Коли на плажа „Вромос“ възмутиха летовници
Автомобили, паркирани директно на пясъка на плаж „Вромос“ възмутиха летовници. Техни снимки, запечатали „плажния паркинг“ предизвикаха гневни коментари в социалните мрежи. Има и клипове, на които се виждат джипове и обикновени коли да преминават до самия морски бряг. Подобни акции са абсолютно забранени от закона, а собствениците им подлежат на глоби.
В същото време Министерството на туризма направи проверка на морски плаж „Крапец-север“ и сезира МВР за масово нарушаване на Закона за устройството на Черноморското крайбрежие (ЗУЧК). Десетки автомобили са паркирали върху дюни и останалата част на плажа, както и в района, което е административно нарушение по ЗУЧК. Органите на реда трябва да проверят на място фактите и да наложат съответните санкции на нарушителите, посочват от министерството на туризма.
Снимка: Фейсбук/ публична група Бургас
Национално училище за музикално и сценично изкуство „Проф. Панчо Владигеров“ ще представи учениците стипендианти на Министерство на културата за учебната 2024/2025 година. Едногодишните стипендии се присъждат на даровити деца за спечелени призови места на национални и международни конкурси. Жителите и гостите на Бургас ще имат възможност да се..
Въпреки многобройните сигнали до мобилните оператори за неравномерно и липсващо покритие в крайграничната община Болярово, качеството на остава незадоволително. Лошите интернет връзки затрудняват и административното обслужване в района. Проблемът с покритието в крайните райони остава нерешен през годините. В почти всички крайгранични села сигналът..
В резултат на усложнената зимна обстановка в някои от съставните селища на община Поморие пътищата са частично заснежени и заледени. Силният североизточен вятър и снегонавяванията доведоха до образуване на преспи по: пътя Медово–Бата–Страцин; пътя Страцин–Косовец–Бата–Белодол; пътя до Козичино. Пътищата се обработват с инертни материали. В момента..
Възстановено е движението по път I-9 Обзор-Слънчев бряг за МПС до 12т, съобщават от Областната администрация. За последните 48 часа на територията на община Бургас падналите дъждове са малко над 33 л/кв.м. Това количество на валежи не е високо, а водата се оттича спокойно в речните корита и дерета, защото те са почистени и могат да поемат..
Няма затворени пътни участъци в населените места в община Карнобат. Това каза за общественото радио зам.-кметът Стефка Иванова. Всичката налична техника почиства пътищата от сняг и опесъчава, няма населени места без ток, уточни тя. „Всички ученици, които са на територията на общината, въпреки усложнената зимна обстановка са били извозени до..
Слаб сняг вали в Община Болярово, но не създава затруднения към момента. Всички населени места в граничната община имат ток и вода. "Всички пътища са проходими при зимни условия. Пътните платна са почистени. Няма проблеми в момента," съобщи кметът Христо Христов. Училищата и детските градини на територията на общината работят..
Спокойна е зимната обстановка в община Средец. От около 12 часа вали дъжд, а снегът, който бе натрупал, вече се е стопил, каза за БНР Бургас заместник-кметът на общината Живко Гърков: "Нямаме нито един сигнал за усложнена пътна обстановка, за липса на електроснабдяване от кметове и кметски наместници. Подготовката ни е започнала още от края на..
Областният управител проф. Мария Нейкова изпрати искане до Министерство на регионалното развитие поземлен имот държавна собственост да бъде предоставен..
Поради авария на Районната отоплителна централа в жк. "Меден рудник", захранваща ОУ "Елин Пелин", СУ "Константин Петканов" и детска градина "Чайка",..
Планинските пътища в Сливенско са проходими при зимни условия, съобщават от Областно пътно управление. Няма затворени участъци от републиканската пътна..