Хранителни пакети бяха доставени от Община Бургас на възрастна, самотноживееща жена, изписана след лечение от коронавирус. Рафие Асан е в тежко положение, но е жива, въпреки че беше обявена за починала от няколко медии. (вижте тук подробности)
Случаят с жената от бургаския кв. „Победа“ придоби известност, след като тя бе транспортирана по тъмно до дома си, изписана от ковид отделението на бургаската болница. Причината – само една линейка може да кара пациентите до дома им, защото те подлежат на карантина и се налага хората да чакат ред.
Възрастната жена бе изпаднала в тежко положение, защото е и с диабет, а няма храна в дома си. В няколко медии бе обявена за починала, но Рафие е жива, вкъщи си е, макар и в недобро положение. Община Бургас реагира на случая и днес изпращаме пакети, поясни заместник – кметът Йорданка Ананиева:
„Ще направим дарение с хранителни пакети, които са ни предоставени от БЧК. Те са с основни хранителни продукти, които са с по-голяма трайност, за да може да се ползват. Два пакета ще предоставим на жената“, поясни Ананиева.
Съседка и роднина на Рафие, Ралица, ѝ помага. Казва, че вече се чувства малко по-добре, но има и други заболявания:
„Диабет има, кръвно има и корона… Помагам – какво да правя? Одеве ѝ направих манджа, донесох. Иска да яде, иска, ама трябва някой да помага“, казва тя.
Медиаторите в квартала призоваха институциите да съдействат на жената, за която няма кой да се погрижи.
За издаване на безсрочно разрешително за стопански риболов ще се плаща 50 лв. вместо 20 лв., както е в момента. Правителството актуализира тарифите по закона за рибарството и аквакултурите. От 2 на 7 лева се увеличава таксата за маркиране на риболовни уреди. Таксата за стопански риболов на миди ще е в размер на 450 лв., а за скариди - 200 лв...
65 бетонни колони и 60 метални греди ще бъдат премахнати от Пристанищен терминал „Бургас запад“. Това се налага поради отпаднала им необходимост след модернизация на технологиите за обработка на товари. Предложението за прехвърляне и демонтаж е внесено от концесионера „БМФ Порт Бургас“ АД и е прието от правителството. Премахването на..
Благотворителен концерт под надслов „Да помогнем на Тани“ предстои в Летния театър в Бургас. Събитието ще е в подкрепа на 17-годишната Таня Сурчева, която вече девет години се бори с рядък злокачествен мозъчен тумор. Необходима е нова операция, за която са нужни 35 хиляди евро. Концертът ще обедини музика, танц и човечност,..
На 6 август Българската православна църква отбелязва един от дванадесетте велики Господски празници – Преображение Господне. Той е свързан с едно от най-важните евангелски събития – явяването на Иисус Христос в небесната Си слава пред трима от най-близките Му ученици. Като ги подготвял за предстоящите събития, Той често им говорел за страданията,..
Близо 10 екипа пожарникари, земеделци, доброволци, служители на горското стопанство се борят с голям пожар край Карнобат. Няма опасност огънят да стигне до населени места, обясни за БНР Бургас кметът Георги Димитров. С голям пожар край Карнобат се борят пожарникари и огнеборци Изгорели са няколко постройки и три пчелина, опитваме се да..
Във връзка с разпространението на шарка и син език по дребните преживни животни в страната в област Сливен се въвежда едномесечна забрана за придвижване на дребни преживни животни . Превантивни мерки бяха набелязани и в областите Шумен и Перник. Българската агенция по безопасност на храните удължава от днес мерките срещу разпространението на шарка по..
Ден на отворените врати по повод 146-та годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България ще има в Морска гара-Бургас. Бургас ще бъде домакин на тържествени мероприятия, посветени на 146-та годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България. Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе пред паметника..
Близо 10 екипа пожарникари, земеделци, доброволци, служители на горското стопанство се борят с голям пожар край Карнобат. Няма опасност огънят да стигне..
В разгара на лятото билетите в междуселищния обществен транспорт в Бургаска област са с нови, по-високи цени. От 1 август „Бургасбус“ повиши с..
Ден на отворените врати по повод 146-та годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България ще има в Морска гара-Бургас. Бургас ще бъде..