Аткрактивната ивица на къмпинг "Градина" се поема от фирма „Къмпинг Южен Бряг“. Концесионерът се задължава да предоставя чадърите и шезлонгите по 7 лева. Годишното концесионно възнаграждение за първата година от срока на концесията е в размер на 90 758,57 лв. без ДДС. Инвестициите, свързани с подобряване на достъпа до морския плаж за срока на концесията са в размер на 231 295 лв. с ДДС.
Стопанинът на „Поморие - юг“ -„ИТ МАРИНА БРЯГ“ ЕООДще дава плажните артикули за по 10 лева. Годишното концесионно възнаграждение за първата година от срока на концесията е в размер на 200 663,89 лв. без ДДС. Предвидените инвестиции, свързани с подобряване на облика на морския плаж за срока на концесията са в размер на 206 890,80 лв. с ДДС.
„БИЙЧ РЕВЮ“ ООД поема „Обзор - Мотела“. И там чадърите и шезлонгите ще се предлагат по 10 лева за брой. Годишното концесионно възнаграждение за първата година от срока на концесията е в размер на 115 339,63 лв. без ДДС.
„Дюни“ АД ще стопанисва плажа пред хотелския комплекс. И там плажните принадлежности ще са по 10 лева. Годишното концесионно възнаграждение за първата година от срока на концесията е в размер на 148 739,80 лв. без ДДС. Предложението за инвестиции, свързани с подобряване на достъпа до морския плаж е в размер на 78 722 лв. с включен ДДС.
Всички концесии са за срок от 20 години.
Комисията за енергийно и водно регулиране утвърди новата, по-висока цена на природния газ за март в размер на 87,58 лева за мегаватчас, без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС. Това е поскъпване с близо 4% спрямо февруари, когато цената беше 84,34 лв. за мегаватчас. В ценовия микс е включено цялото договорено количество азерски природен газ, доставян..
Община Поморие кандидатства с проекти за подобряване на инфраструктурата на лодкостоянката в Ахелой и на Рибарското пристанище в Поморие . Подадените формуляри са по Програмата за морско дело, рибарство и аквакултури. Проектът за лодкостоянката в Ахелой включва текущ ремонт на лодкостоянката – ремонт на съществуващия нисък парапет, на..
С близо 10 процента поскъпват някои куриерски услуги от днес. Две от най-големите компании въвеждат и нови правила при таксуването на най-малките пратки. Въвежда се 10 на сто увеличение на цените за доставка на вътрешни и международни палетизирани пратки, което се налага по транспортно-логистични причини. Няма да има повишение на цената на масовите..
Рибата ще продължи да поскъпва, не само у нас, но и навсякъде, защото количествата намаляват. Това каза за БНР Бургас председателят на Консултативния съвет за Черно море д-р Йордан Господинов, който е и изпълнителен директор на Асоциацията на производителите на рибни продукти "БГ ФИШ". Оскъпяването на рибата идва от разходите, които правят..
Наградата „Син флаг” е най-утвърденият еко-етикет и стандарт в туризма с 38-годишна история, с който са удостоени отлични световни плажове, яхтени пристанища и туристически плавателни съдове, сред които и тези на изявени български курорти. Благодарение на Българско Движение „Син флаг” сини флагове се веят по българските плажове от 1995 година. През..
Българската народна банка (БНБ) отговори на десетки въпроси, свързани с еврото, превалутирането на лева и функциите на централната банка след влизането в еврозоната. БНБ подчерта, че официалният валутен курс на лева към еврото е неотменимо фиксираният валутен курс от 1,95583 лв. за 1 евро . С оглед на това, превалутирането от левове в..
Дирекция „Бюро по труда“ – Бургас организира "Среща с работодатели" в сферата на туризма, хотелиерството и ресторантьорството. Трудовата борса ще се проведе на 12 март 2025 г. от 10:00 часа в сградата на ДНА в град Бургас, ул. „Христо Ботев“ № 48. Събитието ще предостави възможност за запознаване с дейността на водещи компании в бранша,..
Рибата ще продължи да поскъпва, не само у нас, но и навсякъде, защото количествата намаляват. Това каза за БНР Бургас председателят на..
С близо 10 процента поскъпват някои куриерски услуги от днес. Две от най-големите компании въвеждат и нови правила при таксуването на най-малките пратки...
Община Поморие кандидатства с проекти за подобряване на инфраструктурата на лодкостоянката в Ахелой и на Рибарското пристанище в Поморие . Подадените..