Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Близо 100 деца са били зарадвани от доброволци на БЧК Бургас

Коледно тържество усмихна 43 деца от ЦОП-Бургас и ЦСРИ-Бургас. Те бяха зарадвани с подаръци и лакомства, като част от кампанията „Подари Коледа“ от доброволците на БМЧК-Бургас. 

Със съдействието на здравния медиатор на общината, още 50 деца от социално слаби семейства от община Айтос получиха от Областния съвет на БЧК-Бургас хранителен пакет за Коледа. Те са на стойност 10,60 лв, а средствата за закупуването им също са осигурени от областната кампания „Подари Коледа“ за деца в риск. С това общият брой на подпомогнатите с хранителен пакет деца става 250.

„Подари Коледа“ е областна фондонабирателна кампания на БЧК-Бургас в помощ на деца в неравностойно положение, която се провежда от 2006 г. насам. Инициативата се реализира на територията на цялата област от доброволците на БМЧК, чрез продажбата на брандирани коледни картички. Предстои да бъдат раздадени подаръци и на деца от Карнобат, Айтос и Сунгурларе, където младите червенокръстци провеждат кампанията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пол и Реми с два медала от американското първенство по пясъчни скулптури

Реми Хогард спечели два медала на Американското първенство по пясъчни скулптури като представител на България. Нейната скулптура Purrfect Love получи наградата на публиката в категория Master solo. Спечелен е и медал на състезанието по бърза скулптура Quicksand, в което художниците имат 10 минути, за да издълбаят скулптура по тема, избрана от..

публикувано на 27.11.25 в 10:00

Откриват изложбата "Медникарството – древно и вечно" в етнографския музей в Бургас

Регионален исторически музей – Бургас ще представи колоритната изложба „Медникарството – древно и вечно“.  Тя е дело на етнографите от РЕМ – Пловдив и ще бъде открита днес от 16:30 часа в залата за временни изложби на Етнографската експозиция в морския град на ул. „Славянска“ 69. Още през ХVІІІ век много от произведенията на българските медникари се..

публикувано на 26.11.25 в 11:00

Странно явление в небето притесни местните в Синеморец (видео)

Клип в социалната мрежа показва странно огнено кълбо, придружено от силен тътен в небето над Синеморец. Местните - очевидци на явлението в неделя вечер, го заснели, но според кмета Костадин Диков се касае или за ракета, или реактивен самолет.    "Това което знам от хората, тъй като аз не съм видял нищо, е имало много силен тътен, който се е чул..

публикувано на 25.11.25 в 11:49

Жителите на Долно Ябълково събират средства за изграждане на символ на селото си

Жителите на Долно Ябълково искат да поставят скулптура на ябълка в населеното си място, затова стартират дарителска кампания за събирането на средства за реализирането на идеята. „ Скъпи приятели, съселяни и родолюбиви българи, имаме една мечта – нашето любимо село Долно Ябълково да се сдобие със своя истински символ! Стартираме инициатива за..

публикувано на 23.11.25 в 14:00

Владо Николов представя книгата си "Високо" в Бургас

Един от най-големите волейболни шампиони на България – Владо Николов, ще се срещне с бургаската публика днес, 23 ноември, от 13:00 часа, в Културен дом НХК – Бургас. Той ще сподели своя път към успеха – за победите и загубите, за дисциплината и вдъхновението, за това как се възпитават истински шампиони.  Специално за бургаската публика Владо ще..

публикувано на 23.11.25 в 09:30

Бургаска ученичка е на полуфинал в "България търси талант"

Бургаската ученичка  Арина Шило е полуфиналист в „България търси талант“. Тя е възпитаник на Музикалното училище "Проф. Панчо Владигеров" в града. Във фейсбук страницата си от учебното заведение споделят, че участието в предаването е изключително важно  з а Арина.  "Т я вложи много труд, отдаденост и сърце в своя нов номер, който..

публикувано на 22.11.25 в 16:50

Осем „златни“ двойки подновиха брачните си клетви в Камено

Осем „златни“ двойки, които навършват 50 години съвместен живот, подновиха брачните си клетви в Камено  в Деня на християнското семейство, който се отбелязва днес.   Общинската администрация организира за втори път  честване на „златни сватби“. Инициативата е дело на кмета Жельо Вардунски, с цел да вдъхнови младите хора и да подчертае значението на..

публикувано на 21.11.25 в 14:15