Празници в Стефан Караджово и Горска поляна организират за Илинден в община Болярово. В параклиса „Свети Илия" в Стефан Караджово архиерейският наместник отец Николай Клюнков ще отслужи тържествена литургия, разкава кметът Димитър Стоянов
„Три курбана ще направим за здравето на хората в селото. Това ще стане в местността Краставото кладенче – това е една прекрасна местност на един километър от селото, с лековита вода, с басейн, параклис, барбекю. Тук, навремето се събират Кара Кольо, Инджето, Петко Байрактаря да организират Странджанската буна. Празникът го правим от няколко години“
Светилището на Свети Илия там е много древно, съществува хипотеза, че е построено върху античен нимфеон. Неслучайно именно на този връх - на Илинден през 1802 година среща си правят два хайдушки рода - Узунови и Бинбелови, все предци на легендарния Стефан Караджа, които организират Странджанската буна.
За празника е поканен оркестър, който ще изпълни странджански народни песни. Началото е от 12 часа.
В Горска поляна 92-годишният храм, носещ името на свети пророк Илия отново ще отвори врати за жители и гости. В него е извършен частичен ремонт с помощта на дарители.
Тържествата са посветени и на 153 години от подвига на четите на Стефан Караджа и Хаджи Димитър, 118 години от Илинденско-Преображенското въстание и Илинден.
Регистрацията на електрическите тротинетки ще започне най-рано след Нова година, прогнозира депутатът Андрей Рунчев и председател на парламентарната комисия по безопасност на движение по пътищата. Общинските съвети имат четири месеца, за да изготвят собствени наредби, в които трябва да бъде упоменат начинът на регистрация, посочи бургаският..
Служителите е важно да следят дали всички данни в електронните им трудови книжки са въведени коректно и навреме. Това съветват от Националния осигурителен институт по повод промените в удостоверяването на трудовия стаж. Припомняме, че от 1 юни т. г. трудовата книжка, водена на хартиен носител бе заменена от единни електронни трудови..
Въвеждането на еврото не налага преподписване на съществуващи договори, предупреди в интервю за БНР председателят на Комисията за финансов надзор Васил Големански. По думите му сред най-честите измами, свързани с финансови продукти, са предложения за бърза и нереалистично голяма печалба, но с условие договорът да бъде подписан веднага. Ако..
С празнична литургия в с. Денница отбелязаха 141 години от създаването на храм "Св. Пророк Илия" – духовната и историческа опора на селото. Тя бе отслужена от отец Янко, в присъствието на кмета на община Болярово Христо Христов, както и кметове и кметски наместници от съседни села, жители и гости на селото. Кметският наместник на село..
Няколко пожара гасиха днес огнеборците в Бургаско, съобщиха от областната служба "Пожарна безопасност и защита на населението". В района на с. Банево край Бургас днес по обед са се запалили сухи треви и храсти, пламнали са и стари гуми до бившите военни поделения "Погребите". Екипът, пристигнал на място, е констатирал, че гори на две места, така..
Агенцията по заетостта вече ще предоставя нова финансова подкрепа - транспортна надбавка на заети, които са включени или завършили обучения с ваучери по проекти, финансирани от Програма "Развитие на човешките ресурси". Приемът на заявленията за предоставянето на надбавката започва от утре. Агенцията по заетостта ще изплаща на лицата надбавка за..
Чудотворната икона на Пресвета Богородица „Предвъзвестителка“ (позната още като „Пожарна“) ще бъде изложена за поклонение в ямболския храм „Успение на Пресвета Богородица” днес с благословението на негово високопреосвещенство Арсений. В храма от 18.00 часа сливенският митрополит ще възглави Архиерейската вечерня с молебен-канон на Пресвета Богородица...
Започва прехвърляне на сурови петролни продукти от борд на борд на 13-14 км от Несебър и Поморие, съобщиха преди минути от Обществения съвет в..
Няколко пожара гасиха днес огнеборците в Бургаско, съобщиха от областната служба "Пожарна безопасност и защита на населението". В района на с. Банево..
Чудотворната икона на Пресвета Богородица „Предвъзвестителка“ (позната още като „Пожарна“) ще бъде изложена за поклонение в ямболския храм „Успение на..