За образуване на тапи на изходите на Бургас информират слушатели на БНР Бургас. Причината е в новите КПП-та на територията на Община Бургас. те са в сила от днес, като превантивна мярка срещу разпространението на COVID 19 и редуциране на безпричинното движение на автомобили между областните центрове
Такава е ситуацията и на изхода към Атия, след кръговото кръстовище от "Меден рудник" и надлеза преди КПП-то. Това информира Михаил Попов от Института за пътна безопасност. Преминаването оттам става изключително бавно.
Съгласно новите противоепидемични мерки, Община Бургас обособи 10 КПП-та. Те са на входа/изхода за Созопол, след Върли бряг, до блок 69 в кс "Меден рудник", по пътя към Поморие, Каблешково, към автомагистралата на входа/изхода в посока Бургас-София, до бургаската "Топлофикация", на разклона за Българово и към Банево-Изворище.
Полицейските камери засякоха двама водачи да управляват автомобилите си с над 180 километра в час при разрешена скорост от 90 километра в час. Колите са се движили по подбалканския път София–Бургас в сливенския участък. Скоростта на двата автомобила е била 181 и 182 километра в час. За това нарушение водачите ще бъдат санкционирани с глоба от 1000..
От 13 до 17 часа утре - 5 март, се преустановява движението на хора и автомобили в участък по пътя София - Карнобат - Айтос, заключен между кръстовището за айтоското село Черноград и кръстовището за айтоското село Поляново. Обходният маршрут, който може да се ползва е с. Черноград - с. Тополица - с. Карагеоргиево - с. Поляново. Причината е извършването..
36-годишен украински гражданин с временна закрила е катастрофирал в Бургас, съобщават от полицията. На 3 март около 02:20 часа на бургаския булевард "Демокрация" /до бл. 74/ самостоятелно катастрофира лек автомобил, управляван от чужденеца. От инцидента са настъпили единствено материални щети. Дошлите на място служители от сектор "Пътна..
Сигнал за горяща къща в село Козичено е получен на 3 март около 23:05 часа в Районно управление - Поморие. Къщата е собственост на 52-годишен мъж от селото. Огънят е потушен от служители на РСПБЗН – Поморие. Най-вероятно огънят е възникнал при техническа неизправност на използвана електрическа фурна. Точната причина за пожара, както и..
Центърът за подготовка на специалисти обяви датите за месец март на планираните стрелби на Огневи комплекс „Батмиш“ край Сливен. Учения ще се провеждат на 4, 6, 7, 11, 12, 13, 14, 18, 19 и 20 март от 8.15 до 14 часа. На датите 21, 24, 25, 26, 27, 28 и 31 март ученията ще са с продължителност от 8.15 до 17 часа. На 5 март ще има учебни стрелби..
Седем служители на НК „Железопътна инфраструкутра“ бяха задържани при мащабна полицейска акция на ж.п. гара Карнобат за източване на гориво . В акцията са участвали служители на „Криминална полиция“, „Икономическа полиция“, сектор „Специализирани полицейски сили” и служители от РУ-Карнобат. На място са задържани 7 души. Групата е наблюдавана..
Министърът на електронното управление Валентин Мундров проведе среща с Александър Костадинов и Таня Груева, представители на ръководството на Асоциацията на автомобилните производители и техните оторизирани представители в България. Акцент в разговора беше надграждане в Портала за електронно управление на министерството, с което собствениците на..
Центърът за подготовка на специалисти обяви датите за месец март на планираните стрелби на Огневи комплекс „Батмиш“ край Сливен. Учения ще се..
От 13 до 17 часа утре - 5 март, се преустановява движението на хора и автомобили в участък по пътя София - Карнобат - Айтос, заключен между кръстовището за..
36-годишен украински гражданин с временна закрила е катастрофирал в Бургас, съобщават от полицията. На 3 март около 02:20 часа на бургаския булевард..