Община Бургас иска да изгради трасе за захранващ водопровод в района на селата Маринка, Димчево и Твърдица. За целта е внесена докладна записка в местния парламент. Общинските съветници ще гласуват и отпускане на помощи за пострадалите от наводнението в село Димчево.
С изграждането на водопровода ще се разреши един дългогодишен проблем в селата Маринка, Твърдица и Димчево, посочи Николай Цоцомански от Община Бургас. „С оглед на последните събития, село Димчево е доста изстрадало и от наводненията, и от липсата на водоснабдяване. Към момента правим всичко възможно в максимално кратък срок да приложим съответните парцеларни планове, да направим процедурите, които са необходими, преди да започне строителството, така че ВиК да могат да започнат още тази година изграждането на водопровода“, поясни той.
Община Бургас иска да отпусне 40 000 лв. за закупуване на битово имущество на пострадалите от наводнението в село Димчево. Общинския съветник Станимир Апостолов обаче посочи, че ще гласува „въздържал се“ за това предложение. „Против съм на даване на помощи на калпак. Това наистина са природни бедствия. Всички граждани могат да си застраховат имуществото. Такива обезщетения би следвало да даваме на граждани, на които застрахователя им е отказал да сключи застраховка поради завишени рискови обстоятелства“, обясни той. Докладните записки ще бъдат гласувани на сесията в края на месеца.
Проблемът с ремонта на пътя до село Воден все още не е решен. Сигнали до отговорните институции са пращани неведнъж от местната администрация.Такива са пратени отново след пожарите миналата година, уточни кметът на Болярово Христо Христов. Към днешна дата промяна няма, само канавките се почистват, уточни той : "Дупките са отворени, пътят е под всякаква..
Комисията по околна среда към Общинския съвет в Бургас днес разгледа казуса с изсичането на дървета по улица „Асен Златаров“. Питането относно законността на сечта бе внесено от общинския съветник Иван Иванов, а темата се превърна в основна по време на заседанието, предизвиквайки много въпроси и отговори. На спонтанен протест граждани се..
Днес до 17 часа движението на превозни средства по прохода Вратник /Елена-Сливен-Ямбол/, при км. 115, е ограничено за отстраняване на ВИК авария. Обходният маршрут до посочения час е по общински път село Гавраилово-Сливен и обратно. Трафикът се регулира от "Пътна полиция". Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.
Здравната комисия в парламента ще разгледа четири законопроекта, с които се предлагат правила за гарантиране на минималното заплащане на работещите в болничната помощ. Сред тях е законопроектът на управляващите партии, който обвързва това заплащане с колективния трудов договор в здравеопазването. На заседанието ще присъстват протестиращите лекари..
Тодор Славков, внук на последния комунистически лидер на България Тодор Живков, е починал внезапно на 54-годишна възраст, в къща за гости в казанлъшкото село Асен. Славков е намерен от свои приятели, които повикали полиция. Той е син на Иван Славков, дългогодишен председател на Българския олимпийски комитет и Българската национална телевизия, и на..
Във връзка с отстраняване на авария на магистрален водопровод днес са възможни аномалии и спиране на водоподаването в няколко населени места в Бургаска област. Това съобщи ВиК - Бургас. Ще бъдат засегнати общините Сунгурларе, Карнобат, Айтос, Камено и бургаския квартал Ветрен, които са водоснабдени от деривация „Камчия-юг“. Водопадаването ще бъде..
Самозапалил се автомобил на Автомагистрала „Тракия“ при километър 268 стана причина за голям пожар в землището на сливенското село Скобелево. Огънят е обхванал площ от 300 декара, изгорели са и 30 декара овощни насаждения, както и изоставени стопански постройки. Пожарът вече е локализиран и е под наблюдение. Комисар Димитър Кикьов, началник..
Самозапалил се автомобил на Автомагистрала „Тракия“ при километър 268 стана причина за голям пожар в землището на сливенското село Скобелево. Огънят е..
Близо 200 хил. лева спестени средства на община Ахтопол ще бъдат пренасочени, реши Общинският съвет на Царево на днешното си заседание. Предложението за..
Тодор Славков, внук на последния комунистически лидер на България Тодор Живков, е починал внезапно на 54-годишна възраст, в къща за гости в казанлъшкото..