Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Айтоски бизнесмен обвинява Николай Мечков в присвояване на фирмата му

Снимка: Стоян Колев

Охранителният бос Николай Мечков, който беше задържан при специализирана полицейска операция в Бургас, е изнудвал, заплашвал и пребил бизнесмен от Айтос. Преди 2 години, след натиск и принуда, собственикът на хлебозавода в Айтос и бивш общински съветник Стоян Колев, е прехвърлил акциите на предприятието на бодигард, работещ във фирма на Николай Мечков. 

Бургаският окръжен съд днес призна за виновен Стоян Колев за неплащането на данъчни задължения в размер на 346 хиляди лева чрез извършване на сделки със свързани лица. Освен това, той е подал пред нотариус  неистински данъчни декларации, в които е посочил ,че няма неплатени данъци, а като собственик на хлебозавода не е обявил фалит, след като е изпаднал в неплатежоспособност. 

Магистратите осъдиха Стоян Колев условно на 2.8 месеца лишаване от свобода с 5-годишен изпитателен срок. В съдебната зала подсъдимият заяви, че е станал жертва на брутално престъпление, за което той е подал сигнал до ГДБОП и това е основната причина за неплатените от него данъчни задължения. 

"Надявам се да има възмездие. Това престъпление не е само финансово, но и кражба на предприятие и неплащане към мен на определените задължения, които предприятията имат. Причината е, че съм отпуснал повече от 700 000 на тези предприятия, които бяха откраднати и тези средства бяха предназначени, за да си платя тези задължения. Но хората откраднаха тези бизнеси по изключително брутален начин от мен, включително побой, включително тормоз над семейството. Става въпрос за хлебозавода и за фирма VTA и Николай Мечков."

Припомняме, че 10 души, сред които и собственикът на охранителна фирма VTA Николай Мечков бяха задържани при акция на ГДБОП и бургаската полиция вчера. Мечков ще бъде привлечен като обвиняем за ръководител на организирана престъпна група за изнудване чрез заплахи и физически натиск.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Свързани новини

В Бургас се провежда специализирана полицейска акция за изнудване (ОБНОВЕНА)

Специализирана полицейска акция се провежда в Бургас. Специализираната прокуратура, ГДБОП и ОД на МВР-Бургас разследват организирана престъпна група за изнудвания, чрез заплахи и физическо насилие. Групата е действала на територията на Бургас и Бургаска..

обновено на 14.10.19 в 15:39
ВИЖТЕ ОЩЕ

6 вили горят в село Лозницата/ОБНОВЕНА/

Кметът на Бургас издаде заповед за частично бедствено положение в Българово зараси пожара, обхванал борова гора край града.  В гасенето вече се включи военен хеликоптер от Крумово, съобщиха от общината. Огънят е възникнал от две обитаеми вили във..

обновено на 16.08.25 в 17:29

Пожар в стърнища между няколко елховски села

Горят сухи треви и стърнища между елховските села Стройно, Борисово и Бояново в Елховско, съобщават от полицията в Ямбол.   Към момента няма опасност за населените места, но силният вятър затруднява гасенето.  Огънят е тръгнал в обедните часове от..

публикувано на 16.08.25 в 17:11

Нова функция на тол-а засича липсата на поставен предпазен колан

От средата на месец юли в Националното тол управление стартира програма от организационно-технически мерки за поетапно въвеждане на нови функции на тол системата в две посоки - повишаване на събираемостта при заплащане на пътните такси и пътната..

публикувано на 16.08.25 в 16:45

Районният съд в Несебър реши: Под домашен арест остава 18-годишният водач на АТВ (ОБНОВЕНА)

Районният съд в Несебър определи мярката за неотклонение от „задържане под стража“ да бъде променена на „домашен арест“, с техническо средство - гривна, за 18-годишния водач на АТВ, който блъсна петима пешеходци на тротоар в Слънчев бряг в четвъртък...

публикувано на 16.08.25 в 13:41
архив

Значително повече са загиналите при катастрофи мотористи тази година

Ръст в броя на загиналите в катастрофи мотористи тази година отчитат от Сдружението на жените - мотористи, откъдето апелираха за повече толерантност от страна на шофьорите.  Мотористите още преди две години са настоявали да се повиши максималната..

публикувано на 16.08.25 в 11:42

Пожарът край Селиминово е потушен (ОБНОВЕНА)

Пожар обхвана около 20 имота в покрайнините на сливенското село Селиминово този следобед. Изгорели са стопански постройки, спасени са домовете на хората. Пожарът е потушен. Огънят е тръгнал от източния край на селото и заради силния вятър се е..

обновено на 15.08.25 в 22:41

Локализиран е пожарът в руенското село Разбойна /ОБНОВЕНА/

Локализиран е пожарът в руенското село Разбойна, който възникна този следобед, съобщиха от бургаската пожарна служба. "Огнеборците изгасят последните огнища, съвсем скоро ще бъде изгасено", посочи началникът на пожарната служба в Бургас старши комисар..

обновено на 15.08.25 в 19:59