Започват процедурите по изграждането на специализираната многопрофилна детска болница в Бургас. За целта Общината е внесла предложение за промяна на подробния устройствен план на терена. Предвижда се болницата да се намира близо до УМБАЛ – Бургас и да има топла връзка към новото лечебно заведение.
Към настоящия момент теренът е отреден за паркинг, до него има достъп от две улици, поясни главният архитект на Община Бургас Веселина Илиева. Предвижда се новата сграда да е с височина над 15 метра. „В болницата ще работят около 78 лекари, 109 медицински сестри, 52 санитари, физиотерапевти, лаборанти. 130 са заложените легла за лежащо болни деца“, обясни тя.
Предвижда се бъдещата болница да има спешен център и да обедини всички педиатрични специалности на едно място. Общинският съвет ще гласува предложение в края на месеца. Ако то бъде одобрено ще започне изготвянето на техническия проект.
Нова учебна база с високотехнологично оборудване вече е достъпна за студентите по медицина и здравни грижи от Бургаския държавен университет ”Проф. д-р Асен Златаров”. Тя се намира в университетската болница „Дева Мария“, която предостави учебен етаж за целите на образователната институция. Партньорство бе обявено на тържествено събитие в..
В мобилното приложение „Намери своето лекарство“, което бе представено преди година, вече са постъпили над 2 200 сигнала от пациенти . Идеята за платформата е на Българската асоциация на търговците на едро и дребно с лекарства и на Българската асоциация за развитие на паралелната търговия. Целта е хората да успяват да намерят търсените..
Родителите в България са инвестирали над един милиард лева в детското здравеопазване през 2024 г. Това се посочва в доклад, изготвен от "Тръст за социална алтернатива и мрежа от застъпнически организации", предава БТА. В доклада са обобщени данни от Евростат, Националния статистически институт и Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), както и от..
Кръводарителска акция ще се проведе по повод Международния ден на жената. Тя ще се проведе от 8 до 14 часа днес, в Отделението по трансфузионна хематология на УМБАЛ Бургас. Организира се от д-р Светослав Тодоров, заместник-директор на болницата и редовен кръводарител, ще се включат също служители на различни институции, сред които МВР, Община..
По-малко от 15% от бургазлиите биха оказали първа помощ на пострадал, отчете председателят на Сдружение „Младите лекари“ д-р Стамен Пишев. Той очерта причините. Липса на знания и умения, и страх да не навредят на нуждаещия се. Сдружението, заедно с КНСБ организират кампания, чрез която да обучат служители от различни институции в Бургас..
Сдружение „Младите лекари“ и Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) обединяват усилията си в кампанията „Минутите решават – не стой безучастен“, която цели да обучи служители на ТД НАП-Бургас как да реагират в критични моменти и да оказват първа помощ. Партньори в инициативата са Съюз на парамедиците в България. Кампанията ще..
Хората с редки заболявания и проблемите, с които се сблъскват, поставяме на фокус днес. Последният ден на февруари е избран за съпричастност с пациентите с редки диагнози и техните семейства. В Бургас срещата им беше в офиса на Българската Хънтингтън Асоциация на улица "Калоян" 24. Искат да бъдат чути от обществото, което да стане..
Нова учебна база с високотехнологично оборудване вече е достъпна за студентите по медицина и здравни грижи от Бургаския държавен университет ”Проф. д-р..