Реконструкция на двора на ОУ „Любен Каравелов” в Бургас поискаха, с докладна записка, общинските съветници проф. Севдалина Турманова, инж. Виолета Илиева, Калояна Живкова и Димчо Грудев.
Училище "Любен Каравелов", което се намира в ж.к. „Възраждане”, е едно от най-старите училища в града. Построено е през 1929 г. като начално училище, а през 1932 г. се разкрива прогимназиален курс.
„През месец април предстои тържественото честване на 90-годишнината от създаването му. Подготвени са поредица от събития, в които ще се включат настоящи и завършили ученици. Много от тях са прочули Бургас и България със своите знания и таланти по цял свят”, припомнят съветниците.
Сега в ОУ „Любен Каравелов” се обучават 533 ученици от 1 до 7 клас.
Училището е с богати традиции в областта на спорта, музиката, изобразителното и театрално изкуство.
Повече от 20 години съществуват паралелки с усилено изучаване на изобразително изкуство и хореография. Под формата на ФУЧ работят театрална школа и вокална група.
Училището работи и по образователни проекти в партньорство с Полша, Италия, Румъния, Гърция, Турция, Испания, Хърватия, Германия. През месец май в ОУ „Любен Каравелов“ ще се проведе среща по Проект „Еразъм +“ с партньори от Италия, Румъния, Турция, Испания, Хърватия.
Новата учебна 2019/2020 г. училището посрещна своите ученици с изцяло обновен първи етаж на сградата – класни стаи и коридори.
Поетапно ще се обновят всички помещения, но най-неотложни са ремонтът на прилежащия училищен двор и ограда. От около половин век те не са подлежали дори на частична реконструкция. Към момента терените са неравни, реално неизползваеми за спорт.
Училището разполага с готов проект за обновяване на дворното пространство, което да отговаря на съвременните европейски изисквания за училищен спорт и безопасност на учениците.
Демо уроци по роботика за деца на възраст от 5 до 12 години ще се проведат в два поредни уикенда в Бургас. Ателиетата се организират от школа „Търсачите“ и ще се провеждат на две места – Международен младежки център в ж.к. „Меден рудник“ и Регионална библиотека „Пейо Яворов“. Демо уроците ще бъдат по график за различни възрастови групи. Те са..
Търговската гимназия в Бургас отбеляза 120-годишен юбилей с поредица от събития. Президентът Румен Радев връчи на училището възпоменателен плакет „Св.св. Кирил и Методий“ и изпрати поздравителен адрес, в който изрази уважение към мисията на учителите и ролята на гимназията в изграждането на предприемчивия дух на учениците. Поздравителни адреси..
СНЦ „Зонта Клуб Бургас“ обявява конкурс за ученици VII-XI клас от област Бургас. Целта е да бъдат подкрепени млади таланти в науката, изкуствата, хуманитарните дисциплини и спорта. Стипендията включва до 2000 лв. годишно, с месечно изплащане от декември 2025 г. Част от сумата може да покрива курсове, семинари и обучения. Могат да..
В Бургас започна деветото издание на проекта „Морето и децата”, организиран от читалище „Изгрев 1909”. Поводът е Международният ден на Черно море - 31 октомври. Фокус на инициативата с екологична насоченост са децата, съобщи секретарят на читалището Кристина Атанасова: "През целия месец октомври около 50 ученици от начален курс от град Бургас, тази..
Най-малко 150 ученици от 10. клас в Бургас и още четири града ще се включат в специалността „Приложно програмиране“ през следващата учебна година. Обученията се провеждат по Националната програма на Министерството на образованието и науката „Обучение за ИТ умения и кариера“, която е част от националните програми за развитие на образованието за 2025..
Докторантите от Бургаския държавен университет Красимир Кралев, Даниел Стоянов и Димка Шивачева представиха доклади за приложения на невронните мрежи на два международни научни форума – във Варна и в Бургас. Те работят под научното ръководство на ректора проф. д-р Сотир Сотиров. В Икономическия университет – Варна тримата участваха в Международната..
Назряла е необходимостта българските учителите да бъдат обучени за работа с изкуствен интелект. Опитът от САЩ показва, че IT специалистите активно помагат на учителите, а след това и на децата. Това обяви в Сливен д -р Артур Кордон, автор на книгата „Перспективата Изкуствен Интелект“, един от пионерите в прилагането на изкуствения интелект в..
СНЦ „Зонта Клуб Бургас“ обявява конкурс за ученици VII-XI клас от област Бургас. Целта е да бъдат подкрепени млади таланти в науката, изкуствата,..
Търговската гимназия в Бургас отбеляза 120-годишен юбилей с поредица от събития. Президентът Румен Радев връчи на училището възпоменателен плакет..
Демо уроци по роботика за деца на възраст от 5 до 12 години ще се проведат в два поредни уикенда в Бургас. Ателиетата се организират от школа „Търсачите“ и..