Петото издание на конкурса „Мисис Бургас“ предстои на 23 април в Конгресния център на Бургас. БНР- Бургас е медиен партньор на светското събитие за поредна година. Ние ви срещаме с победителките в конкурса през годините, с организаторите , а предстоят срещи и с претендентките за короната тази година.
13 от бургазлийките участвали в предишните издания на конкурса ще влязат в ролята на водещи по време на юбилейния конкурс. Две от тях са Ваня Димитрова – вице Мисис Бургас 2017 и Валентина Жекова, мисис Бургас Universal 2016 – те са красиви, успели жени, майки и съпруги!
„Участието в конкурса беше предизвикателство за мен, имах своята увереност в резултат на житейския опит, който съм натрупала. По професия съм инженер химик, реализирала съм се в професията си, имам две пораснали дъщери. Този конкурс ми разкри нови хоризонти, даде ми възможност за много нови запознанства и прекрасни емоции, които ще помня цял живот!“ , сподели Валентина Жекова, която след „Мисис Бургас“ е участвала в „Мисис Юнивърсъл 2016“ в Тенерифе и „Мисис България“ , където също е печелила награди.
Ваня Димитрова сподели, че решението да кандидатства е дошло в резултат на каузата на конкурса, който тогава е събирал средства в помощ на семейство с репродуктивни проблеми за ин витро процедура.
„Неотдавна аз бях родила първото си дете и много исках да помогна и други да получат шанса да изживеят тази радост. Много се вълнувам и винаги участвам във всички светски събития, които се организират с подобна кауза! Всяка жена иска да се почувства специална, призната, а този конкурс прави точно това!“
Повече може да чуете в звуковия файл:
Двете красиви дами призоваха омъжените бургазлийки да се включат в кастинга за конкурса „Миси Бургас 2020“, да съберат смелост и да изживеят тази прекрасна емоция, която носи ново самочувствие и увереност. Те не трябва да забравят, че това не е конкурс за красота, а събитие, което иска да покаже, че една майка, била тя работеща жена или домакиня, също може да е красива.
Повече може да чуете в звуковия файл:
В конкурса „Мисис Бургас“ 2020 могат да се запишат всички семейни жени с професия и желание да се впуснат в ново предизвикателство. Записването за участие на следния e-mail: mrsburgas@gmail.com , както и в страницата на Мисис Бургас във фейсбук. Кандидатките е задължително да изпратят своите имена, години, височина, снимка в цял ръст и портретна снимка, кратка информация за себе си, както и актуален телефон за обратна връзка.
На 23 и 24 август в района на Морска гара – Бургас ще се проведе шестото издание на Тийн Бум Фест, което ще включва иновативната „Зона за безопасност на пътя“. Целта на инициативата е да предостави на младите хора реално усещане за опасностите на пътя и да ги обучи как да реагират адекватно в критични ситуации. Посетителите ще имат възможността да..
Посещение на музикален фестивал в Мадрид, концерт в Котел, участия на лични и семейно празници с това е изпъстрено музикалното лято на Мария Мутафчиева и "Мери бойс бенд". Те се подготвят и за концерт в края на август на остров "Света Анастасия" и с нетърпение очакват срещата с публиката си. Датата е 29 август, когато на късчето земя..
Гери Турийска е писател, музикант и радиоводещ. Родена е в Казанлък, когато е 3 – годишна възраст семейството й се мести в Шейново, а след това заминава за Мюнхен, през 1993 година се установява в София. Турийска е автор на текстове на Нина Николина, Графа, Мария Илиева, Рут Колева и др.Била е вокалистка на формацията Рубикуб. Има..
Конкурсът „Кралица на Бургас 2025“ предстои през следващата седмица. За короната ще се борят 12 момичета, на възраст от 15 до 22 години. Събитието ще бъде на нова локация, не в Летния театър, където се провеждаше до сега, а в центъра на Бургас, на площад Тройката пред Дома на НХК, съобщи Ваня Маринова, лицензиант на конкурса: "..
На работна среща в Ямбол извънредният и пълномощен посланик на Република България в Япония Нейно превъзходителство Мариета Арабаджиева предаде на кмета Валентин Ревански официално писмо от кмета на град Наканоджо Шигеки Томару с конкретно предложение за побратимяване между двата града. „Поздравления за това, което видях и което виждам през..
Цвети Асенова е художник, който обича предизвикателствата. Освен на бялото платно, тя рисува и на стени, автомобили, лодки. Ще ви припомня, че тя изрисува стената на кея в Приморско. Темата е "морско дъно" и рисунките й покриха 120 квадрата, като превърнаха мястото в туристическа атракция. Цвети украси със свои пана и стените на..
World Taste Fest 2025 ще се проведе от 15 до 24 август на Морската гара в Бургас. Готвачи от Сърбия, Турция и Испания ще представят национални кухни и разнообразни ястия. В зоната на фестивала ще се предлагат класически италиански специалитети, паеля, бургери, сладолед и десерти. През лятото посетителите ще могат да избират и от коктейлно меню...
Конкурсът „Кралица на Бургас 2025“ предстои през следващата седмица. За короната ще се борят 12 момичета, на възраст от 15 до 22 години...
Посещение на музикален фестивал в Мадрид, концерт в Котел, участия на лични и семейно празници с това е изпъстрено музикалното лято на Мария..
Гери Турийска е писател, музикант и радиоводещ. Родена е в Казанлък, когато е 3 – годишна възраст семейството й се мести в Шейново, а след..