Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Радиомагазинче Надежда" представя:

Марина Рашкова прави прекрасни сувенири и подаръци


Доброто е около нас и може да предизвика добро! Доказа го фейсбук групата „Купи подарък от майка на дете с увреждане“, в която майките с нелека съдба показват снимки на ръчно направени от тях сувенири - подаръци, ръкоделия, плетива, а всеки, който желае може да си закупи от творенията им. В тяхна подкрепа създадохме рубриката ни „Радиомагазинче Надежда“. Всяка седмица ви срещаме с една от тези майки, за да чуем нейната история и да ви представим това, което изработва.

Марина Рашкова е майка от Бургас. Родена е в Сандански, но в морския град я води любовта, от тук е съпруга й. Имат две дъщери. Едната е с гръбначно изкривяване – S образна сколиоза и се нуждае от непрекъснати терапии, другата е със страбизъм.

Марина изработвам подаръци със снимки, картинки, надпис, колаж. Предлага чаши,тениски, часовници, пъзели, преспапиета и фотокамъни, със снимки пожелание на клиента и др. Тя шие покривки, скрънчита, тишлайфери, калъфки за възглавници, детско спално бельо и др.

„Включих се в тази група малко след нейното създаване и благодарение на нея се чувствам като пълноценен човек, който има възможност да работи! Създадох и много запознанства, обменяме информация с останалите майки за лекари, за лечение. Тук срещам разбиране, положително отношение и подкрепа.“

Марина е категорична, че обществото трябва да се научи да приема различните деца, защото те са като всички останали :

„Те съществуват и мисля, че трябва да бъдат по добре приети и на детските площадки, и в училище. Аз и останалите майки и бащи в групата не сме първите, но за съжаление не сме и последните, които имат деца с по – специални нужди, но те също имат нужда от социален контакт, от обич, от разбиране, от игра с деца на тяхната възраст!“

Красивите сувенири и изделия, които изработва Марина Рашкова, може да видите в нейната страничка https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.188854489616468&type=3

повече може да чуете в звуковия файл:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Фестивал на виното за 13-и път в Бургас

Бургас е домакин за 13-ти път на Wine & Spirits Fest 2025. Международният конгресен център на Морска гара ще събере почитатели на виното, спиртните напитки и автентичната фермерска храна в три дни, посветени на вкуса и вдъхновението между 25 и 27 юли.  За първи път събитието ще се проведе под патронажа на Президента на Република България – Румен..

обновено на 25.07.25 в 11:13

Показват антична мода и гладиаторски битки на фестивал в Деултум

Националният археологически резерват „Деултум“ край село Дебелт ще бъде домакин тази събота на античния фестивал „Деултум - малкият Рим в Тракия“. " Събитието отбелязва 45 години от началото на археологическите проучвания на първата римска колония на територията на днешна България, а именно Деултум “ - казва директорът на общинския исторически музей..

публикувано на 24.07.25 в 09:30

Безплатен курс обучава на практични умения по самозащита

За втора поредна година в програмата на Младежкия  международен център-Бургас е включен курс по самозащитата. Занятията са безплатни и се провеждат един път седмично в сградата ММЦ-Бургас в комплекс "Меден рудник".  Радостина Николова притежава II дан по Полицейска лична защита, и на участниците в курса предава своя опит като инструктор към..

публикувано на 23.07.25 в 14:45

В Созопол се намира единствената подводна каменна гора на нашата планета

През 1958 година любители водолази регистрират за първи път отделни дървета, без да знаят, че става въпрос за подводна каменна гора от епохата на Миоцена.  Тя се намира в района на Созопол и засега на науката не е известен друг подобен природен феномен. Геоложките слоеве доказват възраст от 20 милиона години , разказа пред БНР доц...

публикувано на 22.07.25 в 17:00

Бургас отново посреща Международния фестивал „Дни на куклите“

Бургас ще се превърне в столица на кукления театър между 10 и 15 август, когато за 12-а поредна година на откритата сцена „Охлюва“ ще се проведе Международният куклен фестивал „Дни на куклите“. Събитието ще събере трупи от България, Германия, Турция, Чехия и Бразилия и ще предложи на публиката шест вечери, изпълнени с куклени спектакли, музика,..

публикувано на 21.07.25 в 15:30

„Деултум – малкият Рим в Тракия“ събира любителите на историята в археологическия резерват

На 26 юли Националният археологически резерват „Деултум“ край село Дебелт ще бъде домакин на античния фестивал „Деултум – малкият Рим в Тракия“. Събитието отбелязва 45 години от началото на археологическите проучвания на първата римска колония на територията на днешна България. Фестивалът ще събере групи за исторически възстановки от цялата..

публикувано на 20.07.25 в 14:00

Вечер, посветена на морето в Поморие

Вечер, посветена на морето,  предстои в Поморие от 19.00 ч. в двора на Посетителския център по рибарство и морско дело. Пред местни и туристи  ще бъдат представени книгите: „Морето и Анхиало. Древност и съвремие” с автор Любка Николова и „Рибарски рецепти. Морски спомен от Поморие” със съставител и художник Анелия Григорова.   Григорова,..

обновено на 17.07.25 в 12:10