Многопрофилната болница "Св. Пантелеймон" в Ямбол е единствената на територията на областта, в която могат да се приемат болни с Корона вирус. Инфекциозното отделение на лечебното заведение е почти пълно, а броят на пациентите се увеличава с всеки изминал ден, информира кореспондентът ни Даниела Костова
Нови 26 положителни за Коронавирус са регистрирани през последното денонощие, като с тях общия брой на заразените достигна 709, посочи директорът на РЗИ Ямбол д-р Лиляна Генчева.
"Положението е вече доста сложно в болницата, тъй като почти няма места, да не казвам, че няма."
Частната болница в Ямбол и общинската в Елхово нямат инфекционисти и там не могат да се лекуват ковид пациенти, уточни д-р Генчева, което допълнително ще натовари държавната болница,
"Единственото, което можем да направим е само пациенти, които са в тежко състояние с двустранна бронхопневмония да бъдат хоспитализирани."
От днес всички читалища прекратиха дейността си, за срок от две седмици остават затворени и пенсионерските клубове на територията на петте ямболски общини.
В две основни огнища днес са насочени усилията на пожарникарите на територията на Ямболска област. В землището на село Лесово, в близост до българо- турската граница, пожарът към момента е под контрол, информира по- рано областният управител Николай Костадинов. В местността Бакаджика, край Ямбол се гаси от снощи. Труднодостъпен терен..
427 заявления са регистрирани в рамките на първата покана по проект „Несебър е за по-чист въздух“, финансиран от Програма „Околна среда 2021-2027 г. Проведени са технически огледи и са изготвени над 400 технически карти, съобщиха от местната администрация. На жилищата на всички посетени кандидати е направена техническа експертиза, като са дадени..
Продължават гасенето на пожара в местността Бакаджика край Ямбол. От сутринта се прокарват просеки с булдозер, на терен са екипи на огнеборците, 3 пожарни автомобила, 2 специализирани коли на горското и 20 военнослужещи. Огънят вече е унищожил около 6000 декара - лозов масив, иглолистна гора, стърнища, сухи треви и храсти. Именно от подножието на..
Тийнейджър е в кома след като падна от балкон в Китен докато бил на лагер. Случаят е от ранните сутрешни часове и дава начало на предаването ни днес. Ще продължим с комисията по туризъм, която обсъди предизвикателствата пред сезона на изнесено заседание в Созопол. В коментарната рубрика ще чуем Симеон Караколев, съпредседател на Националната овцевъдна..
След големия пожар във вилна зона „Острицата“ община Бургас форсира преписката за обособяване на улици и изграждане на водопровод там. Тя е окомплектована и внесена от кмета Димитър Николов за разглеждане на заседанието на Общинския съвет на 29 юли. Подробният устройствен план за улична регулация и последващо изграждане на техническа..
Жълт и оранжев предупредителен код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 18 области на страната в Югозападна, Югоизточна и Североизточна България (виж графиката по-долу). Днес ще е слънчево. Около и след обяд над Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще..
Постепенно се нормализира ситуацията в ямболските села, в които по -рано смеси избухнаха пожари. Ситуацията около село Козарево, където трикратно беше задействана системата за ранно предупреждение BG-ALERT, вече е по- спокойна. Няколко необитаеми къщи, селскостопански постройки, стотици декари земеделски земи и горист терен са щетите към..
Особено сериозна стана ситуацията следобед в ямболското село Козарево. Голям пожар навлезе в селото и опожари няколко къщи. Силният вятър не позволява..
Постепенно се нормализира ситуацията в ямболските села, в които по -рано смеси избухнаха пожари. Ситуацията около село Козарево, където трикратно беше..
Обявено е частично бедствено положение за ямболските села Козарево, Калчево и Търнава, заради бързоразрастващ се пожар в близост до населените места...