Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спряха строежа на къмпинг на Иракли

Снимка: Фейсбук/Гергана Толева

След три последователни отрицателни оценки, РИОСВ-Бургас прекрати процедурата по оценка на въздействието върху околната среда /ОВОС/ от 2015 година на строежа на къмпинг край Иракли. Това съобщават от екоинспекцията. Предложението бе там да се изгради къмпинг с една звезда за туристи с каравани или палатки, с паркоместа. Инвеститор е фирмата „Дарс Инвест“, собственост на Иван Добринов Иванов.

"Местност „Кладери” е част от територия, позната сред широката общественост като „Иракли”. Тя влиза в границите на две защитени зони от европейска значимост. Районът е със запазена природна среда и с висока консервационна стойност. Предвид това всички проекти се подлагат на най-тежките процедури по околна среда, предвидени по закон с цел въвличане на обществеността в процеса на разглеждане на инвестиционните инициативи.", се казва в становището на РИОСВ - Бургас. 

Припомняме, че още през май информацията за строителство на Иракли предизвика реакция в социалните мрежи. Тогава от екоинспекцията бяха категорични, че къмпинг там не може да има. Забранителният режим на зоната за птиците не позволява курортно и вилно строителство до влизането в сила на нов Общ устройствен план (ОУП) на Несебър или до неговото изменение. Инвестиционното намерение е недопустимо, посочиха в свое решение от бургаската екоинспекция. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Свързани новини

Край Иракли не може да се строи къмпинг... засега

Започва ли ново строителство в местността „Иракли“? Този въпрос се върти в социалните мрежи, след като граждани заснели табела „Частна собственост“ и изравенени и терасирани терени. Подадени са и сигнали за поставяне на ограда и изливане на..

публикувано на 15.05.20 в 13:52
ВИЖТЕ ОЩЕ

В дома на бургазлийка откриха метамфетамин

Служители от Второ Районно управление в Бургас са претърсили апартамент, разположен на бургаската улица „Цар Иван Шишман“ вчера следобед, съобщи Областната дирекция на полицията. Жилището е обитавано от 20-годишна бургазлийка. Полицаите са намерили и..

публикувано на 26.02.25 в 08:25

В Бургас за денонощие затварят част от улица „Ивайло“

Продължават ремонтните дейности на ВиК мрежата по бургаската улица "Ивайло". Това е причината от 9:30 ч. днес, за 24 часа да бъде затворено за движение на МПС кръстовището, което е между улиците „Ивайло“ и  „Христо Фотев“.

публикувано на 26.02.25 в 07:15

3 години ще лежи в затвора мъж, обвинен в убийство по непредпазливост

Окръжен съд – Бургас наложи наказание в размер на 3 години и 4 месеца „Лишаване от свобода“ мъж за това, че е причинил смъртта на друг по непредпазливост.  Наказанието ще бъде изтърпяно при първоначален „строг“ режим. Случаят е от 28 септември 2023..

публикувано на 25.02.25 в 17:45

До 90 км/ч е скоростта на движение по моста на пътя Царево-Ахтопол

За изграденото съоръжение над река Изгревско дере на пътя Царево-Ахтопол има издадено разрешение за ползване, с което отпада ограничението от 50 км/ч, въведено през отделните етапи от изграждането на моста и пускането на движението по него. С..

публикувано на 25.02.25 в 16:26

Сексуален насилник е арестуван от ГДБОП, на адреса му е открита жертва на 12 г.

Онлайн сексуален насилник е арестуван при спецоперация на антимафиотите от дирекция "Киберпрестъпност" към ГДБОП за противодействие на сексуалната експлоатация на деца, проведена на 20 февруари, съобщи пресцентърът на МВР.    На адреса му е открита една..

публикувано на 25.02.25 в 13:00

Съдът отложи заседанието по делото за убийство на Руско Танев (ОБНОВЕНА)

Бургаският окръжен съд отложи днешното заседание по делото за убийство на шофьора Руско Танев, извършено в сунгурларското село Прилеп. Обвиняем е Стефан Дехнев, намушкал жертвата с нож при саморазправа. Тежкият инцидент е от август 2023 година, след..

обновено на 25.02.25 в 10:25

5 години затвор за украинец за кражбата на пари и вещи за над 28 хиляди лева

5 години „лишаване от свобода“ наложи Районният съд в Бургас на украински гражданин. Той е обвинен в  кражбата на пари и вещи на стойност 28 452 лева. Престъплението е от юни 2024 година. По време на разследването е установено, че кражбата е..

публикувано на 24.02.25 в 16:34