дом, добавя Люба.
Мила Московска пее във вокалната група на училището, тя е в седми клас.
Включих се в приказните истории на БНР Бургас заради моята добра учителка по български, госпожа Кунева, която се пенсионира, тя ме насърчи като цяло да се изявявам повече. Историята ми е за едно момиче, което не е харесвано, дори е тормозено, но намира надеждата в една падаща звезда.
Мила знае, че има дарбата да твори. Чете фантастика, не се е явявала на кой знае колко много състезания или конкурси, но ще се включи в четвъртото ни издание.
Клуб Сладкодумци с ръководител Руска Йолдова също допринесе за успеха на предизвикателството.
Община Бургас предприема стъпки за откриване на филиал на Минно-геоложкия университет „Св. Иван Рилски“ – София. Предложението е внесено от кмета Димитър Николов и предстои да бъде разгледано от Общинския съвет. Новият филиал ще предлага обучение за степен „Бакалавър“ в професионално направление „Проучване, добив и преработка на полезни изкопаеми“ по..
В Бургас утре ще се проведе среща на директори на училища, представители на Регионалното управление на образованието и полицията заради зачестилите случаи на агресия в учебните заведения в страната. Това се случва след разпореждане на образователния министър Красимир Вълчев, който вчера събра началниците на РУО, за да обсъдят мерките в училищата..
Дневният център за деца с увреждания „Св. Николай Чудотворец“ (ДЦДУ „Св. Н. Чудотворец“) ще отбележи 25 години от своето създаване с празничен концерт. Той ще се проведе утре, 23 октомври от 13 часа в Дома на нефтохимика. В него ще участват възпитаници на Центъра и техни приятели - с танц ще ги поздравят младежите с увреждания от..
Средно училище „Д-р Петър Берон“ в Болярово посреща учениците си в напълно обновена сграда след основен ремонт на стойност 2,5 милиона лева. Проектът е финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. Сградата е модернизирана и вече отговаря на всички съвременни изисквания за учебна среда. Извършени са топлоизолация, подмяна на..
Центърът за върхови постижения „УНИТе“ към Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ участва в третото издание на конференцията „Burgas Digital 2025“ – стратегически форум, посветен на изкуствения интелект, дигиталната трансформация и бъдещето на иновациите. Организатори са DIGIHUB и Община Бургас. Под мотото „Изчисли бъдещето“..
Община Камено обяви обществена поръчка за строително-техническото обновяване и промяна на обществената функция на първия етаж от сградата на старото училище „Христо Ботев“. Т ам ще се обособи Общински център за комплексна работа с родители, деца, ученици и младежи. Целта на процедурата по изпълнение на строително монтажните работи е вътрешно..
Ректорът на Бургаския държавен университет проф. д-р Сотир Сотиров беше избран за член на Управителния съвет на Асоциацията на държавните висши училища в България, създадена в края на изминалата седмица. С това той стана единственият ръководител на университет извън София, който участва в петчленния ръководен състав на новата национална организация...
Средно училище „Д-р Петър Берон“ в Болярово посреща учениците си в напълно обновена сграда след основен ремонт на стойност 2,5 милиона лева. Проектът е..
Центърът за върхови постижения „УНИТе“ към Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ участва в третото издание на конференцията „Burgas..
В Бургас утре ще се проведе среща на директори на училища, представители на Регионалното управление на образованието и полицията заради зачестилите..