Това, че полицията е използвала сълзотворен газ срещу протестиращи, не е новина. Не е новина, ако ги поналага с палки, обстрелва ги с водни оръдия или гумени куршуми. Защото жълтите жилетки само у нас са облекло за мирен протест. А, като ходиш на такъв, трябва и да си готов малко да те понабият. Без да анализирам и да заемам страна има ли основание днешния протест на партия „Възраждане“ пред регионалното министерство, ме мъчи повече въпросът колко перничани е имало на него? Защото митингът бе организиран от политическа партия и това не беше тайна, напротив. От организацията го подготвяха и популяризираха отдавна. Само че, докато чакаме партии да защитават гражданските ни интереси, ще разберем, че те отдавна не са граждански, а политически. Независимо от партиите и независимо от интересите.
Ние правим всичко възможно да ги защитим в предаването „Булевард Демокрация“ на БНР-Бургас. До 18 – с мен, Мариян Иванов
Ето и акцентите:
- Какво се крие зад прословутата наредба 18 и защо бизнесът се притеснява от ефекта, до който ще доведе? Гост в студиото Николай Димитров, председател на Асоциацията в защита на дребния и средния бизнес
- В темата ни днес – регулациите за електрическите тротинетки – кой и как ще следи за тяхната скорост – общинският съветник и експерт по пътна безопасност Манол Тодоров
- Как тръбата за дълбоководно заустване на отпадъчните води на Созопол излезе на плажа – кметът на града Тихомир Янакиев и началника на екоинспекцията Тонка Атанасова
- В коментарната ни рубрика – какво ще правят хората, ако им вземат търкането на билетчетата? Анкета с бургазлии
- В рубриката "Точка ком" - как геймъри даряват за Австралия и как можем да следим онлайн разпространението на корона - вируса
- И днес – време за спорт, за култура, за вълненията на хората от социалните мрежи. Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да ни намерите и във Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18.
Бургаското предприятие „Нарисувай ми усмивка“ на сдружение „Онкоболни и приятели“ иска да възроди дейността си. То е създадено преди близо 10 години по европейски проект. В него първоначално са работи 15 души. След приключване на проекта, поради невъзможност да се плащат заплати, работниците са освободени, а дейностите в предприятието продължават..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за Коледа и Великден за предоставянето на хранителни продукти на възрасти хора в нужда. Сега каузата им цели да помогне на деветгодишното момче, което има сериозен здравословен проблем. Необходима..
За поредна година в лозовите масиви край Камено ще бъде отбелязан Трифон Зарезан. На 14 февруари празничната програма ще започне с възстановка на обичая и зарязване на лозята. В 10:45 ч. шествието ще се отправи от площада пред сградата на Общината към лозята в посока село Кръстина. Ритуалът по зарязване на лозята ще бъде от 11.00 часа на..
Цените на повечето основни хранителни стоки на борсите у нас тръгват надолу през първата седмица на февруари, показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, през седмицата падна с 0,22 процента до 2,261..
Улица в бургаския комплекс „Изгрев“ ще бъде затворена от 10.02.25г. (понеделник) до 10.04.25г. Автомобилите няма да могат да преминават между бл.184 и бл.181 и част от съществуващия паркинг към МБАЛ „Лайф Хоспитал“. Там се въвежда временна организация на движението заради изграждането на уличен водопровод и улична канализация. Обслужването на..
В Карнобат следващата седмица ще заседава стратегическия борд на Програмата по трансгранично сътрудничество с Турция. По-голямата част от общините в Бургаско, Ямболско и Хасковска области участват със свои проекти. Очаква се всеки момент да бъдат подписани договорите и да започне тяхната реализация, посочи кмета на Карнобат Георги Димитров. "Ние..
Улица в Бургас да носи името на първия демократично избран президент д-р Желю Желев. Документацията за това е внесена от заместник кмета с ресор култура Диана Саватева до председателя на общинския съвет Михаил Хаджиянев. В писмото си Саватева информира, че вече е изготвен и е влязъл в сила ПУП в района на новия жилищен комплекс „Хоризонт“, а улицата..
Улица в бургаския комплекс „Изгрев“ ще бъде затворена от 10.02.25г. (понеделник) до 10.04.25г. Автомобилите няма да могат да преминават между бл.184 и..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за..
Улица в Бургас да носи името на първия демократично избран президент д-р Желю Желев. Документацията за това е внесена от заместник кмета с ресор култура..