166 са новодиагностицираните лица с COVID-19 от изследваните 2775 проби през последното денонощие. Това показват данните в Националната информационна система. Разпределението по области е :Благоевград - 6; Бургас - 4; Варна - 8; Велико Търново - 3; Видин - 1; Враца - 1; Габрово - 2; Добрич - 1; Кърджали - 2; Кюстендил - 13; Пазарджик - 4; Перник - 1; Плевен - 5; Пловдив - 13; Разград - 5; Русе - 2; Сливен - 6; Смолян - 5; София област - 15; София град - 60; Стара Загора - 5; Шумен - 4.
Случаите на COVID-19, потвърдени в България към момента, са 4408. От тях 1827 са активни. 2370 са вече излекуваните лица, от които 107 са регистрирани през изминалото денонощие.
С доказана коронавирусна инфекция в лечебни заведения за болнична помощ се намират 384 пациенти. 16 от тях са настанени в интензивни отделения и клиники.
Националната информационна система показва, че у нас новият коронавирус е констатиран при 384 лица-медицински персонал. Осем от случаите са регистрирани през последните 24 часа. От тях 6 са установени при лекари, 1 - при медицинска сестра и 1 – при санитар.
211 са починалите лица, при които е бил потвърден COVID-19. Два са новите случаи от изминалото денонощие. Починали са мъж на 72 г. с пневмония и мъж на 81 г. с множество придружаващи заболявания.
Същевременно кметът на Руев Исмаил Осман съобщи, че болни от коронавирус в общината няма на този етап. На 23 ти юни жител на село Соколец е дал положителна проба, но след това другите два направени теста са били отрицателни. Мъжът не е болен, подчертава Осман.
Нова учебна база с високотехнологично оборудване вече е достъпна за студентите по медицина и здравни грижи от Бургаския държавен университет ”Проф. д-р Асен Златаров”. Тя се намира в университетската болница „Дева Мария“, която предостави учебен етаж за целите на образователната институция. Партньорство бе обявено на тържествено събитие в..
В мобилното приложение „Намери своето лекарство“, което бе представено преди година, вече са постъпили над 2 200 сигнала от пациенти . Идеята за платформата е на Българската асоциация на търговците на едро и дребно с лекарства и на Българската асоциация за развитие на паралелната търговия. Целта е хората да успяват да намерят търсените..
Родителите в България са инвестирали над един милиард лева в детското здравеопазване през 2024 г. Това се посочва в доклад, изготвен от "Тръст за социална алтернатива и мрежа от застъпнически организации", предава БТА. В доклада са обобщени данни от Евростат, Националния статистически институт и Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), както и от..
Кръводарителска акция ще се проведе по повод Международния ден на жената. Тя ще се проведе от 8 до 14 часа днес, в Отделението по трансфузионна хематология на УМБАЛ Бургас. Организира се от д-р Светослав Тодоров, заместник-директор на болницата и редовен кръводарител, ще се включат също служители на различни институции, сред които МВР, Община..
По-малко от 15% от бургазлиите биха оказали първа помощ на пострадал, отчете председателят на Сдружение „Младите лекари“ д-р Стамен Пишев. Той очерта причините. Липса на знания и умения, и страх да не навредят на нуждаещия се. Сдружението, заедно с КНСБ организират кампания, чрез която да обучат служители от различни институции в Бургас..
Сдружение „Младите лекари“ и Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) обединяват усилията си в кампанията „Минутите решават – не стой безучастен“, която цели да обучи служители на ТД НАП-Бургас как да реагират в критични моменти и да оказват първа помощ. Партньори в инициативата са Съюз на парамедиците в България. Кампанията ще..
Хората с редки заболявания и проблемите, с които се сблъскват, поставяме на фокус днес. Последният ден на февруари е избран за съпричастност с пациентите с редки диагнози и техните семейства. В Бургас срещата им беше в офиса на Българската Хънтингтън Асоциация на улица "Калоян" 24. Искат да бъдат чути от обществото, което да стане..
Нова учебна база с високотехнологично оборудване вече е достъпна за студентите по медицина и здравни грижи от Бургаския държавен университет ”Проф. д-р..