Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предстоят промени в зоната за обществен достъп на пристанището в Бургас


Предстоят още новости в зоната за обществен достъп на пристанището в Бургас. Това посочи кметът Димитър Николов в сутрешното предаване на БНР – Бургас. Намерението на Министерството на транспорта е една голяма част от територията на пристанището да бъде трансформирана постепенно, поясни той. „Така ще се създадат още повече удобство, привлекателност и функционалност на пристанището. Убеден съм, че със съвместни усилия между държава, Областната администрация и местната власт, това ще предстои в кратки срокове“, допълни той.

Успехи в сферите на образованието, здравеопазването и новите технологии бележи Бургас тази година, посочи кметът. „Когато започнахме да подготвяме параметрите на бюджет 2020, първият приоритет, който си поставихме е непременно да успеем да заделим пари за образование. Изключително успешна се оказа тази силна кампания „С първокласно начало“ във всички бургаски училища. 96 класни стаи за 3 месеца бяха тотално модернизирани и преобразени. Резултатите, които ни дават вече самите училища като интерес, подготовка на децата, компетентност и количества натрупани знания, ни вдъхновиха да продължим с тази програма“, обясни кметът.

Сред другите постижения е създаването на нови индустриални площи, които ще привлекат нови инвеститори, допълни той. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Силният вятър пречи за овладяване на пожара в сунгурларските села

Силен вятър пречи на работата на пожарникарите  край  сунгурларските села. Той се е появил следобед, обясни началникът на бургаската пожарна старши комисар Николай Николаев. Разнася пожара, но на този етап няма опасност за населението. Той уточни, че има няколко огнища. Гаси се по земя и въздух. Хеликоптер и два самолета помагат. Над 10 са екипите на..

публикувано на 10.08.25 в 14:49

7 големи гари в страната вече имат безплатен интернет

7 големи гари в страната вече имат безплатен интернет. Пътниците могат да използват Wi-Fi в жп гарите в София, Пловдив, Стара Загора, Бургас, Горна Оряховица, Русе и Варна. Това е част от програмата на Националната компания "Железопътна инфраструктура" за модернизация, подобно на много държави в Европейския съюз, където в зоните за пътници на основните..

публикувано на 10.08.25 в 12:51

След ремонт отваря врати за миряни храм "Св. Богородица" в Бургас

Негово Високопреосвещенство Сливенският митрополит Арсений ще отслужи света архиерейска света литургия в бургаския храм „Света Богородица“ в Бургас.  По този начин ще бъде извършено обновление на храма, който беше затворен за служби в продължение на три месеца.  След основен ремонт, който включваше монтиране на подово отопление и подмяна на старите..

публикувано на 09.08.25 в 17:30

Буйове измерват вълнението и температурата на морето на шест места по Черноморието ни

Буйове, които измерват вълнението на морето и температурата на водата, са инсталирани на шест места по Българското Черноморие.  Проектът за създаване на системата е на НИМХ, информира директорът на института - Иван Иванов. Националният институт по метеорология и хидрология във Варна участва в консорциум от осем научни институти и университети, които..

публикувано на 09.08.25 в 14:30

Зърнопроизводителите са ожънали над 7 млн. тона пшеница

Тази година в България е произведена повече от 7 млн тона пшеница- сочат последните данни на агростатистиката . Увеличението се дължи на по-големите площи, засети през есента на миналата година. 7 131 095 тона пшеница - това е количеството, което българските зарнопроизводители успяха да ожънат това лято. Данните са от официалната статистика на..

публикувано на 09.08.25 в 13:30
Снимката е илюстративна

Ловният сезон усложнява пожароопасната обстановка в Болярово

Откриването на ловния сезон за пернат дивеч допълнително усложнява пожароопасната обстановка в крайграничната община Болярово. Кметът Христо Христов, който е и председател на Ловно рибарското сдружение Странджа, призова за строг контрол по време на излетите.   "В тази горещина и вятър няма безопасна искра! Моля не палете огън!" С тези думи кметът на..

публикувано на 09.08.25 в 08:30

Затварят ул. „Конт Андрованти“ в Бургас за два дни заради строителни дейности

Улица „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена днес и утре от 9:00 до 17:00 ч. в участъка при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Причината е товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП.

публикувано на 09.08.25 в 07:30