Професионална гимназия по морско корабоплаване и риболов "Свети Никола" - Бургас получи ценно дарение - справочници, учебници, техническа литература, както и нагледни материали за оборудване на такелажен кабинет.
Подаръците за училището са от неговия бивш възпитаник, впоследствие свързал целия си живот с морската професия - Стоян Инджов. Макар и вече пенсиониран, той работи като технически ръководител на производство на товаро-разтоварни уреди и съоръжения към Fine Servise.
Сред ценната техническа литература, подарена от Стоян Инджов, е и историята на Морското училище, написана от един от директорите му през 60-те години - Енчо Маринов. Рядкото издание изобилства от спомени, факти и снимки от онова славно време.
Дарението бе прието с благодарност от директорката на училището Христина Жабова и нейния заместник кап. Пламен Симеонов.
На срещата присъства и управителят на Fine Servise - Димитър Ганков, който обеща да подпомогне обслужването на противопожарната система, пожарогасителите, дихателните апарати и оборудването за обучение в Морското училище.
Професионалната гимназия по морско корабоплаване и риболов "Св. Никола" стана иновативно училище с решение на Министерския съвет от август 2019 г.
От 1 септември гимназията, която беше държавна, бе прехвърлена на Община Бургас, която полага усилия за модернизация на материалната база, за оборудването й със съвременни съоръжения, както и за повишаване качеството на образованието.
Проф. д-р Сотир Сотиров официално встъпи в длъжността „ректор“ на Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“. Това стана днес, след като подписа договор с министъра на образованието и науката. Сотиров беше избран в надпревара с още трима кандидати. Той е учен с международно признание в областта на изкуствения интелект и има активна..
В изпита по математика след 7. клас около 1/3 от задачите ще изискват познания по природни науки, обяви министърът на образованието Красимир Вълчев. Целта на промените в този изпит от Националното външно оценяване е да се спре наизустяването на формули и да се подобрят уменията на учениците да решават практически задачи. Според Вълчев промените в..
Завършен напълно ще бъде корпуса към Математическата гимназия в Бургас към 15 септември, а през 2026 година се очакват първите ученици в новоизграденото училище в квартал „Крайморие“. Това съобщи за БНР Бургас ресорният зам.-кмет Михаил Ненов. Във всички образователни институции в Бургас тече подготовка за първия учебен ден. На..
15 училища в Бургаска област през новата учебна година ще бъдат с нови директори. 28 са били кандидатите, които са се явили за обявените свободни позиции на конкурсите обявен от Министерството на образованието и науката. Четири от училищата с нови директори са в община Бургас, а останали са в Созопол, Несебър, Поморие, Руен, Сунгурларе и..
Димитър Маджаров е новият директор на Националното училище по музикални и сценични изкуства "Проф. Панчо Владигеров“ в Бургас. Това стана ясно след проведения в края на месец август конкурс за длъжността в Министерството на културата. Резултатите са публикувани днес на сайта на министерството. Димитър Маджаров бе дългогодишен директор на..
Националното училище по музикално и сценично изкуство „Проф. Панчо Владигеров“ в Бургас ще има нов директор. До конкурса в Министерството на културата са допуснати двама кандидати. Това са настоящият директор на общинското предприятие „Летен театър, фестивали и концерти” Димитър Маджаров и оперната певица Биляна Данаилова. Те ще се явят на прослушване..
17 нови конферентни зали ще ползват студентите в Колежа по туризъм. Те са факт благодарение на ремонт, продължил около година. Днес обновения колеж в Морската градина на Бургас бе официално открит. Това стана с водосвет, в присъствието на министър Красимир Вълчев, кмета на Бургас Димитър Николов, областния управител Владимир Крумов..
Проф. д-р Сотир Сотиров официално встъпи в длъжността „ректор“ на Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“. Това стана днес, след като..