Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В ситуацията на ограничителни мерки заради Ковид -19

Певицата Ажда Чаушева радва децата с четене на приказки онлайн

Изпълнителката представя "Пинокио" и подготвя "Хензел и Гретел"


Певицата Ажда Чаушева е създала свой ю туб канал, в който чете приказки на деца. Идеята се родила по време на извънредното положение, тя решила да помогне на свои приятелки, като ги отмени в четенето на интересни истории вечер. На малчуганите много им харесало и ето, че четенето на "Пинокио" на Карло Колоди е към финала си.

"Избрах книжката случайно, влязох в една книжарница и "Пинокио" прикова погледа ми. Започнах на шега, а ето че вече има 19 епизода по историята за дървеното човече. Исках да улесня приятелките си, защото по време на извънредното положение те работиха от вкъщи, учиха онлайн с децата си, изпълняваха и домашните си задължения. Оказа се, че поредицата се е харесала на много хора, аз пускам нова история всяка вечер към 19.30 ч., по подобие на "Лека нощ, деца" и вече подготвям по искане на едно момиченце от София и нова приказка - "Хензел и Гретел". Щастлива съм от това което правя, защото децата го заслужават, те са нашето бъдеще!"         

Изпълнителката споделя, че в условията на извънредно положение е спазвала мерките и в тревожната ситуация е успяла да бъде позитивна. Тя сподели, че пише нови стихове, а освен това е участвала в музикален онлайн проект на Ирина Флорин. Изпълнителката споделя, че  е оптимист и вярва в доброто у  хората, тя неведнъж е доказвала, че е готова да откликне и да помогне с организирането на благотворителни инициативи в помощ на хора в нужда.

"Цялата ситуация беше тежка, не само за нас изпълнителите, но и за всички бизнеси! Тя ни накара да бъдем креативни и изобретателни, да пренаредим приоритетите си. Много се надявам да сме станали по добри, по разбиращи проблемите на другите, по грижовни към близките, към природата и много други неща."   

Ажда Чаушева сподели, че основната й муза е любовта. Изпълнителката работи по нови песни и иска да издаде втора стихосбирка, но все още събира материали за нея.

повече може да чуете в звуковия файл:

А един от епизодите от "Пинокио" може да гледате тук:


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Майки за донорството" с онлайн базар в подкрепа на двойки с репродуктивни проблеми

Фондация „Майки за донорството“, чрез благотворителен онлайн базар , набира средства в подкрепа на двойки с репродуктивни проблеми. Тя е неправителствена организация, учредена преди 10 години от жени станали донори на репродуктивен материал. Целта й е да се информира обществото за необходимостта от даряване на яйцеклетки и сперматозоиди...

публикувано на 02.02.25 в 17:00

Група "Черно Фередже" гостуват тази събота в Бургас

Музикален разказ за весела компания предлагат на своите почитатели група "Черно Фередже". Те ще гостуват тази събота в „Модерен театър“ в Бургас. Музикантите, заедно с Фънки обещават да покажат най-нестандартното от себе си и да накарат публиката да пее заедно с тях, песни познати на голяма част от аудиторията още от детството. Е дин от..

обновено на 01.02.25 в 16:33

Бургазлии отбелязаха Китайската нова година с фестивал на пролетта

Много бургазлии се събраха, въпреки мрачното и прохладно време, пред сградата на Културен дом НХК, за да участват в работилницата, посветена на Китайската лунна нова година. Фестивалът на пролетта започна от обяд и продължава до 16 часа. В работилницата хората можеха да си направят хартиен китайски фенер, да си изтеглят специално..

публикувано на 01.02.25 в 14:32

Визуализация на мечтите в творческа работилница в Бургас

В най-романтичния месец на любовта, виното и мечтите Етно кафене и музей ще изненада жители и гости на града с едно различно събитие, съобщават от Община Бургас.  На 1 февруари от 14:00 часа всеки желаещ може да се присъедини към специална творческа работилница, която е насочена към визуално представяне на целите и мечтите за 2025 година.  Организатор..

обновено на 01.02.25 в 12:35

Каваклии с поредна награда от фестивала за маскарадни игри "Сурва"

Кукерската група „Каваклии“ от Долно Езерово получиха специалната награда на областния управител на Перник от фестивала „Сурва 2025“. Това беше 31 – то му издание в което участваха над 12 хиляди души и 22 чуждестранни групи от Гърция, Испания, Република Северна Македония, Черна гора, Сърбия, Словакия, Словения и Италия. Каваклии са..

публикувано на 01.02.25 в 10:30

Кукерите от Камено с отличие за най - атрактивна група от фестивала "Сурва 2025" (СНИМКИ)

Кукерската група "Каменовски традиции'', към община Камено спечелиха златен медал на  Международния фестивал на маскарадните игри "Сурва 2025".  Отличието е в категорията  „най-атрактивна група“, съобщи ръководителят й Атанас Статев: „ Нашите персонажи са бабата, дядото, мечката, мечкадарина, имаме си и дявол! Пресъздаваме..

публикувано на 30.01.25 в 10:00

Първият по Черноморието масив с маслинови дръвчета е в зоопарка в Бургас

Първият по Черноморието масив с маслинови дръвчета вече е факт и се намира в зоопарк Бургас, съобщават от общината. Масивът е около 5 дка. Идеята е в парка да има екологично чиста продукция. Маслиновите дръвчета няма да бъдат третирани с никакви химикали. А между тях ще се разхождат екзотични животни. Отглеждането на маслини в Бургаска област е..

публикувано на 28.01.25 в 11:00