Много от хората отказват предложения им от организаторите вариант да пътуват до Варна и предпочитат обещаната алтернатива – да им върнат парите от билетите. Въпреки поетия ангажимент, до ден днешен това не се случва. Фирмата – организатор „Ливлов“ започва спорове с фирмата – продала билетите „Тикетпро“, от което губещи са клиентите им. (подробности по темата - тук) Една от ужилените е Красимира Иванова:
„Почнаха организатори и промоутърът на билетите, „Тикетпро“ в случая, да си прехвърлят един на друг отговорността кой на кого е превел или не е превел парите, за да ги върне на нас“, каза тя.
Здравовеста Николова е друга от загубилите надежда, че някога ще си вземат парите обратно:
„Но аз си мисля, че все пак някаква справедливост трябва да има. В крайна сметка трябва да се види, че имаме правова държава. Бясна съм от това, че така безнаказано всеки може да обира такива шарани като нас“, добави Николова.
5 000 лв. глоба и забрана за осъществяване на нелоялна търговска практика е наложена на фирма „Ливлов“. Компанията е санкционирана от КЗП. Санкцията и заповедта са влезли в сила през тази година, след дълго обжалване, уточни Игнат Арсенов от комисията:
„За хората, забраната на тази практика, означава, че ако парите не бъдат доброволно платени… На първо място, те могат да изискат от организатора да плати доброволно, да им върне заплатените суми. Ако той не извърши това доброволно, техният път за защита е гражданско – правен. Тоест – завеждане на дело в съответния съд, където живеят потребителите и претендиране на тези суми. Какво означава тази заповед? Тя означава, че потребителят може да се позове на нея“, поясни Арсенов.
Досъдебното производство по случая, за присвояване на пари, е към финала си, уточниха от прокуратурата в Бургас. Очаква се до месец да се прецени дали ще бъдат повдигнати обвинения, документите по случая са в Икономическа полиция.
Подробности можете да чуете в прикачения файл.Флакони с ботулинов токсин, забранен за употреба в България , е открит в ямболски козметичен салон, съобщават от здравната инспекция. Общо 38 проверки са извършени през последните седмица в салони за красота и лечебни заведения, на петима от собствениците са издадени предписания. 27 салона са влезли във фокуса на проверките на инспекторите. На..
Лек автомобил изгоря в комплекс „Лазур“ миналата нощ, съобщават от бургаската полиция. Съобщението е получено в 4,26 часа. Колата е била паркирана пред блок 14А, собственост е на 57-годишен бургазлия. Огънят е потушен от един противопожарен автомобил и четирима огнеборци. Автомобилът е изгорял напълно, частично обгоряла е паркирана в съседство..
В Бургас полицаи задържаха 31-годишен ирландец, в чиито дом намериха около 400 грама марихуана. Наркотичното вещество било разпределено в полиетиленови пликчета и пластмасови съдове. В апартамента му на ул. „Иван Богоров“ били открити още електронни везни и около 3000 лева в банкноти с различен номинал. Мъжът е задържан за срок до 24 часа. По..
В деловодната система на Областна администрация Бургас не е регистрирано искане от Община Бургас за безвъзмездно придобиване собствеността на имота в к-с „Възраждане“, на ъгъла между улиците „Цар Калоян“ и „Цар Самуил“. Това се посочва в отговор на питане на БНР Бургас по казуса с терена, за който сигнализираха общински съветници от партия..
Криминално проявен скочи от жилището си на третия етаж при опит да бъде арестуван от полицията в Сливен. Преди това той се е опитал да ограби семейство на паркинг пред магазин в квартал „Дружба“. Нападателят се е опитал със сила да отнеме пари от мъжа на семейната двойка, но не успява и започва да отправя обиди и закани. Съпругата подава сигнал..
Инцидентът е станал след 14 часа вчера, на кръстовището на карнобатските улици „Москва“ и „България“, където индивидуално електрическо превозно средство, управлявано от 29-годишен карнобатлия е преминал на червен светофарен сигнал. Той се е блъснал в автомобил, с бургаска регистрация, управляван от 24-годишен водач от Карнобат. Водачът на..
Гранични полицаи задържаха 11 мигранти и 4 европейски граждани, помагащи им да преминат незаконно, съобщават от МВР. Сигналът за движение на лек автомобил "Рено" в близост до граничната зона без определена цел е получен на 6 февруари около 19 часа в оперативния дежурен център на РДГП -Елхово. Колата е засечена неколкократно, като около час по-късно..
В деловодната система на Областна администрация Бургас не е регистрирано искане от Община Бургас за безвъзмездно придобиване собствеността на имота в..
Криминално проявен скочи от жилището си на третия етаж при опит да бъде арестуван от полицията в Сливен. Преди това той се е опитал да ограби семейство..
Инцидентът е станал след 14 часа вчера, на кръстовището на карнобатските улици „Москва“ и „България“, където индивидуално електрическо превозно средство,..