Тази неделя ви срещаме със София Близнакова. Тя създава щастие и споделеност не само за своите деца, но и за още десетки непознати малчугани.
София започва да плете гривни по молба на нейна по-малка сестра, като се учи на това докато гледа клипчета в YouTube. Спомня си, че баба й я е учила как да движи конеца конеца на една кука. Демонстрационните клипове от интернет допълнително й помагат да хване доста детайли, за да изработва играчки. Първите й "еднорогчета" и герои от Замръзналото кралство се получават много красиво.
Тя отбелязва:
Много се старая винаги когато правя нещо, да надграждам. За тематични празници правя снежни човеци, еленчета, стига да имам възможност да успея да откликна на всяко едно запитване за играчка. Голямо удоволствие ми доставя когато много е харесана поръчката, наистина да зарадвам някого.
Имам една забавна история, която разсмя служителите на куриерската фирма, с която изпращам- нося им поръчка през деня, но едва в късния следобед се сещам, че съм забравила да сложа ушите на едно еленче. И отивам в офиса им с преждата, иглата, за да питам дали мога да зашия ушите. От куриерската фирма ми казаха, че и без уши е видяло чаровно и красиво, но не ми даваше мира да отпътува така, затова на място го довърших.
Изпращала съм до Англия и до САЩ. Правя кратки видеоклипове за да се видят детайлите. Засега наблегнах на изработката. Ще се постарая да направя повече видеа, за да видят потребителите детайлно как изглеждат нещата, преди да си ги получат.
София Близнакова обича да споделям това което прави. Знае, че наистина ще зарадва някое дете, на нея й е приятно да твори от сърце и душа.
повече може да чуете в звуковия файл:Владетелят на моретата и океаните Нептун пристига днес в Поморие. По традиция неговото посрещане ще бъде предшествано от парад на ветроходните съдове. Парадът ще започне от 20.15 ч. от Стария кей, като могъщият бог Нептун и неговата свита от русалки ще слязат отново на кея около 30 минути по-късно. Специалното събитие се организира от Община Поморие и..
Впечатляващи дигитални проекции, интерактивни инсталации и артистични трансформации на пространството докоснаха зрителите на старта на LUNAR: Море от светлини по Южното Черноморие. С ветовноизвестният фестивал за дигитално и светлинно изкуство бе открит в Царево от м инистъра на туризма Мирослав Боршош. В рамките на първото..
Цвети Асенова изрисува коридорите на Медицинския център в Царево и направи това безвъзмедно. Ще ви припомня, че тя е художничката, която по своя инициатива разкраси и кея на Приморско. Морското дъно с обитатели от Черно море и световния океан през миналото лято се превърна в атракция за туристите. Цвети Асенова изрисува с морски..
От 15 до 24 август Морска гара Бургас ще бъде домакин на World Taste Fest 2025 – мащабен гастрономически фестивал, който обединява вкусовете на света в едно незабравимо кулинарно преживяване. Топ готвачи от Сърбия, Турция и Испания пристигат специално за събитието, за да представят емблематични ястия в цялото им многообразие и автентичност. Посетителите..
Седемнадесето издание на празника на пъпеша се провежда в каварненското село Българево. Събитието за поредна година събира местни жители, гости и любители на сладкия летен плод на централния площад в селото. Тазгодишното издание се организира от Община Каварна със съдействието на кметството и Народно читалище „Народен Будител – 1940“ в Българево. В..
Лонгозните гори по нашето Черноморие представляват крайречни гори, разположени в долните течения на някои черноморски реки, където климатичното влияние на морето е най-ясно изразено. Характерният облик на лонгозните гори по Българското Черноморие е свързан с участието на редица растения с дълги увивни стъбла (лиани). Тези горски формации са..
14 – ти Фестивал на занаятите „По Малкотърновски – от извора на Странджа“ 2025 ще се проведе днес и утре в Малко Търново . По време на събитието отново ще бъдат представени елементи от уникалните странджански занаяти, кухня, традиции и фолклор, съобщи Милена Райчева, секретар на читалище „Георги Попаянов 1914“, организатор на..
Впечатляващи дигитални проекции, интерактивни инсталации и артистични трансформации на пространството докоснаха зрителите на старта на LUNAR: Море от..
Владетелят на моретата и океаните Нептун пристига днес в Поморие. По традиция неговото посрещане ще бъде предшествано от парад на ветроходните съдове...