Такова движение на самолети по остта София – Лондон не се е виждало отдавна. В рамките на един ден спряхме полетите и после – пак ги пуснахме. Това напомня малко като носенето на маски при първата вълна. Държавата реши, че и тестовете за идващите от Острова са достатъчни. Един приятел зададе въпрос, какъвто сигурно бихте видели на Фейсбук страницата „Божинката“, но, като се замислите, е доста резонен:
„След като при първата вълна спряхме полетите и това не даде ефект, защо ги спираме при втората вълна, след като не дава ефект“
Или, перифразирано и обобщено, новият щам е като стария щам, само че е нов. То и затова ваксината го лови, както каза здравният министър.
Ново е изданието на предаването „Булевард Демокрация“, което започва сега и продължава с Гюлсюм Али и с мен, Мариян Иванов.
Ето и акцентите:
- В темата ни днес – как се справиха общините по време на коронакризата – поглед към Средец и Руен
- Вместо коментар – 82 – годишна медицинска сестра се грижи за жителите на сунгурларското село Подвис. Един разказ за любовта към професията
- След 17 ч. – Болярово отказа да съдейства на фирма, която иска да проучва за злато в региона. Защо се стига до сблъсъци между представители на компанията, ловци и земеделци
- И още – как да прекараме коледните празници без пожарникари – съветите от Николай Николаев
- И днес – време за спорт, за вълненията на хората от социалните мрежи, за култура и за рубриката „Новини в минало време“.
- Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да ни намерите във Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18.
Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм, алармират от общината. Извършителите чупят или крадат кранчетата на чешмите. Община Сливен поставя нови веднага, но за броени часове те са или откраднати или счупени. Става думи за чешмички, монтирани в паркове, на площи около здравни заведения, автогарата и други обществени..
В Болярово започна записването за дърва за огрев И тази година Община Болярово осигурява дърва за огрев на преференциални цени. От днес, започна записването и заплащането на заявените количества. Жителите на общината могат да заявят до 10 кубика дърва, като цената е: 50,00 лв./куб.м с ДДС – за количества до 5 кубика; 60,00 лв./куб.м с ДДС..
За спешна среща с ръководството на концесионера на двете морски летища Варна и Бургас настояват работещите в дружество. Искането е отправено от Федерацията на транспортните работници към КТ „Подкрепа” и Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ, заради нарастващото социално напрежение сред служителите. То е породено от огромната натовареност..
Опитахме се да се свържем с г-жа Митева за да изрази публично мнението си, но не получихме обратна връзка. Затова решихме да попитаме гражданите и гостите на града, които бяха на площад „Тройката“ за хигиената и почистването на района. Мненията на гражданите са различни, но за повечето от тях нивото на чистотата около площада е на задоволително..
Предстои първото морско издание на фестивала за светлинно изкуство LUNAR. Своеобразен домакин е община Царево. Прожекции и светлинни инсталации ще има от 1 до 4 август в Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец. От 2022 г. фестивалът представя над 110 светлинни произведения, създадени от повече от 70 автори от цял свят. Лятното му издание ще..
До 4 август се приемат оферти по обществена поръчка за изграждане на мултифункционална спортна площадка в кв. Сарафово. Проектът включва изграждане на спортно игрище с изкуствена настилка, осветление и ограда, с цел подобряване на спортната инфраструктура в района. Поръчката е обявена от Община Бургас. Кандидатстването се извършва чрез платформата..
Изложба, посветена на 145 години българска статистика, ще бъде открита на 1 август, петък, от 11.00 часа пред Културен център „Морско казино“. Националният статистически институт е организатор на експозицията, със съдействието на Община Бургас. Изложбата представя най-важните моменти и постижения от историята на статистическата институция у нас чрез..
През Дюлинския проход ще минава трасето на АМ "Черно море". Това е дългоочакван проект, който трябва да бъде реализиран през идните години, тъй като този..
За втори път тази година жителите на село Дюлево се събраха, за да заявят категоричното си несъгласие с намерението за изграждане на фотоволтаичен..
Опитахме се да се свържем с г-жа Митева за да изрази публично мнението си, но не получихме обратна връзка. Затова решихме да попитаме гражданите и..