Започна петият конкурс „Приказни истории с БНР Бургас“. Той ще продължи до 24 май. Това обяви в Световния ден на книгата инициаторът на събитието Марияна Рачева, от отдел „Реклама“ в обществената медия. От регионален, конкурсът вече е национален, с амбициозния план един ден да го превърнем и в международен. БНР Бургас спечели тази година наградата "Сирак Скитник", в категория мултимедиен проект за 2020 година, за четвъртото книжно издание с приказни истории.
Целта ни е да стимулираме четенето и интереса на децата към книгите, като ги провокираме сами да измислят историите, които искат да откриват между кориците, сподели Марияна Рачева:
"Днес е Денят на книгата. честит празник на всички четящи хора, и които обичат книгите. Всъщност това беше основната идея, която задвижи този конкурс. Много сме щастливи, защото този конкурс с всяка изминала година се разраства, достига до все по-далечни краища на България. Първоначално стартирахме от Бургас и региона, а сега има деца от Русе, от Силистра, от София, Варна, Пловдив, Елин Пелин, от село Лесново. Така от регионален вече е с национални мащаби. С удоволствие обявявам, че финалът е на 24 май. Към момента над 100 са участниците.
Получихме прекрасни истории до момента, чакаме и още на тези деца, които не са изпратили своите до 23 април по една или друга причина. На тези, които се включиха до момента искам да благодаря и изпращам от нашия ефир специални поздрави.
Тази година имаме също много истории с чудовища, но присъстват повече с щастлив край.
Ако случайно някоя история пристигне след крайния срок, то ние ще направим компромис, защото детското творчество не може да бъде ограничавано със срокове. Получихме в радиото и готови книжки с истории, направени от самите деца.
Те са безкрайно вдъхновяващи, интересни и красиви. Участниците тази година са на възраст от 4 до 16 години. Имаме амбицията от национален, този конкурс да се превърне и в международен, защото съм сигурна, че има много българчета в чужбина, които с удоволствие биха написали също своя приказна история, която да влезе в следващия ни проект на "Приказни истории с БНР Бургас"
Село Мамарчево отбеляза важен ден с официалното откриване на паметник в чест на капитан Георги Мамарчев – национален герой, чието име носи населеното място. Събитието събра стотици жители и гости, които с уважение и гордост почетоха паметта му. Церемонията започна с приветствия и благодарности към всички, които с усилия, дарения и подкрепа са..
Дипломатът и журналист Никълъс Кралев ще се срещне с бургаската публика на 26 септември от 18:30 ч. в Центъра за съвременно изкуство и библиотека. Поводът е представянето на книгата му „Дипломатическите умения“. Кралев е бивш кореспондент на Financial Times и The Washington Times . Богатият му професионален опит включва пътувания по света с..
Непосредствено след празниците ще бъде направен ремонт на опасен участък от международния път към Граничен пункт Лесово, в близост до пътен възел „Зимница“ на автомагистрала „Тракия“, информират от Областното пътно управление в Ямбол. Предвижда се временна организация, но без затваряне на движението. Трети месец участъкът предизвиква недоволството на..
Християнско братство „Александър Георгиев – Коджакафалията“ – Бургас, с благословията на Сливенския митрополит Арсений, зарадва 13 деца от село Зидарово, община Созопол, като им подари училищни раници и учебни материали. В храм „Св. Георги Победоносец“ отец Стелиян Кунев посрещна децата и им разказа за делото на светите братя Кирил и Методий – за..
Бургас е домакин на 16-ата конференция на Zonta International District 30. Международното събитие събра близо 200 участници от различни държави. Форумът се провежда в Международния конгресен център Бургас и е посветен на каузата за равенство между половете и овластяване на жените и момичетата, като предоставя платформа за обмен на идеи, добри практики..
Концесионерите на морски плажове да ги почистват и извън активния туристически сезон. Затова призовават от фондация "LessPlastic-България". Пред БНР Бургас Никола Бобчев от фондацията посочи: "Плажовете все още се почистват от концесионерите, но след септември-октомври и ноември, когато морето стане по-бурно, вълнението ще изхвърли..
Тържественото откриване на паметник на капитан Георги Мамарчев ще бъде открит в Мамарчево тази вечер. Тържественият ритуал е насрочен за 19.30 часа. Името на капитана селото носи повече от половин век, съобщават от община Болярово. Събитието е част от празничната програма по случай празника на Мамарчево. Очаква се церемонията да бъде уважена от..
Покана за валс и ръчно приготвени сладки получиха днес бургазлии от хора с деменция. В центъра на града, на площад "Тройката", танците бяха много,..
Улицата „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена за движение при кръстовището с ул. „Цар Петър“ заради товаро-разтоварни дейности, свързани със..
Кръстовището между улицата, успоредна на бул. „Стефан Стамболов“, и ул. „Св. Пантелеймон Лечител“ в ж.к. „Зорница“ ще бъде затворено за движение на..