Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Булевард Демокрация" - на 21 април

средство за политически анализ

Има такава държава, дето електоралните ѝ единици хвърлят боб за какво ли не. Преди беше за мерките – ще ги разхлабват, няма да ги разхлабват… Днес е за правителство – ще има, няма да има. А всякакви политически врачки редят пасианси и все не им излиза мнозинството. Днес депутатът Тошко Йорданов, известен като почитател на Крумовите закони и рязането на крайници на журналисти, анонсира, че май партията на Слави нямало да прави кабинет. Ама май. Не беше много ясно. Казал, че ще видим какво ще стане, OFFNews допълват:

И ако случайно се стигне до трети мандат, т.е. то ще се стигне... Ако отидем на трети мандат, този, който го вземе, хубаво да си помисли какво ще направи, защото средната част на залата може да го подкрепи, а това означава коалиция с тези, които трябва да бъдат поставени в дъното на политическия живот. За ГЕРБ говоря", казал Йорданов.

Ха – де. Мистичността, с която се е обвила тази партия, хвърля вече пелената на тайнството и върху бъдещото управление. Накрая няма да издържа на напрежението и ще взема аз мандата, казвам ви.

Но, докато стигнат до мен, продължаваме да се чуваме в предаването „Булевард Демокрация“. До 18 – с мен, Мариян Иванов.

Ето и акцентите:

-  В темата ни днес – сериозно напрежение преди „Бургас Прайд“. Ще чуем организатора Руси Милев, както и инициаторите на контрашествия Мартин Пенчев и Бисер Русимов

-  В коментарната ни рубрика – за менискуса на премиера в оставка и плочките на кандидат – министъра на културата

-  След 17 ч. – мащабна инвестиция в здравеопазването планира Царево. Ще успеят ли да направят нов медицински център – кметът Георги Лапчев

-  И още -  движението на българските майки - Бургас организира Великденски  благотворителен базар

-  И днес – време за култура, за спорт, за вълненията на хората от социалните мрежи. Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да ни намерите във Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Гроздан Караджов: Полицаи и допълнителни камери пред пощите заради обмяната на евро

Полицейско присъствие ще има пред пощенските станции в страната за 6-месечния период на свободната обмяна на левовете в евро . Това обяви в Бургас вицепремиерът и транспортен министър Гроздан Караджов по време на старта на националната информационна кампания за въвеждане на еврото от догодина.  Целта на мярката, договорена с МВР, е хората да..

публикувано на 02.09.25 в 15:20

Росен Желязков на старта на кампания за еврото: Целта не е пропаганда, а разсейване на спекулациите

" Ние не приемаме чужда валута, а общата европейска валута на близо 400 млн. души на страни в ЕС , за да функционира по-добре общия еврепейски пазар. В ъвеждането на еврото означава по-добра конкурентноспособност на българската икономика, повече сигурност и повече доходи ".  Това заяви премиерът Росен Желязков на старта на национална..

публикувано на 02.09.25 в 13:11

"Бургасбус" спира лятната линия

Общинският превозвач “Бургасбус” ЕООД спира изпълнението на линия 17А.  Така наречената лятна линия, която свързваше през почивните дни кварталите „Меден рудник“ и „Крайморие“ тази седмица вече няма да се изпълнява.

публикувано на 02.09.25 в 12:44

Излагат ценна реликва в бургаски храм

Единствената реликва, съхранена от земния живот на Божията Майка до днес- Честния и Свещен Пояс на Пресвета Богородица пристига в Бургас за поклонение и благословение. Тя идва по покана на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений и с благословението на Негово Високопреосвещенство Димитриадския митрополит Игнатий от Гръцката православна..

публикувано на 02.09.25 в 12:41
Барата в Болярово

Заради спад в нивото на яз. „Малко Шарково“ барата в Болярово спря дейността си

Барата в град Болярово временно преустанови дейността си поради рязък спад в нивото на водата в язовир „Малко Шарково“, който я захранва. Общинските власти призовават жителите и гостите на региона да пестят водата и да проявяват отговорност при нейното използване. „Водата е ценен ресурс, особено в условията на продължително засушаване. Нека всички..

публикувано на 02.09.25 в 11:30
Снимката е илюстративна

Ремонтират в Сливен пункта на Детската млечна кухня в кв. „Република“

Община Сливен започва обновяване на раздавателния пункт на Детската млечна кухня в кв. „Република“, бл. 39. Ще се извърши текущ ремонт за около месец. Предвижда се боядисване на стените, монтиране на плот, обособяване на санитарна и складова част, поставяне на окачен таван. Ще бъдат подменена и дограмата на прозорците. Пунктът в кв...

публикувано на 02.09.25 в 08:20

Синдикатите искат линията на бедност да е 782 лв. (400 евро)

Националният съвет за тристранно сътрудничество ще обсъди новия размер на линията на бедност за 2026 година.  Правителството предлага той да е 764 лева вместо досегашните 638 лева, което е ръст от почти 20 процента.  От КНСБ оповестиха становище, според което линията на бедност трябва да е 782 лева или 400 евро, за да отразява инфлацията на малката..

публикувано на 02.09.25 в 07:50