В Черноморец собственици на земеделски земи, които попадат в обхвата на обявените за продажба военни имоти, ще протестират на изхода на града. Те настояват министерството на отбраната да спре процедурата за продажба и да им върне земите.
Изпратили сме писмо с покана за разговор до министъра на отбраната Красимир Каракачанов, каза председателят на сдружението в защита на собствениците на земеделска земя в Черноморец Васил Жечев:
"Да се запознае със скиците на земята от 39 година, а не от 200 години назад както той твърди, за да може той да излезе с решение, което е справедливо!"
В отговор на обвиненията на министър Каракачанов, че протестът е политизиран, протестиращите припомнят, че гражданската им инициатива в защита на земеделските земи продължава 15 год и е надживяла много политици и правителства:
"Министър Каракачанов каза още, че никой не е спечелил дело, защото няма основание. Напротив! Има спечелени няколко дела, но и няколко загубени, тъй като всеки съдия разглежда по различен начин казуса и очевидно се оказва политически натиск върху тях."
Протестиращите планират да блокират движението на колите на входа на града от 12 часа.
Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений освети новоизградения параклис „Св. Николай Чудотворец“, издигнат над пристанището в град Царево. На освещаването присъстваха кметът на община Царево Марин Киров, Председателя на Общински съвет Царево Таня Янчева, множество жители и гости на града. По-рано митрополит Арсений отслужи..
Започва прехвърляне на сурови петролни продукти от борд на борд на 13-14 км от Несебър и Поморие, съобщиха преди минути от Обществения съвет в Несебър. "Този път духа вятър с посока север-североизток и на прицел от обгазяване са Созопол, Черноморец, Приморско", сподели в свое видео във фейсбук Кръстьо Пеев от организацията. Той..
Сливенският митрополит Арсений ще освети параклиса "Св. Николай Чудотворец", издигнат над пристанището в град Царево. Църковната церемония ще е в 12 часа. Преди това от 9 часа Негово Високопреосвещенство ще отслужи Архиерейска света литургия в село Кости. Тя ще е в храм „Св. св. Кирил и Методий“. Жителите и гостите ще могат да се докоснат до..
Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм, алармират от общината. Извършителите чупят или крадат кранчетата на чешмите. Община Сливен поставя нови веднага, но за броени часове те са или откраднати или счупени. Става думи за чешмички, монтирани в паркове, на площи около здравни заведения, автогарата и други обществени..
В Болярово започна записването за дърва за огрев И тази година Община Болярово осигурява дърва за огрев на преференциални цени. От днес, започна записването и заплащането на заявените количества. Жителите на общината могат да заявят до 10 кубика дърва, като цената е: 50,00 лв./куб.м с ДДС – за количества до 5 кубика; 60,00 лв./куб.м с ДДС..
За спешна среща с ръководството на концесионера на двете морски летища Варна и Бургас настояват работещите в дружество. Искането е отправено от Федерацията на транспортните работници към КТ „Подкрепа” и Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ, заради нарастващото социално напрежение сред служителите. То е породено от огромната натовареност..
Опитахме се да се свържем с г-жа Митева за да изрази публично мнението си, но не получихме обратна връзка. Затова решихме да попитаме гражданите и гостите на града, които бяха на площад „Тройката“ за хигиената и почистването на района. Мненията на гражданите са различни, но за повечето от тях нивото на чистотата около площада е на задоволително..
Опитахме се да се свържем с г-жа Митева за да изрази публично мнението си, но не получихме обратна връзка. Затова решихме да попитаме гражданите и..
Започва прехвърляне на сурови петролни продукти от борд на борд на 13-14 км от Несебър и Поморие, съобщиха преди минути от Обществения съвет в..
За спешна среща с ръководството на концесионера на двете морски летища Варна и Бургас настояват работещите в дружество. Искането е отправено от..