Занаятчиите предлагат продукцията си в онлайн базари, за да оцелеят в условията на извънредно положение. Националната им организация е създала инициатива, която се провежда в интернет, представят се различни занаяти и занаятчии от всички краища на страната чрез снимки на техните изделия и препратка с линкове към сайтовете им.
Всеки разказва за работата си, показва видеоклипове, а същевременно и предоставя координати, както в интернет, така и на живо за всички, които искат да се сдобият с негови произведения. Онлайн базарът е под мотото: „Любовта към традицията обединява хората”, съобщи Майа Стоянова председател на Регионалната занаятчийска камара:
„И нашите колеги страдат, като всички творци, но до като те ще бъдат обгрижени със съответни мерки и програми от Министерството на културата, ние оставаме някак на страна от всичко. Оставаме настрана и от Министерството на икономиката, което ни приема като творци, а ние сме определени като лица, които са самоосигуряващи се.“
Повечето от занаятчиите са по търговския закон и единственият вариант за подпомагане си остават кредитите. Поискахме да бъде разсрочен патентния данък за тримесечието, но се оказа, че според закона това не може да се направи, каза Стоянова.
„Може да се кандидатства по Мярка за безвъзмездна помощ през програмите на Министерството на социалната политика, но се изискват минимум 30 хиляди лева оборот за година, но малко занаятчии отговарят на това условие.“
2300 са занаятчиите в бургаско, които са членове на Регионалната камара и всички те се надяват на помощ от държавата, за да оцелеят в условията на ограничителни мерки.
повече може да чуете в звуковия файл:Завърши ремонтът на участъка от ул. „Първа“ между първото кръгово кръстовище на Несебър и хотел „Калофер“. Дейностите са обхванали три етапа – два реконструкционни и един ремонтен – в рамките на общински проект за подобряване на пътната инфраструктура в курорта. Община Несебър предвижда да започне ремонт на следващата отсечка, от хотел „Калофер“ до..
Липсата на План за управление на парк "Странджа" и лошата туристическа инфраструктура са големите проблеми пред управлението на парка. Ако за първия средства няма, то за втория могат да се намерят, смята директорът на парка Невен Каравасилев. "Каня всички заинтересовани организации в парка ако искат да осиновят маршрут. Идеята не е нова, но не е..
Изложба с кауза ще ознаменува рождения ден на БНР-Бургас. Обществената медия отбелязва своята 13-та годишнина с амбицията да бъде в помощ на младите таланти на България. На 29 май от 17.30 часа в галерия „Ателие R“ на улица „Възраждане“ 25 ще бъде открита изложба под надслов „Магията на пленерната живопис-морето“ с картини на ученици от..
Община Царево гарантира свободен достъп до плаж Силистар това лято. Постигната е договорка със собственика на частния имот, през който минава единствения път към ивицата, преминаването да бъде безпроблемно. Работи се и по проект за обходен път. Заграждения и такса за преминаване няколко поредни лета бележат скандали на плаж Силистар между..
Земеделското министерство предвижда създаването на взаимоспомагателен фонд, в който средствата да се натрупват чрез отчисления от субсидиите за земеделските производители. Фондът ще е на солидарен, а не на регионален принцип, уточни министърът на земеделието Георги Тахов в ямболското село Тенево. "Бюджетът по него е солидарен – между 1,5-2% от..
Движението на моторни превозни средства през жп прелеза при гара Завой ще бъде спряно за осем часа поради ремонт на железопътния път. Дейностите ще се извършват от Държавното предприятие „Национална компания железопътна инфраструктура“ - Железопътна секция Бургас. Ограничението ще важи от 08:00 до 16:00 ч. Алтернативният маршрут е през Ямбол,..
Фестивалът „Ден на полето 2025“ се провежда днес и утре в Айтос и събира земеделски производители, учени, агроспециалисти и деца в мащабна инициатива, насочена към бъдещето на устойчивото земеделие. Първият ден започва със спортни събития – футболни турнири на спортните игрища до стадион „Крум Делчев“. В 11:00 часа започва основната програма на..
Дискусията, както и големият разговор за еврото в България все още не са се провели. Не сме провели и разговор за сегашната ситуация в еврозоната. Това..
От 15 юни по линиите София–Бургас и София–Варна тръгва експресен влак, който ще е сериозна конкуренция на автобусния транспорт. Това каза в Бургас, след..
75 хиляди нарушения на трудовото законодателство при извършени 20 хиляди проверки са установили от Главната инспекция на труда от началото на годината..