Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бургас ще бъде домакин на Световното първенство по свободно гмуркане

Снимка: Община Бургас

За първи път Бургас ще бъде домакин на Световно първенство по свободно гмуркане. Добрата за града новина бе обявена днес в официалния сайт на Световната организация по фрий дайвинг. Елитното състезание, което събира най-добрите в този спорт от цял свят, ще се проведе в края на юни 2020 г. в плувен комплекс "Парк Арена ОЗК". Номинацията на Бургас е достигнала до финалния кръг заедно с Южна Корея и Гърция, но крайният избор е в полза на България.

Кандидатурата на Бургас за домакинство е спечелила най-много гласове, заради добрата спортна инфраструктура и гостуването на престижни състезания в града през последните години. Световното първенство по фрий дайвинг ще включва 3 дисциплини - статична апнея, динамична апнея с плавници и динамична апнея без плавници. И трите дисциплини са изключително зрелищни и ще вдигнат сериозно адреналина на публиката, тъй като се изисква изключителен професионализъм, самоконтрол и концентрация.

Бургас има още един повод за гордост в този спорт, освен спечеленото домакинство на световното първенство.Състезател на Клуб по подводен риболов "Черноморец" има национален рекорд в дисциплината статична апнея /5.33 мин./, който 20 години не беше подобрен. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Достойно представяне на бургазлии на Европейското първенство по карате

Двата бургаски клуба се представиха достойно на първото Европейско отворено първенство на IJKA, проведено в спортна зала „Арена Бургас“. Клубовете от Бургас демонстрираха отлични резултати по време на първото Европейско отворено първенство на IJKA (Международна японска карате асоциация), организирано от IJKA Представителство България и Българската..

публикувано на 30.07.25 в 15:15

Ръгбисти от шест държави ще мерят сили на плажа в Бургас

Тази събота, 2 август, Бургас ще е домакин на осмия международния турнир по плажно ръгби KRASIKO. На Северния плаж сили ще премерят отбори от България, Румъния, Молдова, Косово, Испания и Франция. От 10 до 19 часа на Sport Toto Beach Arena Burgas ще се изиграят общо 25 срещи. Участващите формации ще са мъже, жени, деца до 14 години и юноши до 16..

публикувано на 30.07.25 в 14:23

Общината наема част от стадион "Лазур" за 300 000 лева, ще проучва продава ли се съоръжението /ОБНОВЕНА/

Община Бургас ще проучи въпросът продава ли се стадион „Лазур“ и на каква цена .  Междувременнно, за да могат да го ползват отборите "Черноморец" и "Нефтохимик" общината ще го наеме за година и половина срещу 300 000 лева.   Това стана ясно на днешното заседание на градския парламент.  От трибуната срещу даването на тези пари..

обновено на 29.07.25 в 16:46

Ансамбълът ни с бронз във финала с пет ленти в Румъния

Ансамбълът на България за жени спечели бронзов медал на финала на съчетанията с пет ленти на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния). Това е последно състезание за тима преди Световното първенство в Рио де Жанейро (Бразилия) в края на месец август. София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Даная Атанасова и..

публикувано на 27.07.25 в 17:00

Петър Мицин е седми в света на 400 метра свободен стил

Петър Мицин завърши седми във финала на 400 метра свободен стил за мъже на световното първенство по плуване в Сингапур.  19-годишният българин финишира за време 3:45.28 минути, малко по-слабо от сутрешното му плуване в сериите, където бе четвърти.  Мицин стартира много силно и се движеше трети към средата на дистанцията, но не успя да задържи темпото..

публикувано на 27.07.25 в 18:00

Ансамбълът ни пети в многобоя в Клуж-Напока

Ансамбълът на България за жени завърши на петото място в многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния). Това е последно състезание за тима преди Световното първенство в Рио де Жанейро (Бразилия) в края на месец август. София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Даная Атанасова и Емилия Обретенова..

публикувано на 27.07.25 в 07:30

Над 60 плувци са заявили участие в плувния маратон от остров Света Анастасия до Моста

Над 60 плувци са заявили участие в общинския плувен маратон в открити води от остров Света Анастасия до Моста, който ще се проведе днес. Дистанцията по права линия е 6,4 км. а сборният пункт от 7 часа на Морска гара. Там ще се проведе регистрацията на участниците и задължителният медицински преглед. В 8 часа състезателите ще отплават за острова, а..

публикувано на 26.07.25 в 07:00