Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зрелищно таекуондо шоу WORLD TAEKWONDO DEMO TEAM в Бургас

| обновено на 14.10.19 в 10:41

Топ елитни бойци 7 и 8 дан ще участват в зрелищно демонстрационно шоу  в Бургас във вторник. "Майсторите" ще покажат умения, които трудно биха били видяни дори и в блокбъстърите, посветени на източни бойни изкуства.

Ако искате да станете свидетели на майсторските изпълнения на "границите на възможното", на WORLD TAEKWONDO DEMO TEAM, датата е 15 октомври /вторник/, часът е  18.00, мястото е  зала "Младост".

Бургазлии и гостите на града ще имат уникалния шанс да се докоснат до магията на източното бойно изкуство само броени дни преди старта на най-елитното и престижно първенство по таекуондо в света - сериите GRAND PRIX 2019, чиито домакин е българската столица. Най-добрите 32-ма на планетата в олимпийските категории ще се бият за победата, титлата "THE BEST OF THE BEASTS" и награден фонд от 100 000 USD.

Демо отборът е съставен от най-добрите състезатели в света по таекуондо. Таекуондо е национален спорт, историческо наследство и забележителност. Демо отборът е съставен от професионални таекуондо състезатели, избрани в жестоката конкуренция на десетки милиони в Южна Корея.

Демо отборът пътува из целия свят и програмата му е запълнена с години напред. Кандидатурата на България е одобрена сред десетки други и по този начин Бургас ще има честта да посрещне звездния тим.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Бургас е домакин на юбилейния турнир по хандбал „Димитър Гурбалов“

Юбилейното издание на турнира по хандбал „Димитър Гурбалов“ събира в Бургас млади състезатели от водещи школи в страната.  Надпреварата е посветена на пионера на хандбалната игра в града и има за цел да открои най-достойния победител сред подрастващите таланти. В турнира ще участват юноши до 14 години от отборите на „Локомотив“ Варна, „Локомотив“..

обновено на 26.10.25 в 08:54

Шабан Мустафа е големият победител в Международния планински маратон „Хайдушки пътеки“

При топло време и висок адреналин протече  награждаването на победителите в Международния планински маратон в Сливен – „Хайдушки пътеки“. То се проведе непосредствено след финала на състезанието пред сградата на Общината. Спортната надпревара е част от програмата на Община Сливен за Димитровден. Местната администрация и тази година осигури..

публикувано на 26.10.25 в 08:00

Лудогорец със сериозен тест в Берн

Отборите на Йънг Бойс и Лудогорец си дават среща в трети кръг от основната фаза на Лига Европа. Двубоят на стадион "Ванкдорф" в Берн е в четвъртък, от 22:00 часа. И двата тима са с актив от по 3 точки. Швейцарците започнаха слабо сезона, а към момента отборът е в поредица от две загуби, едната от които с 0:5. Всъщност, в четири от последните..

публикувано на 23.10.25 в 12:00

Кметът Димитър Николов награди бургаските медалисти от Европейското първенство по кудо

Кметът на Бургас Димитър Николов награди младите спортисти от двата местни клуба по кудо, които спечелиха медали на Европейското първенство, проведено в морския град. На срещата присъстваха и зам.-кметът по туризъм и спорт Манол Тодоров, както и началникът на дирекция „Спорт“ Веселина Деведжиева, които поздравиха децата за постиженията им. Бургас..

публикувано на 20.10.25 в 17:30

Александра Лукоянова със злато на Балканското първенство по ветроходство

Бургаската ветроходка Александра Лукоянова от Яхт клуб „Черноморец – Бургас“ завоюва златен медал на 53-тото Балканско първенство по ветроходство , проведено в Несебър между 16 и 19 октомври. Сред повече от 120 състезатели от шест балкански държави тя триумфира в олимпийския клас ILCA 6 Women , демонстрирайки високо майсторство и отлична спортна..

публикувано на 20.10.25 в 14:30

22 училищни отбора се включиха в регионалното първенство по шах в Бургас

Двадесет и два представителни отбора от 13 училища в община Бургас участваха в регионалното първенство по шахмат, част от Ученическите игри за учебната 2025/2026 година. Състезанието се проведе на 17 октомври в спортна зала „Нефтохимик“ . Шахматистите бяха разделени в четири възрастови групи — от 1. до 4. клас , 5. – 7. клас , 8. – 10. клас и..

публикувано на 20.10.25 в 13:30
Цанко Цанков

Цанко Цанков представя филма си за Северния канал

Един от най-трудните плувни маратони в света този на Северния канал между Северна Ирландия и Шотландия, който Цанко Цанков преплува юли месец, е увековечен на лента. Прожекцията на документалния филм е в неделя, 19 октомври от 12 часа в НХК. Входът е свободен. Според самия плувец-рекордьор, това е един от най-добрите филми, които са правили,  тъй..

публикувано на 19.10.25 в 10:30