Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Физическите лица правят годишно изравняване на осигуровките до края на април

Едноличните търговци внасят осигурителни вноски до 30 юни

Снимка: Архив

До 30 юни се удължава срокът за деклариране и внасяне на окончателните социални и здравни осигурителни вноскиза едноличните търговци, включително плащащи патентен данък иза земеделските стопани, избрали  да се облагат като еднолични търговци. До края на юни, заедно с годишната си данъчна декларация, те трябва да подадат и декларация образец  №6 с общия размер на дължимите  за предходната година осигурителни вноски.

За останалите самоосигуряващи се лица срокът за деклариране и внасяне на окончателните осигурителни вноски за 2019 г. остава  30 април 2020 г.

Приходното ведомство напомня, че подаването на данъчните и осигурителни декларации и документи, както и плащането към бюджета,  могат да се извършват чрез портала за е-услуги: https://inetdec.nra.bg/, с персонален идентификационен код (ПИК) на НАП.

Националната агенция за приходите съветва клиентите си да отложат посещенията си в офис на ведомството до преустановяването на извънредното положение, като дотогава използват електронните услуги. Структурите на НАП продължават да работят и да обслужват клиенти при допълнителни мерки за защита и постоянна дезинфекция на помещенията.

Подробна информация за данъчните и осигурителни правила по време на извънредното положение е достъпна в специална рубрика на сайта на НАП - https://nap.bg/page?id=762

Информационният център на НАП отговаря на въпроси на клиенти на телефон: 0700 18 700 от 8.30 часа до 18.00 часа в делнични дни, на цена, според тарифите на съответния оператор.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
ул Конт Андрованти в Бургас

Затварят ул. „Конт Андрованти“ в Бургас през уикенда

В центъра на Бургас улица „Конт Андрованти“ при кръстовището с улица „Цар Петър“ ще бъде затворена за движение на 11 и 12 октомври от 9:00 до 17:00 часа. Ограничението се налага заради товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на улица „Тракийска“ до сградата на Националната агенция за приходите. От Община Бургас уточняват, че..

публикувано на 10.10.25 в 18:30

Електроразпределение Юг и БДЗП с проект за опазване на птиците

Проектът „Безопасна мрежа за бургаските езера“, финансиран по програма LIFE на Европейския съюз, цели опазване на птиците от контакт с въздушни електропроводи по миграционния път Via Pontica и намаляване на аварийността по електроразпределителната мрежа. Той се изпълнява от „Електроразпределение Юг“ в партньорство с Българското дружество за защита на..

публикувано на 10.10.25 в 16:30

След посещение на Росен Желязков в „Елените“: Обследват корекцията на реката

Инженерен екип от Държавното предприятие „Язовири и каскади“ към Националната електрическа компания ще извърши обследване на корекцията на реката във ваканционно селище „Елените“. Това стана ясно по време на посещение на министър-председателя Росен Желязков в района, засегнат от наводнението през изминалата седмица. С него беше областнияj управител на..

публикувано на 10.10.25 в 16:16
Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов (вдясно) въвежда в експлоатация три нови локомотива

Три нови електрически локомотива тръгват по линията София – Бургас

Три нови електрически локомотива влизат в експлоатация от днес. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София - Бургас, а един – по линията София - Русе. Очакваме още един до Коледа. Това съобщи министърът на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов.  "Това е щастлив момент за модернизацията на българската железница. Новите локомотиви..

публикувано на 10.10.25 в 16:00

Бургас изпрати с военни почести граничния служител Стефан Иванов

С военни почести и медал за храброст изпратиха в последния му път граничния служител главен боцман Стефан Иванов.  58-годишният дългогодишен командир на отделение в база "Гранично-полицейски кораби" загина на 3 октомври в спасителна акция по издирването на изчезнали хора в морето. При операцията щурмовата лодка с 3-ма гранични полицаи се преобърна в..

публикувано на 10.10.25 в 15:01
в.с. „Елените“ - 09.10.2025 г.

Желязков: Наводнението в "Елените" не може да остане безнаказано

Премиерът Росен Желязков  посочи, че наводнението, взело жертви в комплекс "Елените", не може да остане безнаказано: "Служебни лица са слагали подписа си под всички документи, след което се е стигнало до строителството. Това не може да остане безнаказано.  Аз поемам ангажимент, че изпълнителната власт с целия си ресурс ще направи така, че да има..

публикувано на 10.10.25 в 14:00

Поредна подписка на жители на Маринка за проблеми с тока

„Готвя, готвя и все сурова тая вечеря. Дали, защото ту има, ту няма ТОК?“ „Ту има, ту няма, а когато има, напрежение няма. Що е то?“ Това са част от коментарите на жители на село Маринка във Фейсбук. Те изразяват възмущението си от непрекъснати проблеми с тока в населеното място. По този повод те организират подписка, която да..

публикувано на 10.10.25 в 13:35