Вместо да ви занимавам с това, че е арестуван и синът на бизнесмена Божков, ще ви занимая с друго, в подобен аспект.
„Бизнесменът Гриша Ганчев е невинен за т.нар. захарно дело, реши Специализираният наказателен съд. Делото се точи вече 5 г., пояснява OFFNews. Съдът оправда и още деветима подсъдими, между които и синът му Данаил Ганчев“
Акцията срещу Гриша Ганчев започва през 2012 г., а бизнесменът беше обвинен, че е укрил над 700 000 лв. данъци, продавайки захар без фактури, припомнят колегите. Е, само осем години по-късно, е невинен. Това, разбира се, е на първа инстанция. След още осем, може и да разберем финала на тази сага. И да се питаме каква беше тая „захарна афера“.
Предлагам ви поне следващите три часа от тези години да прекараме заедно на ефирен адрес „Булевард Демокрация“. До 18 – с Гюлсюм Али и с мен, Мариян Иванов.
Ето и акцентите:
- В темата ни днес - да го има ли или не ранното сексуално образование в училище. Позицията на психолозите
- Абсурден казус – управител на приюта за животни в Несебър преби и евтаназира куче, защото се афектирал
- Грипна ваканция в цялата област – докога и какво е положението със заболелите?
- Шофьорът, сгазил двама души на пътя Бургас – Созопол, днес се изправя пред съда за мярка за неотклонение
- В Болярово започнаха днес празненствата по случай националния ни празник – 3 март
- За опасността от мигрантска вълна и каква игра играе Ердоган – в коментарната ни рубрика
- За опасостта роботи да ни управляват – в рубриката „Точка ком“
- Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да ни намерите и във Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18
Минималната работна заплата ще бъде малко над 1200 лв. До дни, когато ще излязат данните на националната статистика за средното трудово възнаграждение, ще се изчисли точно колко ще бъде от следващата година. Това каза за БНР министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. „Формулата, по която се определя минималната работна заплата е..
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация. Участък от ул. „Дебелт“ между ул. „Сливница“ и ул. „Александър Стамболийски“ се затваря за моторни превозни средства (МПС) от 10:00 ч. на 18 август (понеделник) за срок от 10 дни. Ограничения има и в ж.к. „Зорница“. От 09:00 ч. на..
Улица „Конт Андрованти“ при кръстовището с „Цар Петър“ ще бъде затворена за движение днес и утре - 17 август, от 9:00 до 18:00 ч. Причината за временното ограничение е товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП, по информация на общинската администрация. Ограничението важи и за двата дни от..
Националният възпоменателен събор "Петрова нива" ще се проведе днес в едноименната местност край Малко Търново. С разнообразна програма ще бъдат отбелязани 122 години от Илинденско - Преображенското въстание. Честването е под почетния патронаж на президента Румен Радев. Научна конференция, туристически поход, изложба и концерти са..
Град Несебър отбелязва своя празник на 15 август, когато православната църква чества Успение Богородично. Тържествата започнаха със света литургия в храм „Успение Богородично“, а пред крепостните стени се проведе ритуал по издигане на националния флаг от рота на Военноморска база-Бургас. Предвидени са поредица от концерти, изложби и..
Нощувките в местата за настаняване в област Бургас са 1 806.9 хил. Ръст има при чуждите туристи – 1 412.2 хил. (+16.2%), докато нощувките на българи са 394.7 хил. (–6.3%). Данните са на НСИ. Функционирали са 746 обекта с 53.5 хил. стаи и 129.0 хил. легла. Спрямо юни 2024 г. местата за настаняване се увеличават с 3.0%, а леглата – с 5.3%...
В повечето райони днес ще е предимно слънчево. В Югозападна България и планините ще се развива купеста облачност и на места ще превали. Ще духа до умерен, в Югоизточна България временно силен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, за София - около 31°. В планините ще преобладава слънчево време. В следобедните..
Град Несебър отбелязва своя празник на 15 август, когато православната църква чества Успение Богородично. Тържествата започнаха със света литургия в..
Националният възпоменателен събор "Петрова нива" ще се проведе днес в едноименната местност край Малко Търново. С разнообразна програма ще бъдат..
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация. Участък от ул. „Дебелт“ между ул...