Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

През нощта ще асфалтират кръговото до" Мираж"

Снимка: Община Бургас

Ново асфалтово покритие на кръгово кръстовище бул. "Стефан Стамболов" и бул. "Никола Петков" ще бъде направено  при хотел "Мираж".Община Бургас съобщава, че ще се наложи неговото пълно затваряне от днес до вторник, 22-26 май. Това ще се случи  в часовете от 21.00 до 06.30! На строителната фирма е възложено да работи нощем, за да има минимален дискомфорт за градското движение.

 Кръговото кръстовище се затваря:

- За движещите се МПС от бул. "Демокрация" и ул. "Струга" затваряне ще се осъществи при ул. "Св. Пантелеймон Лечител", като се допуска само навлизане в посока  ул. "Св. Пантелеймон Лечител" към к-с "Зорница". /схема 1/.

- За движещите се МПС от к-с "Славейков" затварянето ще се осъществи при кръстовище бул. "Тракия" и бул. "Стефан Стамболов", като се забранява завиване надясно към кръговото кръстовище и се допуска ляв завой от бул. "Тракия" по бул. "Стефан Стамболов", посока кръгово кръстовище при "ВХТИ". За идващите от кръгово кръстовище при "ВХТИ" се допуска само десен завой от бул. "Стефан Стамболов" към бул. "Тракия". /схема 2/.

- За движещите се МПС по ул. "Георги Минков" затварянето ще се осъществи при хотел "Мираж", като идващите МПС ще имат възможност да извършват обратен завой и достъп до прилежащите сгради. /схема 3/.

- За движещите се МПС от бул. "Никола Петков" към кръгово кръстовище "Мираж" затварянето ще се осъществи при светофарно регулираното кръстовището с ул. "Петко Загорски". /схема 4 и схема 5/.

* Призоваваме водачите да се съобразяват с въведената временна организация на движение и да използват следните обходни маршрути:

- За движещите се МПС от бул. "Демокрация" и ул. "Струга" движението ще се осъществява през бул. "Стефан Стамболов" - ул. "Св. Пантелеймон Лечител" - к-с "Зорница" - бул. "Никола Петков" -  ул. "Атанасовско езеро" и ул. "Петко Загорски".

- За движещите се МПС от бул. "Тракия" движението ще се осъществява през бул. "Тракия" - ул. "Яни Попов" - ул. "Лазар Маджаров" - бул. "Стефан Стамболов".

- За  движещите се МПС от бул. "Никола Петков" движението ще се осъществява през бул. "Никола Петков" - ул. "Атанасовско езеро" - бул. "Димитър Димов" и  бул. "Никола Петков" - ул. "Петко Загорски" - ул. "Транспортна".


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

платена публикация
Дигиталното образование и ролята на компютърната техника

В последните години дигитализацията преобрази образователния процес. Учениците получават достъп до уроци, тестове и ресурси само с няколко клика, а компютрите се превърнаха в ключов инструмент за модерното обучение. В тази статия ще разгледаме как технологиите и иновациите трансформират образованието и какви предимства носи това за учениците и..

публикувано на 06.08.25 в 18:00

Затварят ул. „Ивайло“ между „Самуил“ и „Христо Фотев“ в Бургас за три месеца

Участъкът между ул. „Цар Самуил“ и ул. „Христо Фотев“ ще бъде затворен за движение поради ремонт на асфалтовата настилка след подмяна на ВиК мрежата. Ремонтните дейности започват на 7 август 2025 г. от 10:00 ч. и ще продължат три месеца, съобщава Община Бургас. Водачите на моторни превозни средства трябва да използват обозначените обходни маршрути,..

публикувано на 06.08.25 в 17:00

Едно на всеки две деца в България е жертва или пострадало от насилие

Нова социална услуга ще бъде предоставяна в  Бургас. Тя ще е част от дейността на Центъра за обществена подкрепа. Проекът, чрез който ще се реализира, е на общината със съдействието на УНИЦЕФ. Целта е, когато е пострадало дете, на едно място да получи помощ и закрила, и в същото време да му бъдат направени експертизи, така няма да бъде..

обновено на 06.08.25 в 16:48

Поскъпват таксите за стопански риболов

За издаване на безсрочно разрешително за стопански риболов ще се плаща 50 лв. вместо 20 лв., както е в момента. Правителството актуализира тарифите по закона за рибарството и аквакултурите. От 2 на 7 лева се увеличава таксата за маркиране на риболовни уреди. Таксата за стопански риболов на миди ще е в размер на 450 лв., а за скариди - 200 лв...

публикувано на 06.08.25 в 16:30

В Бургас стартира проект за социални услуги за интеграция на деца бежанци

Бургас е третата община, в която стартира пилотният проект не само за България, но и за Европейския съюз, свързан с предоставянето на алтернативни социални услуги за непридружени непълнолетни бежанци. В създаването на тези услуги се включват няколко институции на местно, национално и международно ниво. Община Бургас е предоставила Преходно..

публикувано на 06.08.25 в 15:30
снимката е илюстративна

Премахват бетонни колони и метални греди от Порт „Бургас запад“

65 бетонни колони и 60 метални греди ще бъдат премахнати от Пристанищен терминал „Бургас запад“.  Това се налага поради отпаднала им необходимост след модернизация на технологиите за обработка на товари. Предложението за прехвърляне и демонтаж е внесено от концесионера „БМФ Порт Бургас“ АД и е прието от правителството. Премахването на..

публикувано на 06.08.25 в 14:00

Организират благотворителен концерт в помощ 17-годишната Таня от Бургас

Благотворителен концерт под надслов „Да помогнем на Тани“ предстои в Летния театър в Бургас. Събитието ще е в подкрепа на 17-годишната Таня Сурчева, която вече девет години се бори с рядък злокачествен мозъчен тумор. Необходима е нова операция, за която са нужни 35 хиляди евро. Концертът ще обедини музика, танц и човечност,..

публикувано на 06.08.25 в 08:40