Зоологическата градина в Айтос, както други подобни обекти, от месец и половина не работи. Посещенията в парк "Славеева река" са позволени от няколко дни, но не и достъпът до зоокъта, обясни управителят му Росица Златева. Стриктно спазваме правилата, подчерта тя. Общината трябва да реши кога ще бъдат отворени вратите:
Тя финансира цялостната дейност на зоологическата градина.Това, че нямаме такса вход, разбира се, означава, че приходите намаляват. Ние миналата година отчетохме рекорд, много хора ни посещават.От региона идват, предимно млади семейства. Това са най-силните месеци март, април май.Ще караме засега така, без приходи.
Златева уточни, че имат осигурен бюджет и храна за животните. Няма проблеми с получаването на заплати, няма работници в неплатена отпуска, само двама души са в платена.Ремонти не се правят, за да не се събират по няколко служители на едно място.
В момента е размножителният период на животните. Люпят се малки пиленца, патенца.Родиха се козлета, муфлончета, каза още Росица Златева.Очакваме през юни лопатарите. Единствено мечките не размножаваме, защото няма място къде да настаня повече от три мечки.
Продължава онлайн кампанията на зоологическата градина" Осинови животно". Семейство от Айтос е проявило интерес скоро към едно миещо се мече. Задържаме, защото не е желателно да влизат в парка чужди хора.
В момента е забранена и размяната на животни между зоологическите градини. Росица Златева очаква след като падне забраната, да имат нови животни.
ПОВЕЧЕ В ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ:
:
Улица в бургаския комплекс „Изгрев“ ще бъде затворена от 10.02.25г. (понеделник) до 10.04.25г. Автомобилите няма да могат да преминават между бл.184 и бл.181 и част от съществуващия паркинг към МБАЛ „Лайф Хоспитал“. Там се въвежда временна организация на движението заради изграждането на уличен водопровод и улична канализация. Обслужването на..
В Карнобат следващата седмица ще заседава стратегическия борд на Програмата по трансгранично сътрудничество с Турция. По-голямата част от общините в Бургаско, Ямболско и Хасковска области участват със свои проекти. Очаква се всеки момент да бъдат подписани договорите и да започне тяхната реализация, посочи кмета на Карнобат Георги Димитров. "Ние..
Улица в Бургас да носи името на първия демократично избран президент д-р Желю Желев. Документацията за това е внесена от заместник кмета с ресор култура Диана Саватева до председателя на общинския съвет Михаил Хаджиянев. В писмото си Саватева информира, че вече е изготвен и е влязъл в сила ПУП в района на новия жилищен комплекс „Хоризонт“, а улицата..
От началото на следващата учебна година в ямболските училища да се организира преподаване и на „Вероучение“ предлага сливенският митрополит Арсений. От Сливенската митрополия ще доплащат на преподавателите, за да не се ощетяват делегираните на учебните заведения бюджети. Възможностите за преподаване на „Вероучение“ бяха обсъдени на среща между..
Първа копка бе направена в Созопол за изграждането на две нови инсталации за преработка на отпадъците и тяхното рециклиране. Площадка №4 на депото остана единствена незаета от отпадъците, генерирани в трите клетки в период от 17 години от трите туристически общини Созопол, Царево и Приморско. На днешната церемония бе направена ритуална копка..
Пазарът за употребявани стоки т.нар. битак в Сливен няма да бъде местен. Това обяви днес кметът Стефан Радев и призова да не се спекулира с темата. Той остава на сегашното си място в частен терен. Единствената промяна е, че площта на депото на общинския превозвач „Пътнически превози“, което граничи с частния имот, където се провежда битака, вече..
Митническите служители на Митнически пункт Лесово задържаха голямо количество от 1 034 000 къса (51 700 кутии) контрабандни цигари, укрити в товарен автомобил. Турският шофьор е карал колети с групажна стока от Турция за Германия, Нидерландия и Великобритания. При митническата проверка със специализирана рентгенова апаратура инспекторите маркират..
Пазарът за употребявани стоки т.нар. битак в Сливен няма да бъде местен. Това обяви днес кметът Стефан Радев и призова да не се спекулира с темата. Той..
От началото на следващата учебна година в ямболските училища да се организира преподаване и на „Вероучение“ предлага сливенският митрополит Арсений. От..
Максималната месечна стойност на ваучерите за храна да се увеличи от 200 на 300 лева предлагат от Асоциацията на операторите на ваучери. Предложението..