Най-изявените двойки от цялата страна ще вземат участие в турнира по спортни танци "Купа Бургас". Състезанието ще се проведе тази неделя в Летния театър.
По традиция турнирът ще започне с "Изгряващи звезди" и ще продължи с картотекирани състезатели от основните класове.
Проявата се организира от Клуб по спортни танци "Бургас 1975", Община Бургас и Българската федерация на клубовете по спортни танци.
Всички почитатели на спортните танци ще могат да се насладят на живо на професионалните изяви на състезателите в Летния театър. Входът е свободен.
Програма на турнира: 27.09.2020 (неделя)
I част - "Изгряващи звезди"
13:00 - 14:00 Регистрация и проба на дансинга
14:00 Начало
II част - КУПА БУРГАС
15:00 Регистрация
15:30 Проба на дансинга
16:00 Начало
При награждаването всяка двойка заела от 1-во до 3-то място по желание може да направи демонстрация.
Среща с Божидар Искренов – Гибона ще се проведе в Бургас в събота, 30 август, от 18:00 ч. в залата на Културен дом НХК. По време на срещата легендарното крило на „Левски“, ще представи автобиографичната си книга „Без обувки“. Книгата ще се предлага на място, като е предвидена и сесия за автографи и снимки. Сред гостите са съавторът на изданието,..
Бургас ще бъде домакин на поредица състезания по конен спорт на конната база в парк „Езеро“, по информация на организаторите. Инициативата се провежда за четиринадесета поредна година. Открит турнир по прескачане на препятствия е предвиден за тази събота и неделя, 16 и 17 август. В сряда, 20 август, привечер ще се състои тренировъчен турнир. През..
Златко Янков е новият директор на Детско-юношеската школа на Черноморец. Той заменя на поста Димчо Ненов. „Няма нужда от гръмки обещания. Единственото, което трябва да направим, за да може отново Черноморец да се превърне в люпилня на таланти, е да работим здраво. Това и нещото, което мога да обещая – работа, работа и пак работа. Надявам се и вярвам,..
Петър Драганов спечели славянския пояс на Световния боксов съвет (WBC) в суперполусредна категория на стадион "Арена" в Созопол. В 10-рундова битка той победи категорично аржентинеца Родриго Кория със съдийско решение и записа 12-а поредна победа (7 с нокаут) в професионалната си кариера – първа титла и дебют на пълната дистанция. Петър показа..
Боксова гала вечер ще превърне "Арена Созопол" в сцена на епични сблъсъци, включително дългоочаквания главен мач за шампионския пояс на Световния боксов съвет. В него българският боец Петър Драганов ще се изправи срещу Родриго Дамиан Кориа от Аржентина. Днес се проведе официалният кантар на състезателите преди мачовете. Събитието започна с..
Мотивационната среща и изложба „Родена за Олимп“ с участието на олимпийската шампионка по художествена гимнастика Стефани Кирякова ще се проведе на 8 август в Експо център „Флора“, Бургас. Събитието е първа спирка от националното олимпийско турне на Стефани Кирякова, посветено на четвъртата годишнина от спечелването на златния олимпийски медал в..
Станислав Жеков ще води тима в А областна група. Първата цел пред него е да направи селекция и да сформира група от млади футболисти, с които да направи подготовка и да стартира участие в надпреварата. Жеков е добре познат на бургаската публика. Има огромен опит и сериозна визитка като футболист в професионалния футбол. Като треньор в последните три..
Бургас ще бъде домакин на поредица състезания по конен спорт на конната база в парк „Езеро“, по информация на организаторите. Инициативата се провежда за..
Среща с Божидар Искренов – Гибона ще се проведе в Бургас в събота, 30 август, от 18:00 ч. в залата на Културен дом НХК. По време на срещата..