Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Булевард Демокрация" - на 19 юни

Премиерът Бойко Борисов
Снимка: БТА

Отчитаме нови рекорди при заразените с коронавирус и отхлабваме мерките. Е, последното аз си го измислих, признавам си. Защото то повече няма накъде. Премиерът Борисов благо ни напомни днес да си мием ръцете и да не се паникьосваме. Което е вече ненужно. Българинът веднъж да спре да си мие ръцете, можеш да го накараш пак, ако е убеден, че яко ще се мре. А в тази насока пръст размаха шефът на „Пирогов“ и напомни за трите „дъта“ – дезинфекция, дистанция и дисциплина. Въпреки че дори и в магазините вече дезинфектант рядко се вижда. Дистанция и дисциплина пък вече останаха в историята. Но важното е да не се паникьосваме.

Затова и спокойно започваме следобедната ни среща в предаването „Булевард Демокрация“. От 15 до 18 – с мен, Мариян Иванов.

Ето и акцентите:

-  В темата ни днес – общините се налага да орязват културните си програми заради кризата – и финансова, и вирусна. Какво ще се случва със събитията в Бургас и Поморие.

-  Вместо коментар – защо е затворен с бариера пътя към т. нар. „Доганови сараи“ – общинският съветник Димитър Найденов и заместник – кметът на Бургас Чанка Коралска

-  Отговарят ли на изискванията на законите за зона „А“ строежите в местността „Алепу“; колко още може да изникнат; съществува ли и по документи общинския път Созопол – Приморско? Интервю с главния архитект на Созопол Радост Георгиева

-  И още – тридневен „Биле фест“ днес започна на остров Света Анастасия. Ще ви разкажем повече за него, както и кога отварят кината – в рубриката „25 кадър“

-  Запазено място за култура, за спорт, за коментарите на хората от социалните мрежи. Можете да се свържете с нас и на тел. 056/82 59 95, чрез Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Временно затварят кръстовището при „Биков мост“ в Ямбол заради асфалтиране

Във връзка с дейностите по подготовка и полагане на асфалтови настилки на обект: „Изграждане на пътно кръгово кръстовище на бул. „Крайречен“ и ул. „Крали Марко“, гр. Ямбол“ (кръстовище „Биков мост“), изпълнителят на обекта уведомява гражданите, че в периода от 28 октомври 2025 г. до 9 ноември 2025 г., включително, ще бъде извършено пълно затваряне на..

публикувано на 23.10.25 в 16:00

Няма отклонения в качеството на питейната вода в Елените и Приморско

След обилните валежи на 3 октомври в Бургаска област, Регионалната здравна инспекция – Бургас извърши контролни проби на питейната вода от централната водопроводна мрежа в курортно селище Елените и град Приморско.  Пробите са взети на 20 октомври и подложени на химични и микробиологични анализи съгласно Наредба № 9 за качеството на водата,..

публикувано на 23.10.25 в 13:15

Собственици в "Елените": Ако не започне спешно почистване, епидемия и инфекции заплашват курорта

Епидемия и инфекции заплашват "Елените", ако не започне спешно почистване на тинята, гниещите дървета и фекалните наслагвания . Това притеснява собствениците на апартаменти, които се събраха в центъра на курорта, за да обсъдят съвместни действия. Близо 200 души подкрепиха протестна подписка срещу бездействието на фирмите, стопанисващи..

публикувано на 23.10.25 в 11:00

Затварят улица в ж.к. „Зорница“ заради ВиК ремонт

Във връзка с изграждане на ВиК мрежа в ж. к. „Зорница“, от 09:30 часа днес до 28 ноември се въвежда временна организация на движението като се затваря за движение на превозни средства улицата между новата детска болница „Света Анастасия“ и бл.46 в ж.к. Зорница.   Достъпен маршрут за живущите в района: бул. „Димитър Димов“ – улица до бл.82 в ж.к...

публикувано на 23.10.25 в 09:08

Предстои среща на зърнопроизводители с премиера относно исканите законови промени

Среща между премиера Росен Желязков и представители на Националната асоциация на зърнопроизводителите ще реши дали браншът ще организира протести.  Сред исканията на земеделци са незабавната оставка на ресорния министър Георги Тахов, както и законови промени, свързани с напоителните системи и кооперациите, каза за БНР Бургас председателят на..

публикувано на 23.10.25 в 09:00

Къде няма да има вода днес

От 8:30 до 16 часа някои бургаски улици ще останат без вода. Това са улица "Г.С.Раковски"- в участъка между ул."Цар Калоян" и бул."Мария Луиза",  улица "Васил Левски" - в участъка между ул."Цар Калоян" и бул."Мария Луиза",  улица "Княз Борис" - в участъка между ул."Цар Калоян" и бул."Мария Луиза" и  улица "Дебелт" - в участъка между ул."Г.С.Раковски"..

публикувано на 23.10.25 в 08:30

Планова техническа профилактика на предавател на БНР Бургас

Прекъсвания на ефирния сигнал на БНР Бургас са възможни днес за района на Малко Търново.  Причината е редовната годишна профилактика на предавателя на честота 98,9 MHz. Програмата на общественото радио няма да може да се слуша ефирно от 9 до 17 часа. Може да слушате програмите на БНР през интернет сайта binar.bg.

публикувано на 23.10.25 в 06:30