Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бегликташ – акцент в рекламната кампания на Министерството на туризма

Снимка: Община Приморско

Министерство на туризма избра Бегликташ за основен акцент на изложението „Ваканция и СПА Експо“. Впечатляващото пано представя тракийското светилище по атрактивен начин и предизвиква интерес сред посетителите на изложението от цял свят.

Уникалната структура и мистерията, която витае около светилището, наричано „Българският Стоунхендж”, го правят един от най-предпочитаните обекти в туристическите маршрути. Интересът към древното тракийско светилище непрестанно расте, след като Община Приморско полага особени грижи да го популяризира не само като историческа и географска забележителност, но и като място за стойностни културни събития. След огромния успех на спектакъла на бургаската опера на Бегликташ през миналото лято, Общината ще продължи да развива възможностите за съчетание на история, мистика и изкуство.

През август 2020 година ще бъде осъществен проектът БЕГЛИКТАШ OPERA OPEN, включващ спектаклите „Норма” от Винченцо Белини и „Набуко” и „Трубадур” от Джузепе Верди. В тази насока ще бъде отделено специално внимание и на инфраструктурата. Очакванията са през лято`2020 посещаемостта на светилището да се увеличи значително.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мазутни петна и на Каваци

БНР Бургас подаде сигнал до РИОСВ за мазута на плажа на Каваци.

обновено на 05.05.25 в 14:19

Забрана за строителство в Созопол и околните курорти влиза в сила от 15 май

Предстои спиране на извършването на строително монтажни дейности в Созопол и  ваканционно селище "Дюни", считано от 15 май до 1 октомври тази година. Това е посочено в заповед на кмета Тихомир Янакиев издадена на 30 април. В забраната са включени и вътрешни довършителни дейности.  В срок до 23 май трябва да се извърши ограждане и..

публикувано на 05.05.25 в 12:19

Водолази възстановиха буй над подводния параклис до остров "Св. Анастасия"

Обозначителният буй над подводния параклис до остров Света Анастасия, който изчезна неотдавна при неясни обстоятелства, вече е възстановен. Това съобщиха от Сдружение "Приятели на морето – Бургас".  Съоръжението, което помага на гмуркачите лесно да намират местоположението на обекта, беше монтирано от водолазите Павел Самарин и Наталия Полякова...

публикувано на 04.05.25 в 16:29

Нефтени петна изплуват по плажната ивица в Поморие

Трети ден част от плажната ивица на Поморие е залята с нефтени петна. От слънцето петната се разтопяват.  До момента не е известно да са предприети действия по проблема.  Регионалната екоинспекция в Бургас и Община Поморие са получили сигнали за замърсяването.  От екоинспекцията потвърдиха, че на 3 и 4 май на "зеления" телефон са получени три..

обновено на 04.05.25 в 15:13

Черноморец се наложи в морското дерби със Созопол

"Черноморец" се наложи с 3:1 в морското дерби със "Созопол".  Живко Петков даде аванс на „акулите“ в 10-ата минута на стадион „Арена Созопол“.   Димо Бакалов удвои аванса, но в началото на втората част получи червен картон.  Въпреки това, в 71-ата минута Станислав Маламов оформи класиката в резултата. Борислав Трендафилов от домакините се..

публикувано на 04.05.25 в 09:09

Корейско-българско дружество ще строи болница в Царево (СНИМКИ И ВИДЕО) (ОБНОВЕНА)

Инвестиция за над 6 млн. евро предвижда да реализира в Царево корейско-българско търговско дружество, като изгради многопрофилна болница на общински терен. Тя ще разполага с 35 болнични стаи и до 60 болнични легла. Ръководството на дружеството работи на българския пазар от 12 години и има опит и реализирани инвестиции в страната.  На 19..

обновено на 02.05.25 в 15:30

Не дадоха зелена светлина за строеж на мост над река Докузак

Дървен мост над река Докузак до едноименния водопад в Странджа няма да има, поне засега. Изграждането му трябваше да започне днес– в деня на труда и да приключи на 6 май - Гергьовден.   Мащабната акция на туристическото дружество „Насам-натам“ обедини десетки доброволци и любители на природата. Организацията бе в ход, а хората мотивирани за..

обновено на 01.05.25 в 17:24