Диагностицираните като гнили дървета по ул. "Св. св. Кирил и Методий" се оказаха такива, съобщават от пресцентъра на Община Бургас. Започна премахването на част от едроразмерната растителност там.
Едно от първите отрязани дървета, предварително диагностицирано като опасно, се оказало с кафяво и кореново гниене, както и нападнато от корояди. От Община Бургас информират, че дървото е изглеждало живо и със сигурност е щяло да се раззелени напролет. Но след година или след пет то можело да падне, наранявайки някого. Друга част са пораснали настрани, стремейки се да достигнат светлината в улица, оградена от много високи сгради. Те са с изместен център на тежестта, което отново ги превръща в потенциално опасни.
На мястото на всяко премахнато дърво Община Бургас ще засади младо, от по-подходящ за градски условия вид, по-ниско, с по-плитка коренова система, но с хубава корона, която прави сянка.
Междувременно, след като ВиК смени старите тръби под ул. "Св. св. Кирил и Методий", сега предстои обновяване на тротоари и настилка. В тази връзка е въведена и още е в сила временна реорганизация на движението в участъка между ул. "Цар Симеон I" и ул. "Проф. д-р Асен Златаров". Влизането на автомобили там е спряно. Достъпът до улица "Страхил" се осъществява от ул. "Хан Аспарух".

С тарата чешма пред Кметство с. Тополица отново дарява прохлада на местните жители и гости на селото. По проект на обща стойност 12 хил. лв беше изцяло подменен стария водопровод на чешмата. Това се случи с безвъзмездно финансиране по Програма „Капка по капка“, благодарение на Фондация „Бикоуз“ в помощ на благотворителността, с финансиране на JTI и..
Представители на организации от сферата на културата, които изпълняват проекти, финансирани по Плана за възстановяване и устойчивост, се събраха на протест пред Министерството на културата. Според тях е блокирано отчитането и е забавено изплащане на средства по процедурите, администрирани от Национален фонд "Култура", което ги изправя пред финансови..
Таксиметровите услуги в Ямбол ще поскъпнат от началото на следващата година. Рамката на цените не е променяна от 2016 година. Минималният праг на дневната тарифа ще е 0,90 лв./км, а максималният – 2 лв./км, нощната тарифа ще се определя в рамките от 1 лев до 2,20 лв. за километър, уточни председателят на общинския съвет в Ямбол Антон Шиков, след..
Завършиха асфалтовите работи в платното за Бургас в участъка от АМ „Тракия“ в област Сливен, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Обновеното трасе е с дължина 11 км и е между 262-и и 273-и км. При добри метеорологични условия се предвижда до неделя да бъдат монтирани ограничителните системи. През следващата седмица, веднага след като приключи..
Две години след старта на строително-монтажните дейности от ВиК Бургас, вече е въведена в експлоатация реконструкцията на Деривация "Камчия-Юг" при айтоското село Черноград. Обектът, който първоначално е бил изграден преди повече от половин век сега подобрява водоснабдяването за десетки хиляди жители на две от бургаските общини - Айтос и Карнобат...
Жители на бургаския квартал „Победа“ са подали молба към Общинския съвет и към Общината относно кражби и посегателства, които с времето ескалират. Според гражданите, в квартала липсват пътни знаци, полицейско присъствие и какъвто и да е контрол. Те са подавали жалби в Районното управление, но не последвала желаната от тях реакция, а именно..
Към момента няма информация за броя на задържаните по време на вчерашния протест пред парламента срещу проекта за бюджет. Около полунощ група протестиращи се опитаха да преградят булевард "Дондуков" с кофи за смет и да спрат лек автомобил, който се опитваше да премине оттам. Протест срещу Бюджет 2026 в Триъгълника на властта (ОБНОВЕНА) Това..
След служителите на Националния статистически институт и на НОИ в Бургас, които протестираха миналата седмица, днес продължава втората вълна на..
Служители на Бюрото по труда и Регионалната инспекция по околната среда и водите в Бургас протестираха в обедната си почивка с искане за увеличение..
Служителите от Бюрото по труда в Ямбол протестираха срещу заложеното в проектобюджета 5- процентно увеличение на заплатите. Тяхното искане заплатите да са..