"Целият район около града е осеян с всевъзможни строителни отпадъци, дребни едри, без значение. Изхвърля се на поразия, без да се ползва сметището".
Жителите на Созопол са подали жалби до общината, от където очакват съдействие. Проблемите с ромските катуни не са от днес, но по-неприятното е, че дори след разтурването им се появяват отново, коментира кметът на общината Тихомир Янакиев.
"Събаряме ги, махаме ги, те си взимат каруците, заминават си и след месец примерно, пак прииждат и се настаняват на място, което е малко по-различно от предходното. Това е един постоянен процес. Може би трябва някакви законодателни промени да се предприемат".
Тихомир Янакиев не се ангажира да коментира какви промени могат да се направят в законодателно отношение по темата, но е категоричен, че каквото е в правомощията на общината ще бъде направено.
Подробностите по темата, чуйте от звуковите файлове.Деветото издание на фестивала „Хайдушка среща“ започва тази сутрин в Сливенския балкан с традиционната надпревара по изкачването на планината с 43-литров мях, пълен с вино за мъжете и с чувал брашно за жените. Три километра е изкачването на „Хайдушката пътека“, повтаря това на Хаджи Димитър, когато е бил още четник в дружината на войводата..
Камено отбелязва днес своя празник, на свети Георги Победоносец, който е и патрон на едноименния православен храм в Камено. Празничният ден ще започне с тържествена литургия в църквата „ Св. Георги Победоносец“, от 8:30 часа, каза за БНР Бургас кметът на община Камено Жельо Вардунски. „От 9:00 часа ще стартира и младежката надпревара..
В навечерието на Гергьовден деца от сливенското село Гавраилово и Обществен дарителски фонд (ОДФ) Сливен отново съживиха традицията на приготвяне на обредни хлябове, посветени на светеца-покровител на овчарите. Върху шаблони на обредни хлябове децата моделираха с тесто различните ритуални фигури – на овчар, овце, кучета и гега. По време на събитието..
Министърът на електронното управление Валентин Мундров разпореди незабавна проверка за причините, довели до прекъсването на работата на сайтовете на няколко ведомства, съобщиха от МЕУ. От министерството отбелязват, че поради технически проблем е била възпрепятствана работата на сайтовете на няколко ведомства в продължение на два часа, като към момента..
От 7 май до 11 май движението в близо 13-километров участък от 472-и до 485-и км на път I-6 София – Бургас, в област Бургас, ще се осъществява поетапно в една лента, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура". Промяната в организацията на движение е за ремонтни дейности по асфалтовата настилка. От 7 май ще се ограничи преминаването по..
Сайтовете на НАП, Агенция "Митници" и Министерството на електронното управление (МЕУ) се сринаха в продължение на около 2 часа, показа проверка на БНР. От Националната агенция за приходите обясниха, че са имали проблем с достъпността на сайта, но не и на електронния портал (https://portal.nra.bg/). В портала всички услуги са достъпни и работят..
Десетки хора предложиха помощ и изразиха съпричастност към бургаското семейство, чието жилище пострада при пожар на 1 май . Пожар изпепели апартамент в бургаския комплекс "Зорница" Пети ден след огъня, изпепелил дома им в жк "Зорница", семейството продължава да живее при свои приятели. Апартаментът им е негоден за живеене след..
Десетки хора предложиха помощ и изразиха съпричастност към бургаското семейство, чието жилище пострада при пожар на 1 май . Пожар изпепели..
14-годишният ученик от Бургас Християн Василев се нуждае от спешна помощ, за да получи шанс за живот. Родителите му отправят апел за подкрепа на сина си,..
Християнското братство “Александър Георгиев - Коджакафалията” проведе б лаготворителна кампания в подкрепа на нуждаещи се преди Великден. Тя бе..